Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu


Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"

80 LAT PANA MIECZYSŁAWA

Data publikacji: 2022-01-24

Pana Mieczysława Landzwojczaka nikomu przedstawiać nie trzeba… Mieszkaniec Jerki jest nie tylko lokalnym autorytetem, byłym nauczycielem i dyrektorem szkoły, ale także społecznikiem i samorządowcem z ,,krwi i kości’’! Przed laty aktywnie uczestniczył w pracach Rady Miejskiej Krzywinia, a obecnie stanowi podporę Gminnej Rady Seniora i miejscowego ,,Klubu Seniora’’. Nic zatem dziwnego, że to właśnie członkowie jereckiej organizacji jako pierwsi złożyli Panu Mieciowi życzenia z okazji 80 urodzin! Do powinszowań przyłączył się także Burmistrz Krzywinia. Podczas okolicznościowego spotkania w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywiniu, Jacek Nowak wręczył Jubilatowi upominek. 100 lat Panie Mieczysławie!  

mietek

DYŻUR TERAPEUTY UZALEŻNIEŃ!

Data publikacji: 2022-01-11

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu zaprasza mieszkańców do skorzystania z bezpłatnej pomocy specjalisty w zakresie terapii uzależnień. Najbliższy dyżur magister Joanny Majorek, odbędzie się w piątek, 14 stycznia br., w godz. 14.00 - 16.00, w budynku Centrum Usług Społecznych w Krzywiniu (ul. Chłapowskiego 34 - piętro I). Jednocześnie informujemy, że w związku z panującą sytuacja epidemiologiczną wchodząc do Ośrodka należy zachować środki ostrożności, czyli zdezynfekować ręce (płyn znajduje się przy wejściu) oraz mieć założoną maseczkę, tak żeby zakryć usta i nos.

alko

WESOŁYCH ŚWIĄT

Data publikacji: 2021-12-20

Zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku, wszystkim mieszkańcom Gminy Krzywiń i przyjaciołom ,,Ośrodka'', życzą pracownicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu.

ws

WIZYTA SENIORÓW Z JERKI

Data publikacji: 2021-12-08

Klub Seniora ,,Nad Storką’’ z Jerki zalicza się do najmłodszych, ale jednocześnie najaktywniejszych organizacji działających na terenie Gminy Krzywiń. Świadczy o tym piękna klubowa kronika, którą członkowie zarządu - Pani Teresa Michalska i Pan Mieczysław Landzwojczak, pochwalili się podczas wizyty w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywiniu. Dokument prezentuje wszystkie najistotniejsze wydarzenia z życia jereckich seniorów.  

dgbsgbagb

Kurs komputerowy dobiegł końca

Data publikacji: 2021-11-22

Dnia 17.11.2021 r. zakończył się kurs komputerowy w ramach projektu pn. „Kompetencje cyfrowe dla Wielkopolski” realizowany przez PC Open w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego. Projekt był realizowany w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywiniu od dnia 1.09.2020 r. Kurs ukończyło 27 mieszkańców gminy Krzywiń w ilości 110 godzin szkoleniowych.

Kurs komputerowy się zakończyłKurs komputerowy się zakończyłKurs komputerowy się zakończyłKurs komputerowy się zakończyłKurs komputerowy się zakończyłKurs komputerowy się zakończył

SESJA RADA SENIORÓW

Data publikacji: 2021-10-28

We wtorek, 26 października br., po raz drugi po ,,koronawirusowej’’ przerwie, obradował samorząd Seniorów Gminy Krzywiń. Dominująca tematyka oscylowała wokół najbliższych planów Rady Seniorów, czyli spotkania wigilijnego. Ustalono, że najstarsi mieszkańcy zimie krzywińskiej spotkają się na uroczystej wieczerzy 1 grudnia br. Ponadto radni wysłuchali sprawozdania Przewodniczącej Rady Krystyny Sikorskiej z działalności w okresie międzysesyjnym,  informacji złożonych przez Burmistrza Krzywinia Jacka Nowaka oraz podsumowali wyjazd studyjny do Malborka.

qqqqq

DO MALBORKA PO WSPÓŁPRACĘ

Data publikacji: 2021-10-08

Wymiana doświadczeń i zacieśnianie współpracy – takie główne cele przyświecały członkom Rady Seniorów Gminy Krzywiń, podczas wyjazdu studyjnego do Malborka. Eskapada miała miejsce w dniach od 5 do 7 października br. W Malborku krzywińscy ,,nestorzy’’ uczestniczyli w konferencji zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Rzecz jasna nie mogło obyć się bez zwiedzenia Zamku Krzyżackiego i ,,starówki’’. Dodatkową atrakcję przygotowaną przez gospodarzy, którymi byli Malborka Rada Seniorów oraz władze samorządowe miasta Malbork z panem Burmistrzem Markiem Charzewskim na czele, stanowiła wizyta w Radio Malbork. – Było to pierwsze tego typu wydarzenie w sześcioletniej historii Gminne Rady Seniorów. Nasi gospodarze okazali się niezwykle otwartymi i wspaniałymi ludźmi, którzy chętnie dzielili się swoimi dokonaniami na płaszczyźnie szeroko pojętej polityki senioralnej. Najciekawsze praktyki spróbujemy wdrożyć u siebie – relacjonuje Krystyna Sikorska, Przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Krzywiń. Na zakończenie obie strony nie kryły zadowolenia z ,,owoców’’ przedsięwzięcia, które jak zgodnie ustalono będzie kontynuowane. Rewizyta delegacji malborskich seniorów spodziewana jest w czerwcu przyszłego roku.

m1m2m3m4m5m6m7m8m9m10m11m12m13m13cm14m16m17m18m19

DYŻUR TERAPEUTY UZALEŻNIEŃ!

Data publikacji: 2021-09-29

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu zaprasza mieszkańców do skorzystania  z bezpłatnej pomocy specjalisty w zakresie terapii uzależnień. Najbliższy dyżur magister Joanny Majorek, odbędzie się w piątek, 8 października br., w godz. 14.00 - 16.00, w budynku Centrum Usług Społecznych w Krzywiniu (ul. Chłapowskiego 34 - piętro I). Jednocześnie informujemy, że w związku z panującą sytuacja epidemiologiczną wchodząc do Ośrodka należy zachować środki ostrożności, czyli zdezynfekować ręce (płyn znajduje się przy wejściu) oraz mieć założoną maseczkę, tak żeby zakryć usta i nos.

yyyyy

WITAJ W GMINIE KRZYWIŃ

Data publikacji: 2021-09-27

Po wakacyjnej przerwie wznowiono realizację programu - ,,Witaj w Gminie Krzywiń’’. W czwartek, 23 września br., Burmistrz Jacek Nowak odwiedził w domach najmłodszych krzywniaków, urodzonych w drugim kwartale br. Były życzenia, krótkie rozmowy i drobne upominki. Współorganizatorem akcji był Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu.

w1w2w3w4w5w6w7w8w9

PODSUMOWANIE ZMAGAŃ MŁODYCH ARTYSTÓW

Data publikacji: 2021-09-27

Jednym z najistotniejszych elementów - ,,I Krzywińskich Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia’’ był konkurs plastyczny pn.: ,,Do szczęścia wystarczy pasja’’. Do artystycznego współzawodnictwa, które stanowiło jeden z elementów Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przystąpiło 49 uczniów uczęszczających do placówek oświatowych ziemi krzywińskiej. Jury konkursowe najwyżej oceniło starania Antoniny Ruty (1 miejsce) i Błażeja Załuckiego (oboje ZSiPO Lubiń) oraz Alicji Włodarczak (ZS Jerka).

k1k2k3k4k5k6

PASJAMI W UZALEŻNIENIA

Data publikacji: 2021-09-07

Rozstrzygnięto profilaktyczny konkurs plastyczny - ,,Do szczęścia wystarczy pasja’’. Ogółem do współzawodnictwa przystąpiło 39 młodych artystów uczęszczających do placówek oświatowych Gminy Krzywiń. – Poziom należy uznać za bardzo wysoki. Na konkurs wpłynęło bowiem wiele pięknych prac, przez co jury, w którego skład weszli członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, mieli duży problem, aby wyłonić laureatów – zdradza Arkadiusz Kaczmarek, Zastępca Dyrektor MGOPS Krzywiń. Ceremonia podsumowania projektu połączona z wręczeniem nagród odbędzie się w piątek, 10 września br., podczas - I Krzywińskich Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia. Organizatorami przedsięwzięcia, któremu patronuje Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń są: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu, Gminna Rada Seniorów i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

1p1l1m

DNI PROFILAKTYKI I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Data publikacji: 2021-08-24

W dniach 10 – 12 września br., Miejsko – Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu, we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Radą Seniorów gminy Krzywiń organizują ,,I Krzywińskie Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia’’. W ramach projektu przewidzianych wiele przedsięwzięć o charakterze prozdrowotnym, w tym m. in. Mobilny Punkt Szczepień (szczegóły na plakacie). Gwiazdą imprezy będzie Andrzej Rybiński. Osoby chcące wziąć udział w koncercie popularnego piosenkarza, proszone są o rejestrację telefoniczną pod numerem telefonu 65 517 90 49 (pon. – pt. w godz. 8.00 – 15.00). Uwaga! Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Impreza odbędzie się w reżimie sanitarnym.

123

JEST PRACA DLA OPIEKUNEK

Data publikacji: 2021-08-24

Dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu poszukuje osoby do świadczenia usług opiekuńczych dla osób starszych, będących podopiecznymi Ośrodka.
Forma zatrudnienia: umowa zlecenie.
Miejsce świadczenia usług opiekuńczych: w miejscu zamieszkania podopiecznych.
Wymagania:
1. Umiejętność skutecznego komunikowania się.
2. Umiejętność organizowania pracy w miejscu zamieszkania klienta.
3. Sumienność, cierpliwość, obowiązkowość.
4. Odporność na trudne sytuacje i stres.
5. Prawo jazdy kat. B.
Zakres wykonywanych czynności:
1. Pomoc w zaspakajaniu codziennych potrzeb, w tym w szczególności:
a) utrzymanie czystości w pomieszczeniach podopiecznego (m. in. sprzątanie, mycie naczyń, zmiana pościeli);
b) przygotowywanie i podawanie posiłków;
c) dokonywanie zakupów;
d) przygotowywanie i podawanie leków;
e) zamawianie wizyt lekarskich i zakup zleconych leków;
f) palenie w piecu.
2. Pomoc w opiece higienicznej, w tym w szczególności:
a) utrzymanie w czystości odzieży oraz bielizny osobistej i pościelowej podopiecznego (m. in. zmiana odzieży oraz bielizny osobistej i pościelowej, pranie i suszenie);
b) utrzymanie higieny osobistej podopiecznego (m.in. pomoc w wykonywaniu czynności codziennej toalety, mycie lub kąpiel);
c) przesłanie łóżka.
3. Pomoc w podtrzymywaniu psychofizycznej kondycji podopiecznego:
a) podtrzymywanie indywidualnych zainteresowań;
b) organizowanie i podtrzymywanie kontaktów sąsiedzkich i rodzinnych;
c) organizowanie i uczestniczenie w spacerach z podopiecznym.
W celu uzyskania dodatkowych informacji kontaktować się można telefonicznie nr
65 517 0 90 49 lub osobiście w siedzibie Ośrodka w godzinach pracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu.
iiiiiiiiii

Przeciwdziałając wirusowi COVID-19

Data publikacji: 2021-08-13

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu w okresie od lutego do czerwca 2021 roku realizował projekt pn. „Stop Covid-19 Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce” wspófinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.  Gmina Krzywiń otrzymała Grant w łącznej kwocie 99.987,66 zł z czego kwota 59.247,18 zł zrealizowana została na rzecz Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu. W ramach projektu doposażono stanowiska pracy w środki ochrony indywidualnej , zakupiono sprzęt niezbędny do zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, przyznano dodatki do wynagrodzeń dla pracowników etatowych i nieetatowych faktycznie wykonujących pracę w bezpośrednim kontakcie z osobami, rodzinami. Realizacja projektu pozwoliła na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, a także klientów Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu przed zagrożeniem wirusa COVID-19. Każdy pracownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu otrzymał pakiet środków ochrony indywidualnej, w tym maseczki ochronne, maseczki FFP2, rękawiczki, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni. Zakupiono także sprzęt niezbędny do zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, w tym: sterylizator powietrza, 2 lampy oczyszczające powietrze, pleksy ochronne na biurka pracowników, 5 dozowników płynów dezynfekujących (w tym 2 automatyczne), termometr bezdotykowy. Zakupione środki ochrony indywidualnej oraz sprzęty zapobiegają, przeciwdziałają i zwalczają bakterie i wirusy, w tym COVID-19.   

Przeciwdziałając wirusowi COVID-19Przeciwdziałając wirusowi COVID-19Przeciwdziałając wirusowi COVID-19Przeciwdziałając wirusowi COVID-19Przeciwdziałając wirusowi COVID-19Przeciwdziałając wirusowi COVID-19Przeciwdziałając wirusowi COVID-19Przeciwdziałając wirusowi COVID-19

WNIOSKI ŚWIADCZENIA RODZINNE

Data publikacji: 2021-07-29

Informacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2021/2022.

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Krzywiniu  informuje, że  wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną – od dnia 1 lipca danego roku.

W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad danego roku następuje do dnia 30 listopada tego roku, w przypadku, gdy złoży powyższy wniosek w okresie od dnia 1 września do dnia 31 października danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń następuje do dnia 31 grudnia tego roku, w przypadku, gdy złoży powyższy wniosek w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

Jednocześnie informujemy, że wnioski przyjmowane będą po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu wizyty w MGOPS Krzywiń. Szczegółowe informacje pod numerem: 65 517 90 49.

1

WNIOSKI FUNDUSZ ALIMENTACYJNY

Data publikacji: 2021-07-29

Informacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy 2021/2022.

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Krzywiniu  informuje, że  wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną – od dnia 1 lipca danego roku. W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października, w przypadku, gdy złoży powyższy wniosek w okresie od dnia 1 września do dnia 30 września, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń następuje do dnia 30 listopada, w przypadku gdy złoży powyższy wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 31 października danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do dnia 31 grudnia tego roku, w przypadku gdy złoży powyższy wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 30 listopada danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do dnia 31 stycznia następnego roku, w przypadku gdy złoży powyższy wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 grudnia danego roku do dnia 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

Jednocześnie informujemy, że wnioski przyjmowane będą po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu wizyty w MGOPS Krzywiń. Szczegółowe informacje pod numerem: 65 517 90 49.

aaaaaaaaaaaaa

OGŁOSZENIE

Data publikacji: 2021-07-19

W miesiącu sierpniu 2021 r. w Przychodni KAMED w Krzywiniu będą prowadzone szczepienia przeciwko wirusowi SARS-COV-2 jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.
Zapraszamy do szczepień - tylko tak wygramy z pandemią.

Załączniki:

 1. ogłoszenie (plik pdf 541KB)
 2. Dlaczego warto się zaszczepić (plik docx 16KB)

Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie oferuje szkolenia

Data publikacji: 2021-07-06

Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie prowadzi nabór na szkolenia grupowe:

- Operator i mechanik sprzętu do robót ziemnych

- Spawacz

- Pracownik ds. rachunkowości i księgowości

- Grafik komputerowy

Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.

Załączniki:

 1. Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie oferuje szkolenia (plik docx 60KB)

KONKURS NA LOGO BEZ ROZSTRZYGNIĘCIA

Data publikacji: 2021-07-02

Na podstawie § 4 pkt. 6 - ,,Regulaminu konkursu na opracowanie znaku identyfikacji wizualnej Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu’’, Komisja Konkursowa powołana przez organizatora, po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami postanawia pozostawić konkurs bez rozstrzygnięcia, unieważniając go. Wszystkim uczestnikom, którzy nadesłali prace bardzo dziękujemy. Jednocześnie informujemy, że decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

OBRADOWAŁA RADA SENIORÓW

Data publikacji: 2021-07-01

W czwartek, 1 lipca br., pod ponad rocznej ,,koronawirusowej’’ przerwie, obradował samorząd Seniorów Gminy Krzywiń. Dominująca tematyka obrad oscylowała wokół najbliższych planów Rady Seniorów, czyli studyjnego wyjazdu do Malborka, organizacji ,,Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia’’ oraz projektu ,,Klub Senior Plus’’. Ponadto radni wysłuchali sprawozdania Przewodniczącej Rady Krystyny Sikorskiej z działalności w okresie międzysesyjnym oraz informacji złożonych przez Burmistrza Krzywinia Jacka Nowaka.

rs1rs2rs3rs4

RATOWANIE ŻYCIA MA WE KRWI!

Data publikacji: 2021-06-18

Sylwia Skrzypek, pracownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu jest honorowym krwiodawcą z wieloletnim stażem... W swoim życiu oddał już ponad 22 litry krwi! 14 czerwca br., pani Sylwia została uhonorowana Odznaczeniem Ministra Zdrowia - „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Wyróżnienie ma charakter prestiżowy, ponieważ nadawane jest honorowym dawcom w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia. Odznakę mogą bowiem otrzymać wyłącznie osoby, którzy oddały co najmniej 20 litry krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników. Wręczenie nastąpiło w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

S1S2S3

Wznowione poradnictwo pawne

Data publikacji: 2021-06-15

Informujemy, że zostały wznowione bezpośrednie konsultacje nieodpłatnej pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego w siedzibie naszego Ośrodka. Poradnictwo obywatelskie jest dostępne w każdy poniedziałek w godzinach od 10.00 do 14.00, natomiast pomoc prawna we wtorki w godzinach od 11.00 do 15.00. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji po wcześniejszym umówieniu pod numerem telefonu 698 777 351

Załączniki:

 1. Wznowione poradnictwo prawne (plik pdf 234KB)

PROFILAKTYKA Z ,,IRONMANEM’’

Data publikacji: 2021-06-14

Jerzy Górski, Mistrz Świata w podwójnym ,,Ironmanie’’odwiedził Gminę Krzywiń! Pierwowzór bohatera filmu ,,Najlepszy’’, był gościem honorowym ,,Triathlonu Soplicowo’’, który odbył się 13 czerwca br., w Cichowie. Dwa dni wcześniej w ramach działań profilaktycznych spotkał się z uczniami szkół w Krzywiniu i Bieżyniu. J. Górski nie tylko opowiedział o swoje przygodzie ze sportem, ale także drodze do trzeźwości i sposobach radzenia sobie z ,,pokusami’’ życia codziennego.

g1g2g3g4g5g6

PRZYGOTOWANIA DO ,,DNI PROFILAKTYKI’’

Data publikacji: 2021-06-14

Trwają przygotowania do ,,I Krzywińskich Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia’’. Przed kilkoma dnia w Bielewie gościł pan Adrian Barabasz. Przedstawiciel Teatru ,,Małego Księcia'' w Łodzi obejrzał obiekt, gdzie w ramach projekt zostanie wystawiony spektakl profilaktyczny pt.: ,,Ruletka’’. W rolę przewodnika wcielił się oczywiście radny Władysław Koniczny. – Impresario łódzkiego Teatru był pod dużym wrażeniem świetlicy. Udzielił kilku cennych wskazówek, dotyczących przystosowania obiektu do potrzeb artystów – relacjonuje sołtys Bielewa. Warto dodać, że ,,Dni Profilaktyki’’ – to najnowszy projekt Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzywiniu oraz Gminnej Rady Seniorów. Organizacja wydarzenia, którego ukoronowanie będzie koncert popularnego piosenkarza Andrzeja Rybińskiego, planowana jest w dniach 10 – 12 września br.

mmm

GRATULACJE DLA RODZICÓW

Data publikacji: 2021-06-11

W piątek, 11 czerwca br., zakończono kolejny etap projektu - ,,Witaj w Gminie Krzywiń’’. Burmistrz Jacek Nowak złożył gratulację kolejnym kilkunastym rodzicom najmłodszych mieszkańców Gminy Krzywiń. Po wakacjach akcja będzie kontynuowana.

212223

Z WIZYTĄ U ,,NAJMŁODSZYCH’’

Data publikacji: 2021-06-09

W pierwszym kwartale 2021 roku, na terenie Gminy Krzywiń urodziło się 28 dzieci (15 dziewczynek i 13 chłopców). We wtorek, 8 czerwca br., najmłodszych mieszkańców w domach odwiedził Burmistrz Jacek Nowak. Gospodarz ziemi krzywińskiej złożył szczęśliwym rodzicom gratulacje oraz wręczył drobne upominki. Zapraszamy na fotorelację z kolejnej odsłony programu - ,,Witaj w Gminie Krzywiń’’. Przypominamy, że współorganizatorem projektu jest Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu.  

z1z2z3z4z5z6z7z8z9z10z11z12z13z14z15

,,DO SZCZĘŚCIA WYSTARCZY PASJA’’

Data publikacji: 2021-06-09

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają uczniów klas V – VII do wzięcia udziału w pierwszej edycji  profilaktycznego konkursu plastycznego pn.: ,,DO SZCZĘŚCIA WYSTARCZY PASJA‘’. Celem konkursu organizowanego pod patronatem Burmistrza Krzywinia jest m.in. szerzenie wiedzy na temat szkodliwości i skutków środków psychoaktywnych, promowanie mody na nie spożywanie alkoholu, stymulowanie aktywności uczniów w życiu szkolnym i gminy oraz rozwój talentów. Podsumowanie projektu będzie miało miejsce 10 września br., podczas - ,,I Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia’’. Szczegółowe informacje w regulaminie poniżej.

REGULAMIN PROFILAKTYCZNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„DO SZCZĘŚCIA WYSTARCZY PASJA”

KONKURS POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA I GMINY KRZYWIŃ

 

Cele konkursu:

- szerzenie wiedzy na temat szkodliwości i skutków nadużywania alkoholu oraz innych środków psychoaktywnych

- kształtowanie postawy odpowiedzialności za swoje zdrowie

- promowanie i upowszechnianie mody na nie spożywanie alkoholu

- rozwój postaw asertywnych

- stymulowanie aktywności uczniów w życiu szkolnym i gminy – rozwój i promocja talentów

- szerzenie działań profilaktycznych wśród uczniów

- organizacja wystawy pokonkursowej, na której zostaną zaprezentowane wyróżnione prace

 

Regulamin konkursu:

§ 1

Organizatorami Profilaktycznego Konkursu Plastycznego, zwanego dalej Konkursem są:

- Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu

- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzywiniu

- Patronat sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń.

§ 2

Konkurs jest jednym z elementów Miejsko - Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2021 rok, który realizowany jest przez Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń.

§ 3

Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych (klas V-VII w roku szkolnym 2020/21 oraz VI – VIII w roku szkolnym 2021/22) z obszaru Gminy Krzywiń.

§ 4

Uczestnicy przygotowują prace plastyczne w jednym przedziale wiekowym (patrz § 3):

- wykonaną dowolną techniką plastyczną (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzierania itp.),

- w formatach A3 lub A4

- praca ma przedstawiać pasje, zainteresowania.

Temat pracy powinien akcentować pasję i zainteresowania ucznia i ukazywać korzyści płynące z nie spożywania alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

§ 6

Treści przedstawione na pracy nie mogą obrażać i naruszać dobrego imienia innych osób oraz powszechnych norm społecznych.

§ 7

Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę, wykonaną indywidualnie i samodzielnie (nie dopuszcza się prac zbiorowych).

§ 8

Każda praca musi być dokładnie opisana na odwrocie (imię i nazwisko uczestnika, klasa, nazwa szkoły).

§ 9

Do pracy należy dołączyć formularz zgłoszenia (załącznik 1) oraz oświadczenie rodzica/prawnego opiekuna dziecka zawierające zgodę na przetwarzanie danych osobowych (załącznik 2). Prace należy oddać w recepcji Miejsko – Gminnego Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywiniu lub w sekretariacie szkoły do której uczęszcza uczestnik konkursu w terminie do dnia 3 września 2021 r.

§ 11

Prace zostaną ocenione przez Komisję Konkursową powołaną przez Organizatora.

§ 12

Komisja Konkursowa oceni pracę uwzględniając następujące kryteria:

- zgodność z tematem

- oryginalność i innowacyjność pracy,

- estetyka pracy.

§ 13

Prace będą oceniane w jednej kategorii wiekowej.

§ 14

Rozstrzygnięcie Konkursu, połączone z uhonorowaniem laureatów nagrodami ,,niespodziankami’’, nastąpi w piątek, 10 września 2021 r., podczas - ,,I Krzywińskich Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia’’.

§ 15

Zgłoszenie pracy do Konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu.

§ 17

Wszystkie prace biorące udział w Konkursie pozostaną własnością Organizatora Konkursu, który zastrzega sobie prawo do ich publikacji.

§ 18

Zgłoszenie pracy do Konkursu jest równoznaczne ze zrzeczeniem się majątkowych praw autorskich swoich prac na rzecz Organizatora Konkursu.

§ 19

Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do wniesienia zmian w regulaminie.

                                                                                   Załączniki nr 1 do Regulaminu Konkursu

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

 

Zgłoszenie do konkursu profilaktycznego konkursu plastycznego: „DO SZCZĘŚCIA WYSTARCZY PASJA”.

 

Zgłaszam udział w konkursie:

 

Dane autora pracy plastycznej:

 

Imię: ……………………………………………..

 

Nazwisko: ……………………………………….

 

Szkoła: …………………………………………..

 

Klasa: ……………………………………………

 

 

 

                                                                        …………………………………………………..

                                                                                               (data i czytelny podpis)                                                                               

 

                                                                                    Załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu

 

 

OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że:

 

1/ jestem rodzicem / opiekunem prawnym

 

……………………………………………………………..…...

                 [imię i nazwisko uczestnika konkursu]

 

2/ zapoznałem się z treścią regulaminu konkursu profilaktycznego „DO SZCZĘŚCIA WYSTARCZY PASJA” organizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzywiniu i wyrażam zgodę na jego/jej udział w w/w konkursie zgodnie z postanowieniami regulaminu

 

3/ wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.), dla celów konkursu.

 

4/ wyrażam zgodę na nieodpłatne przekazanie na rzecz Organizatora Konkursu, autorskich praw majątkowych do prac konkursowych, w tym ich opublikowanie bez ograniczeń.

 

 

 

 

 

                                                                                 ......................................................................

                                                                                                 (data, czytelny podpis)

konk

KARTA DUŻEJ RODZINY W WERSJI ,,ELEKTRONICZNEJ'

Data publikacji: 2021-06-09

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że dnia 9 czerwca 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 15 kwietnia 2021 r. o zmianie ustawy o Karcie Dużej Rodziny, ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.
Ustawa ta umożliwia m.in. korzystanie z elektronicznej Karty Dużej Rodziny wyświetlanej w aplikacji mObywatel. Posiadacz aktywnej Karty (niezależnie, czy posiadał Kartę w formie tradycyjnej, elektronicznej, czy obu) – będzie mógł wyświetlić ją w aplikacji mObywatel. Warunkiem jest dostęp do aplikacji mObywatel.
Szczegółowe informacje dotyczące instalowania, obsługi i dodawania dokumentów w publicznej aplikacji mobilnej mObywatel są dostępne na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/mobywatel (zakładki: Usługi w smartfonie/Pobierz/Odpowiedzi na pytania/Weryfikacja i zabezpieczenia/Kontakt).
Aplikacja mKDR zostanie zamknięta z końcem czerwca 2021 r.
Osoby, które nie mają dostępu do aplikacji mObywatel (np. cudzoziemcy), będą musiały pozostać przy Kartach tradycyjnych.
Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. To zniżki np. na przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe, możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych, księgarni czy w końcu zniżki na zakup ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa. Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia.
Wszelkie informacje dotyczące uprawnień przysługujących członkom rodzin wielodzietnych z tytułu podsiadania KDR zostały umieszczone na stronie internetowej urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw rodziny, tj. www.rodzina.gov.pl.
Wykaz instytucji i przedsiębiorstw uczestniczących w programie ulega dynamicznej zmianie. Dlatego też każda zainteresowana osoba musi samodzielnie śledzić zmiany w wykazie partnerów programu.
Link do mapy z partnerami KDR oraz opis zniżek: https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr.
Prawo do posiadania Karty przysługuje rodzicowi, lub małżonkowi rodzica, jeżeli mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci bez względu na ich wiek.
Prawo do posiadania Karty przysługuje dziecku, jeżeli w dniu składania wniosku o przyznanie Karty co najmniej troje dzieci w rodzinie wielodzietnej spełnia poniższe wymagania:
1) jest w wieku do ukończenia 18. roku życia;
2) jest w wieku do ukończenia 25. roku życia – w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej
3) bez ograniczeń wiekowych – w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

,,DNI PROFILAKTYKI’’ Z ANDRZEJEM RYBIŃSKIM

Data publikacji: 2021-06-02

,,I Krzywińskie Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia’’ – to najnowszy projekt Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzywiniu oraz Gminnej Rady Seniorów. Organizacja wydarzenia, planowanego w dniach 10 – 12 września br., była głównym punktem narady, która obyła się w Bielewie. Oprócz dyrekcji ,,ośrodka’’ - Anny Pawlak i Arkadiusza Kaczmarka, w spotkaniu uczestniczyli także Burmistrz Krzywinia Jacek Nowak oraz Władysław Konieczny, sołtys i radny z Bielewa. Na terenie kompleksowo zmodernizowanej świetlicy w Bielewie, w dużej mierze przedsięwzięcie zostanie bowiem zorganizowane. – Szczegółowy program imprezy zaprezentujemy wkrótce. Aktualnie możemy jedynie zdradzić, że gwiazdą ,,Dni Profilaktyki’’ będzie popularny piosenkarz Andrzej Rybiński – wyjaśnia Arkadiusz Kaczmarek, Zastępca Dyrektora MGOPS Krzywiń. Koncert autora przeboju ,,Nie liczę godzin i lat’’ odbędzie się w niedzielę, 12 września br.

biel

PROFILAKTYKA Z ,,NAJLEPSZYM’’

Data publikacji: 2021-05-28

Jerzy Górski, Mistrz Świata w podwójnym ,,Ironmanie’’odwiedzi Krzywiń! 11 czerwca br., w ramach działań profilaktycznych realizowanych na terenie Gminy Krzywiń, pierwowzór bohatera filmu ,,Najlepszy’’ spotka się z uczniami szkół w Krzywiniu i Bieżyniu. Górski nie tylko opowie o przygodzie ze sportem, ale także drodze do trzeźwości i sposobach radzenia sobie z ,,pokusami’’ życia codziennego. Dwa dni późnej pan Jerzy będzie gościem honorowym ,,Triathlonu Soplicowo'', który odbędzie się w Cichowie.  

najlepszy

STOP PRZEMOCY!

Data publikacji: 2021-05-26

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu zapewnia fachową pomoc w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu zapewnia fachową pomoc w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

pr

POWITANIE NAJMŁODSZYCH TRWA

Data publikacji: 2021-05-24

Pomimo trwającej pandemii akcja ,,Witaj w Gminie Krzywiń’’ trwa! Formułę przedsięwzięcia dostosowano jednak do panującej sytuacji sanitarno – epidemiologicznej. W piątek, 21 maja ,,nowonarodzonych’’ w domach osobiście odwiedził Burmistrz Krzywinia Jacek Nowak.

1234567891011121314

PRZYJEDZIE MAMMOBUS

Data publikacji: 2021-05-18

W poniedziałek, 24 maja br., do Krzywinia przyjeżdża Mammobus! Od godziny 14.00 pojazd stacjonować będzie w sąsiedztwie ,,Domu Strażaka’’ przy ulicy Kasztelańskiej 7. Panie, które chciałby skorzystać z badania proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 61 222 37 00 lub 61 222 37 01. Szczegółowe informacje na ulotce.
m1m2

JESTEŚMY PO TO BY NIEŚĆ POMOC!

Data publikacji: 2021-04-30

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu zaprasza mieszkańców do skorzystania  z bezpłatnej pomocy specjalisty w zakresie terapii uzależnień. Najbliższy dyżur magister Joanny Majorek, odbędzie się w piątek, 7 maja br., w godz. 14.00 - 16.00, w budynku Centrum Usług Społecznych w Krzywiniu (ul. Chłapowskiego 34 - piętro I). Jednocześnie informujemy, że w związku z panującą sytuacja epidemiologiczną wchodząc do Ośrodka należy zachować środki ostrożności, czyli zdezynfekować ręce (płyn znajduje się przy wejściu) oraz mieć założoną maseczkę, tak żeby zakryć usta i nos.

ghjmhj

24 LATA NA ,,FRONCIE’’ WALKI Z UZALEŻNIENIAMI

Data publikacji: 2021-04-29

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzywiniu obchodzi swoje 24 ,,urodziny’’! Powołano ją do ,,życia’’ na mocy Uchwały Rady Miejskiej Krzywinia nr XX/219//97 z dnia 10 lutego 1997 r. W historycznym, pierwszym składzie komisji znajdowali się: Paweł Buksalewicz, Iwona Kamińska, Wanda Kaczmarek, Grażyna Kononowicz, Jan Lemański, Wojciech Pieprzyca, Aleksandra Ślotała, Martyna Waliszewska – Machowiak, Ewa Wiśniewska, Zbigniew Żak, Alina Żołędziewska, Elżbieta Nędzewicz i Jerzy Kryś, który pełni również funkcję Pełnomocnika Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

GKRPA22

GRANT DLA GMINY

Data publikacji: 2021-04-28

Informujemy, iż Gmina Krzywiń otrzymała grant w łącznej kwocie 99 987,66 zł na wsparcie: Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywiniu w ramach Projektu „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 7.2.2 Usługi społeczne i zdrowotne – projekty konkursowe oraz pozakonkursowe w zakresie epidemii COVID-19 w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

ggg

KONKURS NA LOGO MGOPS KRZYWIŃ!

Data publikacji: 2021-04-20

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu zaprasza do udziału w konkursie na logo ,,Ośrodka’’. Konkurs skierowany jest do wszystkich osób pełnoletnich. Projektując logo należy wziąć pod uwagę specyfikę MGOPS Krzywiń. Placówka jest jednostką organizacyjną Gminy Krzywiń powołaną w celu realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej określonych w ustawach. Misją Ośrodka jest poprawa warunków życia w gminie Krzywiń, dążenie do integracji społecznej poprzez stwarzanie mieszkańcom możliwości rozwoju oraz skuteczne przeciwdziałanie różnym formom wykluczenia społecznego. MGOPS Krzywiń realizuje zadania w sposób profesjonalny i z empatią. Pracownicy placówki kierują się kodeksem etyki zawodowej i budują wizerunek nowoczesnej i przyjaznej instytucji.

Wszelkie informacje i zasady uczestnictwa w konkursie dostępne są w załączonym poniżej regulaminie - „Konkurs na opracowanie znaku  identyfikacji  wizualnej  Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu”. Informujemy, że autor najlepszego projektu graficznego otrzyma nagrodą w postaci vouchera o wartości 1 000,00 zł. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie.

REGULAMIN KONKURSU

§ 1 Postanowienia ogólne

1. Nazwa konkursu:

Konkurs na opracowanie znaku identyfikacji wizualnej Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu”, zwanym dalej Konkursem. Znak identyfikacji graficznej rozumiany jest jako LOGO i zwany jest dalej LOGO

2. Organizator konkursu:

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu,

ul. Generała Chłapowskiego 34, 64-010 Krzywiń

tel. 65 5179 049, e-mail: mgops@mgops.krzywin.pl

zwany dalej Organizatorem.

3. Celem konkursu jest wyłonienie projektu LOGO  Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu, które będzie promował placówkę, stanowiąc jej element identyfikacji wizualnej.

 

§ 2  Warunki uczestnictwa i przebieg konkursu

1. Konkurs  ma  charakter  otwarty. Uczestnikiem  konkursu  może  zostać  pełnoletnia osoba  fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, w tym osoba prowadząca działalność gospodarczą, również firmy projektowe.

2. Uczestnik Konkursu powinien dostarczyć pracę konkursową w zamkniętej kopercie opatrzonej hasłem: „Konkurs na opracowanie  znaku identyfikacji wizualnej Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu”. W kopercie umieścić należy podpisane wszystkie dokumenty konkursowe  (Karta Zgłoszeniowa - załącznika nr 1, Oświadczenie – załącznik nr 2, Opis Projektu – załącznik nr 3 – do pobrania ze strony www.krzywin.pl) oraz nośnik elektroniczny, o którym mowa w §3 pkt. 1.

2. Prace można składać osobiście lub za pośrednictwem Poczty Polskiej lub Kuriera na adres Organizatora, Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 30 czerwca 2021 roku. Decyduje data wpływu.

3. Prace konkursowe należy składać we wszystkich niżej wymienionych formatach:

a)  wydruk  kolorowy  w  rozmiarach  minimum  15  cm  x  15 cm na białym papierze formatu co najmniej A4,

b)  wydruk  czarno-biały w rozmiarach minimum 15 cm x 15 cm na białym papierze formatu co najmniej A4,

c)  w  wersji  elektronicznej  w  formacie  wektorowym  oraz  w  formacie  graficznym, zapisane na nośniku elektronicznym.

4. Zgodnie z definicją LOGO nie jest herbem, a zatem w żaden sposób nie może ani stylistycznie, ani merytorycznie nawiązywać do formy herbu Gminy Krzywiń. Projektując logo należy wziąć pod uwagę cechy i misję Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu. Placówka jest jednostką organizacyjną Gminy Krzywiń powołaną w celu realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej określonych w ustawach. Misją Ośrodka jest poprawa warunków życia w gminie Krzywiń, dążenie do integracji społecznej poprzez stwarzanie mieszkańcom możliwości rozwoju oraz skuteczne przeciwdziałanie różnym formom wykluczenia społecznego. MGOPS Krzywiń realizuje zadania w sposób profesjonalny i z empatią. Pracownicy placówki kierują się kodeksem etyki zawodowej i budują wizerunek nowoczesnej i przyjaznej instytucji.

5. Każdy uczestnik Konkursu może zgłosić maksymalnie 3 prace konkursowe.

6. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora oraz członkowie Komisji Konkursowej.

§ 3 Praca konkursowa - wymagania techniczne

Warunkiem  uczestnictwa  w  Konkursie  jest dostarczenie  projektu  LOGO  Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu, zgodnego z poniższymi wymogami technicznymi:

1. Projekt LOGO musi być opracowany w wersji elektronicznej

a) na nośniku elektronicznym (płyta CD/DVD, pendrive)

2. Grafika komputerowa – pliki PDF, JPG, CDR,PNG (wymagane wszystkie formaty).

3. Każdy projekt powinien być przedstawiony w wersji kolorowej i czarno-białej.

4. Plik z  projektem powinien dopuszczać możliwość zmiany skali bez straty jakości i proporcji. Rozdzielczość pliku powinna wynosić 300 dpi.

5. Uczestnik konkursu powinien zadbać o to, by LOGO  było łatwe w reprodukcji i umożliwiało elektroniczny zapis (powinno być edytowalne).

6. Projekt  LOGO powinien zawierać parametry techniczne niezbędne do właściwego wykorzystania zarówno w materiałach  promocyjnych  i  reklamowych  (mała i duża poligrafia) oraz na nośnikach elektronicznych i w grafice komputerowej.

7. Prace zgłoszone do Konkursu nie będą odsyłane uczestnikom.

8. Organizator Konkursu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia lub zniszczenia źle zabezpieczonych prac.

§ 4 Zasady oceny prac konkursowych

1. Oceny prac dokona Komisja Konkursowa pod przewodnictwem dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu i powołana przez Organizatora.

2.Komisja przy ocenie zgłoszeń będzie brała pod uwagę następujące aspekty:

a) artystyczny – pomysł, komunikatywność, wyrazistość i czytelność,

b)  marketingowy – pozytywny przekaz, oryginalność pomysłu, łatwość rozpoznania i zapamiętania,

c) użytkowy – zapewnienie możliwości edycji dla różnych zastosowań,

d) spójny ze specyfiką i uwzględniający cechy i misję ,,Ośrodka’’

3. Do Konkursu nie będą przyjmowane prace o charakterze wulgarnym, rasistowskim, nawołującym  do  nienawiści, obrażającym  uczucia  religijne,  czy  ogólnie  przyjęte normy obyczajowe.

4. Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

5. Informacja  o  wynikach  Konkursu  opublikowana  zostanie  na  stronach internetowych www.mgopskrzywin.opsinfo.pl, krzywin.pl, profilu Facebookowym placówki oraz w mediach.

6.Organizator zastrzega sobie prawo do unieważnienia, zmiany lub wydłużenia czasu trwania Konkursu bez konieczności podania przyczyny.

§ 5 Nagroda  i prawa autorskie

1. Organizator  przewiduje  nagrodę  w postaci vouchera dla wykonawcy wybranego projektu LOGO w  wysokości 1 000,00 zł (słownie: tysiąc złotych) do zrealizowania w wybranej placówce handlowej.

2. O terminie i miejscu rozstrzygnięcia Konkursu oraz oficjalnego ogłoszenia wyników uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie.

3. Po rozstrzygnięciu konkursu prawa autorskie do zgłoszonego projektu przechodzą na  stronę  Organizatora,  a  Laureat  Konkursu  przed  otrzymaniem  nagrody zobowiązany będzie do podpisania z Organizatorem umowy przenoszącej  prawa autorskie do LOGO.

4. Po wyłonieniu zwycięskiego projektu LOGO i nabycia do niego majątkowych praw autorskich, Organizator  ma  prawo  do  wykorzystania  projektu  na  polach  eksploatacji określonych w art.  50 ustawy  z  dnia  4.02.1994  r.  o  prawach  autorskich  i  prawach.

§ 6 Postanowienia końcowe

1. Uczestnik Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność w przypadku kiedy jego projekt będzie naruszał prawa osób trzecich, postanowienia  niniejszego Regulaminu lub obowiązujące przepisy prawa.

2. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem przez Uczestnika zgody na przetwarzanie  danych  osobowych,  zgodnie  z  ustawą  z  dnia  29.08.1997 r., o  ochronie  danych  osobowych  (t. j.  Dz.  U  z  2018  r.  poz.  1000) dla  potrzeb  Konkursu, a w szczególności na:

a) przetwarzanie    danych    osobowych    przez    Organizatora w celach przeprowadzenia Konkursu,  wyłaniania  zwycięzców,  przyznawania, wydawania odbioru nagrody.

b)  opublikowanie  i  upublicznienie  swojego  imienia  i  nazwiska,  jako  autora zwycięskiego projektu   LOGO,  w  szczególności  na  stronie  internetowej www.opskrzywin.opsinfo.pl, www.krzywin.pl i profilu Facebookowym ośrodka.

3.W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają decyzje Organizatora   oraz  odpowiednie  przepisy Kodeksu   cywilnego   i   ustawy   o   prawie autorskim i prawach pokrewnych.

4.Osobą do kontaktu w sprawie Konkursu jest: Arkadiusz Kaczmarek, Zastępca Dyrektora MGOPS Krzywiń, tel.: 601 866 476.

 

logo

PRZEWODNICZĄCA DOCENIONA PRZEZ ,,GŁOS’’

Data publikacji: 2021-04-19

Pani Krystyna Sikorska, Przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów kandydatką do tytułu ,,Osobowość Roku 2020’’! Kolegium redakcyjne dziennika ,,Głos Wielkopolski’’ doceniło dokonania mieszkanki Kopaszewa na płaszczyźnie działalności społecznej i charytatywnej. W poniedziałek, 19 kwietnia br., w siedzibie Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu, z którym od lat pani Krystyna konstruktywnie współpracuje, nastąpiło wręczenie okolicznościowego listu gratulacyjnego. Warto dodać, że w grudniu ub., działania Krystyny Sikorskiej doceniła także Rada Miejska Krzywinia przyznając jej ,,Nagrodę Twórczą’’. Szczegółowe informacje dotyczące plebiscytu można znaleźć pod adresem www.gloswielkopolski.pl/osobowosc.

ksikksiak2

PRACA DLA OPIEKUNKI

Data publikacji: 2021-04-16

Dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniuposzukuje osoby do świadczenia usług opiekuńczych dla osób starszych, będących podopiecznymi Ośrodka. Forma zatrudnienia: umowa zlecenie.Miejsce świadczenia usług opiekuńczych: w miejscu zamieszkania podopiecznych.
Wymagania:
1. Umiejętność skutecznego komunikowania się.
2. Umiejętność organizowania pracy w miejscu zamieszkania klienta.
3. Sumienność, cierpliwość, obowiązkowość.
4. Odporność na trudne sytuacje i stres.
5. Prawo jazdy kat. B.
Zakres wykonywanych czynności:
1. Pomoc w zaspakajaniu codziennych potrzeb, w tym w szczególności:
a) utrzymanie czystości w pomieszczeniach podopiecznego (m. in. sprzątanie, mycie naczyń, zmiana pościeli);
b) przygotowywanie i podawanie posiłków;
c) dokonywanie zakupów;
d) przygotowywanie i podawanie leków;
e) zamawianie wizyt lekarskich i zakup zleconych leków;
f) palenie w piecu.
2. Pomoc w opiece higienicznej, w tym w szczególności:
a) utrzymanie w czystości odzieży oraz bielizny osobistej i pościelowej podopiecznego (m. in. zmiana odzieży oraz bielizny osobistej i pościelowej, pranie i suszenie);
b) utrzymanie higieny osobistej podopiecznego (m.in. pomoc w wykonywaniu czynności codziennej toalety, mycie lub kąpiel);
c) przesłanie łóżka.
3. Pomoc w podtrzymywaniu psychofizycznej kondycji podopiecznego:
a) podtrzymywanie indywidualnych zainteresowań;
b) organizowanie i podtrzymywanie kontaktów sąsiedzkich i rodzinnych;
c) organizowanie i uczestniczenie w spacerach z podopiecznym.
W celu uzyskania dodatkowych informacji kontaktować się można telefonicznie nr
65 517 0 90 49 lub osobiście w siedzibie Ośrodka w godzinach pracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu.

WYWIAD Z DYREKTOREM MGOPOS

Data publikacji: 2021-04-14

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z panią Anną Pawlak, Dyrektorem Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu. W rozmowie z Mateuszem Najranowskim, szefowa ośrodka podzielił się swoim spostrzeżeniami dotyczącymi pomocy społecznej oraz przedstawiła się mieszkańcom. Premiera programu odbył się jesienią 2019 roku, w Krzywińskim Magazynie Samorządowym ,,Nowin z Gminy’’.  

https://www.youtube.com/watch?v=uBCn6zNS71A

GMINNA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W KRZYWINIU

Data publikacji: 2021-04-13

Osoby, które czują, że tracą kontrolę nad ilością i częstotliwością spożywanego alkoholu oraz ich rodziny, mogą szukać wsparcia w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywiniu (ul. Chłapowskiego 34, budynek Centrum Usług Społecznych, II p. ). Szczegółowych informacji udziela Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pod numerem telefonu: 601 866 476. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzywiniu działa w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 26 października 1982 r., o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2015 r. poz. 1916 ze zm.). Członkami komisji są przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Krzywiń, Ośrodka Pomocy Społecznej, Policji, a także specjalista z zakresu, profilaktyki uzależnień, przemocy domowej i rozwiązywania problemów alkoholowych Aktualnie, na mocy zarządzenia nr 124/2019 z 3 października 2019 r., Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń, komisja pracuje w następującym składzie: Bartosz Kobus – Przewodniczący, Arkadiusz Kaczmarek – Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Sławomir Krzysztofik, Agnieszka Szczerbal, Anna Pawlak – członkowie. Zakres i cele działania komisji: Komisja inicjuje i monitoruje działania związane z edukacją i profilaktyką rozwiązywania problemów alkoholowych. Celem działania jest ograniczenie dostępności alkoholu, zwiększenie dostępności pomocy terapeutycznej, rehabilitacyjnej osobom uzależnionym, podejmowanie działań w związku z podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie oraz zwiększanie zdolności osób do radzenia sobie z istniejącymi problemami alkoholowymi. Podejmowane działania mają za zadanie wsparcie osób uzależnionych i ich rodziny. Kształtowanie zdrowego stylu życia oraz pomoc rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych. Komisja uprawniona jest do podejmowania czynności zmierzających do sądowego orzeczenia o zastosowaniu wobec osoby uzależnionej od alkoholu, zobowiązanie poddania się leczeniu odwykowemu. Ponadto, komisja realizuje określone ustawowe zadanie gminy w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych a w szczególności: - wydawanie postanowień dotyczących zgodności lokalizacji punktu sprzedaży napojów alkoholowych z Uchwałą Rady Gminy Krzywiń, - prowadzenie kontroli przestrzegania warunków i spożywania napojów alkoholowych, - prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych, - prowadzenie działań zmierzających do poddania się leczeniu odwykowemu osób, które w związku z nadużywaniem alkoholu powodują rozkład życia rodzinnego, demoralizację małoletnich. Komisja obejmuje zasięgiem swojego działania teren Gminy Krzywiń. Kontakt do Arkadiusza Kaczmarka, Pełnomocnika Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - tel.: 601 866 476. Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ,,Niebieska Linia'' - tel.: 800 120 002.

gk

ZUS PRZYPOMINA O ,,BONIE TURYSTYCZNYM’’

Data publikacji: 2021-04-08

Do tej pory w województwie wielkopolskim aktywowano już 136 tys. bonów turystycznych, na kwotę prawie 118 mln zł. Stanowi to 33 proc. wszystkich przysługujących wielkopolanom bonów. Do aktywowania pozostało ponad 275 tys. bonów. Na ich wykorzystanie mamy czas jeszcze przez najbliższy rok, do 31 marca 2022 r. Świadczenie w formie bonu turystycznego przyznawane jest na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego rodzice dostaną dodatkowy bon o takiej samej wysokości, tj. 500 zł. Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Prawo do bonu ustalane jest na podstawie informacji z bazy danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Wszelkie kwestie związane z uprawnieniami do Bonu oraz z uprawnieniami podmiotów turystycznych, wyjaśnia Polska Organizacja Turystyczna. Obsługa bonu odbywa się w systemie teleinformatycznym ZUS. Aby skorzystać z Bonu wystarczy mieć konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Bon można aktywować w dowolnym momencie, po podaniu danych kontaktowych (adres e-mail i nr telefonu komórkowego). Osoby, które mają niepełnosprawne dziecko i chcą uzyskać dodatkowe świadczenie, mogą na PUE ZUS złożyć oświadczenie, które jest podstawą przyznania dodatkowych 500 zł. Płatności bonem są realizowane w oparciu o komunikację SMS.

                                                                                                    Marlena Nowicka

                                                                                                    regionalna rzeczniczka prasowa

                                                                                                    ZUS w Wielkopolsce

fhnfhnf

WESOŁYCH ŚWIĄT

Data publikacji: 2021-04-02

Zdrowych, radosnych i słonecznych Świąt Wielkanocnych, wszystkim mieszkańcom Gminy Krzywiń i przyjaciołom ,,Ośrodka'' - życzą pracownicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu.

Wielkanoc

,,Palmy" z Kopaszewa

Data publikacji: 2021-03-30

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Zgodnie z tradycją członkinie ,,Klubu Seniora Kopaszewo’’, przygotowały świąteczne ,,palmy’’! Ozdoby w minioną  ,,niedzielę palmową’’ trafiły do kopaszewskiej kaplicy pod wezwaniem Matki Boskiej Śnieżnej. – Przez najbliższe dwa miesiące palmy będą przyozdabiały naszą świątynię. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był zmarły nie tak dawno proboszcz parafii w Choryni ksiądz Marian Derkaczewski – tłumaczy Krystyna Sikorska. Warto dodać, że to nie jedyna inicjatywa Klubu Seniora Kopaszewo, który chętnie angażuje się w wiele przedsięwzięć społecznych. Godna podkreślenie jest także konstruktywna współpraca klubu z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krzywiniu.  

KSK1KSK2

Dla samotnych na Wielkanoc!

Data publikacji: 2021-03-29

Akcja Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu polegająca na udzieleniu przedświątecznego wsparcia samotnym i starszym mieszkańcom Gminy Krzywiń nabiera rumieńców. Przedsięwzięcie wsparły nie tylko osoby prywatne, ale także stowarzyszenia i samorządowcy. Bardzo dziękujemy za okazane serce!

ApBur

MGOPS I SENIORZY

Data publikacji: 2021-03-25

W środę, 25 marca br., w siedzibie Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu doszło do narady dyrekcji placówki z Przewodniczącą Gminnej Rady Seniorów Krystyną Sikorską. Podczas spotkania omówiono możliwości zacieśnienia współpracy na dotychczasowych polach oraz koncepcję wykreowania nowych przestrzeni aktywności. Ustalono między innymi, że w momencie stabilizacji sytuacji sanitarno – epidemiologicznej, członkowie seniorskiego samorządu udadzą się do Malborka, gdzie wezmą udział w ,,naradzie studyjnej’’ oraz wymienią doświadczenia z miejscową Radą Seniorów.

ks1

Ciąg dalszy powitania ,,najmłodszych’’

Data publikacji: 2021-03-24

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego fotoreportażu z realizacji programu ,,Witaj w Gminie Krzywiń’’. We wtorek, 23 marca br., Burmistrz Krzywinia odwiedził kolejnych 29 najmłodszych mieszkańców ziemi krzywińskiej. Jacek Nowak nie tylko złożył gratulacje szczęśliwym rodzicom, ale także wręczył drobne upominki. Akcja, której współorganizatorem jest Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu, będzie kontynuowana.

q1q2q3q4w5q6q7q8q9q10q11q12

Wielkanocna akcja charytatywna

Data publikacji: 2021-03-22

Zbliża się czas Świąt Wielkanocnych, niestety tak jak w poprzednim roku musimy dla naszego wspólnego dobra ograniczyć kontakty.
W tym szczególnym czasie myślimy przede wszystkim o osobach samotnych i starszych, chcemy sprawić im choć trochę radości, zobaczyć na ich twarzach uśmiech. Pomysł mamy taki - chcemy zrobić 28 paczek dla osób starszych i samotnych. Nasi pracownicy socjalni rozniosą je naszym podopiecznym, oczywiście wszystko będzie odbywać się w reżimie sanitarnym. Mamy zorganizowane już paczki dla 21 osób. Zostało 7 jeśli ktoś z Państwa chciałby się włączyć w akcję to zapraszamy. Co należy zrobić, by włączyć się w akcję? Z załączonej listy należy wybrać osobę, której chcemy pomóc,następnie zadzwonić pod numer telefonu 517 961 064 w celu ustalenia szczegółów,przygotowaną paczkę dostarczyć do Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu najpóźniej do 29.03.2021r.
Akcja

Upominki dla ,,maluchów’’

Data publikacji: 2021-03-19

Zapraszamy na fotorelację z kolejnej odsłony akcji ,,Witaj w Gminie Krzywiń’’. W czwartek, 18 marca br., Burmistrz Krzywinia złożył wizyty w domach maluchów urodzonych w pierwszym półroczy ub. r. Oprócz gratulacji Jacek Nowak przekazała rodzicom najmłodszych krzywniaków okolicznościowe pakiety, w których znajdowała się butelka, śliniak, ręcznik, kaczuszka kąpielowa oraz list gratulacyjny. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Miejsko – Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu.

W1W2W3W4W11W12W13w15

Powitanie najmłodszych trwa!

Data publikacji: 2021-03-15

Mimo pandemii akcja ,,Witaj w Gminie Krzywiń’’ jest kontynuowana! Po raz kolejny najmłodszych mieszkańców w domach odwiedził Burmistrz Krzywinia. Jacek Nowak wręczył rodzicom okolicznościowe pakiety, w których znajdowała się butelka, śliniak, ręcznik, kaczuszka kąpielowa oraz list gratulacyjny. Akcja, której współorganizatorem jest Miejsko – Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu, będzie kontynuowana. Szczegóły wkrótce.

WitajWitaj1Witaj3Witaj4

Informacja dotycząca terminów składania wniosków na świadczenie wychowawcze 500+ w formie papierowej

Data publikacji: 2021-03-10

Wnioski na nowy okres świadczeniowy 2021/2022 w tradycyjnej formie papierowej można składać od 1 kwietnia 2021 r.
 tny
i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze na nowy okres w terminie:
• do 30 kwietnia 2021 r., przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca 2021r.,
• od 1 maja do 31 maja 2021 r., ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec i lipiec nastąpi nie później niż do 31 lipca 2021r.,
• od 1 czerwca do 30 czerwca 2021r., ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec, lipiec i sierpień, nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia 2021r.

Jeśli osoba złoży wniosek w późniejszym terminie (po 30 czerwca 2021 r.), świadczenie wychowawcze zostanie przyznane i wypłacone od miesiąca złożenia wniosku.
 

Informacja dotycząca umówienia terminu w związku ze składaniem wniosków na świadczenie 500+

Data publikacji: 2021-03-10

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że od 1 kwietnia będzie można składać wnioski o przyznanie 500+ osobiście w Ośrodku.
W związku z trwającą epidemią koronawirusa dbając o Państwa zdrowie ale także komfort, wnioski należy składać wyłącznie po umówieniu droga telefoniczną.
Numer telefonu 65-517-90-49
Od dziś tj. 10 marca rozpoczęły się zapisy

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” finansowanego ze środków PFRON

Data publikacji: 2021-03-04

Dnia 1 marca 2021r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” finansowanego ze środków PFRON.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie w 2021r. kontynuuje realizację pilotażowego programu „Aktywny samorząd” finansowanego ze środków PFRON.

 

Załączniki:

 1. Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” finansowanego ze środków PFRON (plik pdf 61KB)

DODATEK MIESZKANIOWY POWIĘKSZONY O DOPŁATĘ DO CZYNSZU FINANSOWANY Z FUNDUSZU PRZECIWDZIAŁANIA COVID -19

Data publikacji: 2021-02-08

Dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu przyznaje się wyłącznie najemcy lub podnajemcy (nie jest przyznawany osobom zamieszkującym własne mieszkanie) spełniającemu warunki przyznania dodatku mieszkaniowego wynikające z ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych, w przypadku, gdy:

 1) dochód na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie 3 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku był co najmniej o 25% niższy niż średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego osiągnięty w 2019 r.,

2)  ubiegający się o dodatek mieszkaniowy najmował albo podnajmował lokal mieszkalny przed dniem 14 marca 2020 r. oraz

 3)     ubiegającemu się o dodatek mieszkaniowy nie przysługiwał wcześniej dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu.

Czytaj całość publikacji "DODATEK MIESZKANIOWY POWIĘKSZONY O DOPŁATĘ DO CZYNSZU FINANSOWANY Z FUNDUSZU PRZECIWDZIAŁANIA COVID -19"

Jednostki nieodpłatnego poradnictwa

Data publikacji: 2021-01-15

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu w załączniku przekazuje informację dotyczącą jednostek nieodpłatnego poradnictwa funkcjonujących na terenie powiatu kościańskiego. W nawiązaniu do załącznika przypominamy, że w siedzibie Ośrodka działa nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo w poniedziałki w godz. 10.00 do 14.00 oraz we wtorki w godz. 11.00 do 15.00. po uprzednim umówieniu pod numerem telefonu 698 777 351.

Załączniki:

 1. Jednostki nieodpłatnego poradnictwa (plik pdf 621KB)

Informacja na temat wyboru oferty

Data publikacji: 2020-12-29

Uprzejmie informuję, że w odpowiedzi  na zapytanie ofertowe dotyczące zapewnienia schronienia osobom bezdomnym z terenu Miasta i Gminy Krzywiń w okresie od 01.01.2021r. do 31.12.2021 r. wpłynęły dwie oferty.

Czytaj całość publikacji "Informacja na temat wyboru oferty"

Upominek dla seniora

Data publikacji: 2020-12-23

W roku bieżącym ze względu na epidemię koronawirusa nie może odbyć się wigilia dla członków wszystkich jedenastu ,,Klubów Seniora’’ działających na terenie Gminy Krzywiń. Organizatorem krzywińskiej Wigilii była Gmina Krzywiń, było to bardzo piękne i wzruszające spotkanie. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany, które założyliśmy sobie na początku roku 2020, nie mogliśmy organizować spotkań.  Żeby dbać o nasze wspólne bezpieczeństwo musieliśmy ograniczyć bezpośrednie kontakty. Nie możemy się spotkać ale cały czas pamiętamy o naszych Seniorach, dlatego jako Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu razem z Burmistrzem Krzywinia Panem Jackiem Nowakiem postanowiliśmy przygotować dla Seniorów drobny upominek. Seniorzy znajdą w nim coś słodkiego ale i też praktycznego – etui do okularów, wykonane przez Agrafkę – warsztat krawiecko – rękodzielniczy w Centrum Integracji Społecznej przy Spółdzielni Socjalnej ECOSS. Nie mogliśmy złożyć życzeń osobiście na pięknej Wigilii to chcieliśmy, żeby życzenia od nas dotarły do każdego Seniora. Pracownice Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu zaniosły upominki do domów Seniorów. Chcieliśmy wywołać uśmiech i sprawić trochę radości, co też się udało.

                                                         Anna Pawlak, dyrektor MGOPS Krzywiń

Upominek dla senioraUpominek dla senioraUpominek dla senioraUpominek dla senioraUpominek dla seniora

Informacja

Data publikacji: 2020-12-22

Dnia 24 grudnia 2020 r.,

(tj. czwartek) Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie nieczynny

„Udzielenie schronienia osobom bezdomnym z terenu Miasta i Gminy Krzywiń poprzez zapewnienie tymczasowego miejsca w schronisku dla bezdomnych, schronisku dla bezdomnych z usługami opiekuńczymi, noclegowni” na rok 2021.

Data publikacji: 2020-12-09

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu, ul. Generała Chłapowskiego 34 zaprasza do składania ofert w postępowaniu pn. „Udzielenie schronienia osobom bezdomnym z terenu Miasta i Gminy Krzywiń poprzez zapewnienie tymczasowego miejsca w schronisku dla bezdomnych, schronisku dla bezdomnych z usługami opiekuńczymi, noclegowni” na rok 2021.

Termin składania ofert wyznaczony został do dnia 18.12.2020r. do godz.15.00 (decyduje data wpływu).

Formularz ofertowy, projekty umów oraz druk oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu w załączeniu.

Załączniki:

 1. Formularz oferty (plik docx 14KB)
 2. Formularz oferty (plik docx 14KB)
 3. zapytanie ofertowe (plik docx 16KB)
 4. projekt umowy schronisko (plik docx 15KB)
 5. projekt umowy schronisko z usługami opiekuńczymi (plik docx 15KB)
 6. projekt umowy noclegownia (plik docx 15KB)
 7. załącznik nr 5 oświadczenie (plik docx 15KB)

Oferta pracy

Data publikacji: 2020-09-08

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu poszukuje osoby do świadczenia usług opiekuńczych dla osób starszych, niepełnosprawnych, będących podopiecznymi Ośrodka.

Czytaj całość publikacji "Oferta pracy"

Zajęcia komputerowe ruszyły

Data publikacji: 2020-09-02

W dniu 1 września 2020 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywiniu rozpoczął się kurs komputerowy w ramach projektu pn. Kompetencje cyfrowe dla Wielkopolski realizowany przez PC Open w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego. Kurs będzie obejmował 110 godzin i potrwa do dnia 24 Marca 2021 r. Stworzone zostały 3 grupy szkoleniowe 10 - osobowe, w których biorą udział mieszkańcy gminy Krzywiń.

Zajęcia komputerowe ruszyłyZajęcia komputerowe ruszyłyZajęcia komputerowe ruszyłyZajęcia komputerowe ruszyłyZajęcia komputerowe ruszyłyZajęcia komputerowe ruszyłyZajęcia komputerowe ruszyłyZajęcia komputerowe ruszyły

Informacja o wynikach naboru na wolne stanowisko referent w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywiniu

Data publikacji: 2020-09-01

Na podstawie Zarządzenia nr 2/2020 Dyrektora Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu z dnia 17 sierpnia 2020 r. powołano Komisję Rekrutacyjną w składzie Anna Pawlak - Przewodniczący Komisji, Honoratę Krupkę - Członka Komisji, Iwonę Kamińską - Członka Komisji
W naborze złożono 1 kompletną ofertę
Lista kandydatów spełniających wymagania formalne:
1. Hanna Grobelna, zam. Krzywiń
Po analizie dokumentów na rozmowę kwalifikacyjną w dniu 1 września 2020 r. zaproszono jedną osobę.

Informacja o wynikach naboru:
1. Nazwa i adres jednostki:
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Generała Chłapowskiego 34, 64 - 010 Krzywiń
2. Stanowisko: referent
3. Imię i nazwisko i adres wybranego kandydata:
Hanna Grobelna, zam. Krzywiń
4. Uzasadnienie dokonanego wyboru:
Kandydat spełnił wszystkie niezbędne wymagania zawarte w ogłoszeniu o naborze.

Nabór na stanowisko referent

Data publikacji: 2020-08-17

Krzywiń, dnia 17 sierpnia 2020 roku

Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu
ogłasza otwarty nabór
na wolne stanowisko urzędnicze - Referent w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywiniu

Na podstawie art. 11 i 13 ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1282)
Nazwa i adres jednostki:
Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu,
ul. Generała Chłapowskiego 34,
64-010 Krzywiń

Stanowisko - Referent

Wymiar czasu pracy - cały etat - umowa o pracę na czas nieokreślony

Miejsce wykonywania pracy: Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu/ Gmina Krzywiń

Czytaj całość publikacji "Nabór na stanowisko referent"

Nowe zasady składania wniosków o świadczenia rodzinne oraz świadczenie Dobry Start w 2020r.

Data publikacji: 2020-07-27

W związku z trwającą epidemią COVID-19 ulega zmianie proces przyjmowania wniosków tj.
1. Wnioski na świadczenia rodzinne oraz świadczenie Dobry Start w wersji papierowej można składać od dnia 1 sierpnia 2020r. po uprzednim umówieniu wizyty drogą telefoniczną pod numerem tel. 65 517 90 49.
2. Pracownik MGOPS wyznaczy datę i godzinę wizyty w Ośrodku w celu złożenia wniosku.
3. Wchodząc do Ośrodka należy:
- zdezynfekować ręce (płyn znajduje się przy wejściu),
- mieć założoną maseczkę lub przyłbicę, tak żeby zakryć usta i nos.
4. Prosimy o przybycie do Ośrodka tylko osoby zainteresowane bez osób towarzyszących oraz niewykazujące żadnych objawów przeziębienia.

Z uwagi na konieczność zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu prosi o zachowanie reżimu sanitarnego.

Informacja dla osób ubiegających się o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres 2020/2021

Data publikacji: 2020-07-14

Składając wniosek o świadczenia rodzinne i/lub świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy/świadczeniowy 2020/2021 dla wnioskodawców lub członków rodzin urodzonych po 1 sierpnia 1993 r. należy dodatkowo złożyć oświadczenia członków rodziny o wysokości uzyskanego dochodu w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy/świadczeniowy, jeżeli członkowie rodziny osiągnęli dochody nieopodatkowane wynikające ze skorzystania z ulgi dla młodych za 2019 r.

Czytaj całość publikacji "Informacja dla osób ubiegających się o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres 2020/2021"

Informacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenie dobry start.

Data publikacji: 2020-06-22

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia dobry start są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku do dnia 30 listopada danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną - od dnia 1 lipca danego roku do dnia 30 listopada danego roku.

Informacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2020/2021.

Data publikacji: 2020-06-22

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną - od dnia 1 lipca danego roku.

Informacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy 2020/2021.

Data publikacji: 2020-06-22

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną - od dnia 1 lipca danego roku.

Informacja dotycząca składania wniosków o świadczenie wychowawcze 500+

Data publikacji: 2020-06-09

WAŻNE!

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że osoby, które otrzymują świadczenie wychowawcze 500 plus na podstawie wniosków złożonych w 2019 roku, nie składają nowych wniosków w 2020 r.!
Świadczenia zostały przyznane do dnia 31.05.2021 r.

Czytaj całość publikacji "Informacja dotycząca składania wniosków o świadczenie wychowawcze 500+"

Informacja

Data publikacji: 2020-05-21

Informujemy, że od dnia 25 maja 2020r.
Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu
wznawia bezpośrednią obsługę klientów.

Czytaj całość publikacji "Informacja"

Aplikacja mobilna Twój Parasol

Data publikacji: 2020-04-29

MGOPS w Krzywiniu informuje, że Komenda Główna Policji przekazała Ministerstwu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informacje o funkcjonowaniu bezpłatnej aplikacji mobilnej Twój Parasol, która stanowi praktyczne i skuteczne narzędzie umożliwiające uzyskanie wsparcia i niezbędnych informacji osobom doświadczającym przemocy w rodzinie (https://twojparasol.com/).
Aplikacja umożliwia między innymi dyskretny kontakt z wcześniej skonfigurowanym adresem email, a także możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego w nagłych przypadkach, jak również zawiera informacje, które mogą być pomocne osobom krzywdzonym np. z zakresu prawa.

Czytaj całość publikacji "Aplikacja mobilna Twój Parasol"

Informacja dot. numeru telefonu do kontaktu z MGOPS w Krzywiniu

Data publikacji: 2020-03-20

UWAGA !

Szanowni Mieszkańcy Gminy Krzywiń

W związku z koniecznością podjęcia działań związanych z rozpowszechnianiem się koronawirusa COVID - 19, a co za tym idzie z koniecznością odizolowania osób, które potencjalnie mogą być nim zarażone, uprzejmie informuję, że uruchomiono platformę https://www.gov.pl/web/koronawirus/pomoc-dla-potrzebujacych przeznaczoną dla obywateli, którzy za jej pośrednictwem będą mogli uzyskać informacje na temat kontaktu z ośrodkami pomocy społecznej.
W związku z powyższym uprzejmie informuję, że w Gminie Krzywiń również będzie pełniony dyżur pod wskazanym na platformie numerem telefonu czyli 65 517 90 49 każdego dnia w godzinach 7:30 - 19:00 w celu udzielania niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy, zwłaszcza ludziom starszym, samotnym i niepełnosprawnym.

Bądźmy odpowiedzialni i pozostańmy w domach.

KOMUNIKAT

Data publikacji: 2020-03-16

UWAGA !

Szanowni Klienci Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym kraju, a także w naszym województwie załatwianie spraw w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywiniu będzie możliwe za pośrednictwem usług elektronicznych (np. Profilu zaufanego, e-bankowości), poczty tradycyjnej lub kontaktu mailowego i telefonicznego.

Od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu zostaje zamknięty dla obsługi osobistej Interesantów.

Czytaj całość publikacji "KOMUNIKAT"

Działamy w ramach profilaktyki.

Data publikacji: 2020-03-11

Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń

Działamy w ramach profilaktyki.Działamy w ramach profilaktyki.Działamy w ramach profilaktyki.

Zapytanie ofertowe - udzielenie schronienia osobom bezdomnym z terenu Miasta i Gminy Krzywiń

Data publikacji: 2019-12-09

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu ogłasza konkurs ofert na zapewnienie schronienia osobom bezdomnym z terenu Miasta i Gminy Krzywiń.
Termin realizacji zamówienia od dnia 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r.

Załączniki:

 1. Zapytanie ofertowe - udzielenie schronienia osobom bezdomnym z terenu Miasta i Gminy Krzywiń (plik docx 34KB)
 2. Zapytanie ofertowe - udzielenie schronienia osobom bezdomnym z terenu Miasta i Gminy Krzywiń (plik docx 16KB)
 3. Zapytanie ofertowe - udzielenie schronienia osobom bezdomnym z terenu Miasta i Gminy Krzywiń (plik docx 15KB)

OFERTA PRACY

Data publikacji: 2019-08-08

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu poszukuje osoby do świadczenia usług opiekuńczych dla osób starszych, będących podopiecznymi Ośrodka.
Forma zatrudnienia: umowa zlecenie (od poniedziałku do piątku 2 godziny dziennie)
Miejsce świadczenia usług opiekuńczych: Zgliniec

Czytaj całość publikacji "OFERTA PRACY"

Od 1 lipca 2019 r. program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18 roku życia

Data publikacji: 2019-06-04

Od 1 lipca 2019 r. program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18 roku życia

Załączniki:

 1. Od 1 lipca 2019 r. program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18 roku życia (plik docx 82KB)

Konkurs na stanowisko Dyrektora MIEJSKO-GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KRZYWINIU

Data publikacji: 2019-05-17

ZARZĄDZENIE NR 46/2019
Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń
z dnia 17 maja 2019 roku

w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu

Na podstawie art. 30 ust. 1 i ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 994 ze zm.), art. 11 ust. 1 i art. 13 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (t. j. Dz.U. z 2018 poz. 1260 ze zm.) oraz art. 122 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t. j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1508 ze zm.) zarządzam, co następuje:

§ 1. Ogłaszam konkurs na stanowisko dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu.

§ 2. Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające wymagania określone w ogłoszeniu stanowiącym załącznik do zarządzenia.

§ 3. Konkurs przeprowadzi komisja konkursowa powołana przez Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń.

§ 4. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Burmistrz Miasta i Gminy
Krzywiń

(-)Jacek Nowak

Czytaj całość publikacji "Konkurs na stanowisko Dyrektora MIEJSKO-GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KRZYWINIU"

-- Wielkanoc 2019 --

Data publikacji: 2019-04-15

-- Wielkanoc 2019 --

Załączniki:

 1. -- Wielkanoc 2019 -- (plik docx 55KB)

Bezpłatne porady prawne po nowemu.

Data publikacji: 2019-01-11

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie w Gminie Krzywiń w 2019 roku

Załączniki:

 1. Bezpłatne porady prawne po nowemu. (plik docx 21KB)

Karta Dużej Rodziny: Zniżki dla każdego wielodzietnego rodzica lub małżonka rodzica od 01 stycznia 2019 roku

Data publikacji: 2019-01-11

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin z trojgiem lub większą liczbą dzieci, oferowanych zarówno w instytucjach publicznych, jak i firmach prywatnych.

Załączniki:

 1. Karta Dużej Rodziny: Zniżki dla każdego wielodzietnego rodzica lub małżonka rodzica od 01 stycznia 2019 roku (plik html 2KB)

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Data publikacji: 2019-01-07

Uprzejmie informuję że w odpowiedzi na zapytanie konkursowe ofert na zapewnienie schronienia osobom bezdomnym z terenu Miasta i Gminy Krzywiń w terminie realizacji zamówienia od dnia 07.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wpłynęły dwie oferty:

1. STOWARZYSZENIE JESIEŃ, Nowy Jasiniec 45, 86-010 Koronowo

2. FUNDACJA NA RZECZ REWALORYZACJI MIASTA ŚREM , 63-100 Śrem, ul. Mickiewicza 21

W wyniku oceny złożonych ofert wybrano najkorzystniejszą ofertę cenową za jeden dzień pobytu w schronisku lub noclegowni osoby bezdomnej, złożoną przez:

STOWARZYSZENIE JESIEŃ, Nowy Jasiniec 45, 86-010 Koronowo - schronienie lub noclegownia dla osoby bezdomnej.


Aleksandra Ślotała
Dyrektor MGOPS w Krzywiniu

Informacja o wyniku naboru partnera do realizacji projektu w ramach 7.2.2 Usługi społeczne i zdrowotne

Data publikacji: 2018-12-21

Zgodnie z art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 roku o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 1431) w związku z ogłoszeniem zamieszczonym w dniu 30.11.2018 r. na stronie internetowej Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu o otwartym naborze partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach naboru dla Działania 7.2 Usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie 7.2.2 Usługi społeczne i zdrowotne - projekty konkursowe, ogłoszonego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020, ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, iż w wymaganym terminie złożona została jedna oferta.
Podmiotem wybranym do pełnienia funkcji partnera został:
Ośrodek Wsparcia Osób Niesamodzielnych i Niepełnosprawnych
ul. Kminkowa 182e/2
62-064 Plewiska
Wybór partnera odbył się w oparciu o art. 33 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 11 lipca 2014 roku o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 1431).
Oferta spełniła stawiane wymagania formalne oraz merytoryczne, niezbędne do realizacji projektu.

Życzenia

Data publikacji: 2018-12-20

logo

Konkurs na udzielenie schronienia osobom bezdomnym

Data publikacji: 2018-12-14

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu ogłasza konkurs ofert na zapewnienie schronienia osobom bezdomnym z terenu Miasta i Gminy Krzywiń.
Termin realizacji zamówienia od dnia 07.01.2019 r. do 31.12.2019 r.
Ofertę można złożyć osobiście u zamawiającego, pocztą, pocztą elektroniczną.
Ofertę należy złożyć do dnia 28.12.2018 r. do godz.15.00
Załączniki:
a) Zapytanie ofertowe
b) załącznik Nr 1 (Formularz oferty)
c) załącznik Nr 2 ( Projekt umowy - schronisko)
d) załącznik Nr 3 (Projekt umowy - noclegownia)
e) załącznik Nr 4 (Oświadczenie)

Załączniki:

 1. Zapytanie ofertowe (plik docx 19KB)
 2. Formularz oferty (plik docx 15KB)
 3. Projekt umowy - schronisko (plik docx 17KB)

 4. Warning: finfo::file(../../files/krzywin/335_101214140002_Projekt_umowy_-_noclegownia.docx): failed to open stream: No such file or directory in /home/server731134/ftp/www/osrodki/krzywin_www/index.php on line 611

  Warning: filesize(): stat failed for ../../files/krzywin/335_101214140002_Projekt_umowy_-_noclegownia.docx in /home/server731134/ftp/www/osrodki/krzywin_www/index.php on line 613
 5. Projekt umowy - noclegownia (plik docx 0KB)
 6. Oświadczenie (plik docx 15KB)

Informacja

Data publikacji: 2018-12-12


Informujemy, że dnia 24 grudnia 2018 roku

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu

będzie nieczynny

Projekt ,,CYFROWA WIELKOPOLSKA dla osób powyżej 65 roku życia

Data publikacji: 2018-12-03

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu przystąpił do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 (działanie 3.1 PO PC: E-Senior 65+) projektu ,,CYFROWA WIELKOPOLSKA dla osób powyżej 65 roku życia.

Czytaj całość publikacji "Projekt ,,CYFROWA WIELKOPOLSKA dla osób powyżej 65 roku życia"

Projekt ,,CYFROWA WIELKOPOLSKA dla osób powyżej 65 roku życiaProjekt ,,CYFROWA WIELKOPOLSKA dla osób powyżej 65 roku życiaProjekt ,,CYFROWA WIELKOPOLSKA dla osób powyżej 65 roku życiaProjekt ,,CYFROWA WIELKOPOLSKA dla osób powyżej 65 roku życiaProjekt ,,CYFROWA WIELKOPOLSKA dla osób powyżej 65 roku życiaProjekt ,,CYFROWA WIELKOPOLSKA dla osób powyżej 65 roku życiaProjekt ,,CYFROWA WIELKOPOLSKA dla osób powyżej 65 roku życiaProjekt ,,CYFROWA WIELKOPOLSKA dla osób powyżej 65 roku życiaProjekt ,,CYFROWA WIELKOPOLSKA dla osób powyżej 65 roku życiaProjekt ,,CYFROWA WIELKOPOLSKA dla osób powyżej 65 roku życia

Otwarty nabór

Data publikacji: 2018-11-30

Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach naboru dla Działania 7.2 Usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie 7.2.2 Usługi społeczne i zdrowotne - projekty konkursowe, ogłoszonego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020 przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Czytaj całość publikacji "Otwarty nabór "

Seniorzy z Gminy Krzywiń na targach VIVA SENIORZY 2018

Data publikacji: 2018-10-29

Dnia 19.10.2018 r. grupa 92 seniorów z gminy Krzywiń uczestniczyła w targach pn. ‘Viva seniorzy w Poznaniu

Czytaj całość publikacji "Seniorzy z Gminy Krzywiń na targach VIVA SENIORZY 2018"

Seniorzy z Gminy Krzywiń na targach VIVA SENIORZY 2018Seniorzy z Gminy Krzywiń na targach VIVA SENIORZY 2018Seniorzy z Gminy Krzywiń na targach VIVA SENIORZY 2018Seniorzy z Gminy Krzywiń na targach VIVA SENIORZY 2018Seniorzy z Gminy Krzywiń na targach VIVA SENIORZY 2018Seniorzy z Gminy Krzywiń na targach VIVA SENIORZY 2018

Informacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenie dobry start.

Data publikacji: 2018-06-22

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia dobry start są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku do dnia 30 listopada danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną - od dnia 1 lipca danego roku do dnia 30 listopada danego roku.

Informacja dotycząca terminów składania wniosków o stypendium szkolne na rok szkolny 2018/2019.

Data publikacji: 2018-06-22

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że wnioski w sprawie ustalenia prawa do stypendium szkolnego są przyjmowane od dnia 1 września do dnia 15 września 2018 roku.

Informacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2018/2019.

Data publikacji: 2018-06-22

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną - od dnia 1 lipca danego roku.

Czytaj całość publikacji "Informacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2018/2019."

Informacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy 2018/2019.

Data publikacji: 2018-06-22

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną - od dnia 1 lipca danego roku.

Czytaj całość publikacji "Informacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy 2018/2019."

Informacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenie wychowawcze na nowy okres 2018/2019.

Data publikacji: 2018-06-22

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną - od dnia 1 lipca danego roku.

Czytaj całość publikacji "Informacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenie wychowawcze na nowy okres 2018/2019."

Oferta pracy

Data publikacji: 2018-05-22

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu poszukuje osoby do świadczenia usług opiekuńczych dla osób starszych, będących podopiecznymi Ośrodka.

Czytaj całość publikacji "Oferta pracy"

Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

Data publikacji: 2018-04-18

Przekazujemy państwu informację o działającym w ramach Narodowego Programu Zdrowia od grudnia 2017 roku "Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego"

Czytaj całość publikacji "Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego "

Załączniki:

 1. Broszura (plik pdf 697KB)
 2. Ulotka (plik pdf 609KB)

Życzenia

Data publikacji: 2018-03-29

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych

Załączniki:

 1. Życzenia (plik doc 143KB)

CYFROWA WIELKOPOLSKA dla osób powyżej 65 roku życia

Data publikacji: 2018-02-22

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu przystąpił do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 (działanie 3.1 PO PC: E-Senior 65+) projektu ,,CYFROWA WIELKOPOLSKA dla osób powyżej 65 roku życia.
Podstawowym celem projektu jest aktywacja osób z zakresu kompetencji cyfrowych. Program ten umożliwia każdemu uczestnikowi projektu nabycie bardzo praktycznych umiejętności obsługi internetu, komputera, telefonu, tabletu i innych urządzeń IT.
Szkolenie będzie prowadzone z wykorzystaniem mobilnych pracowni komputerowych i tabletów na terenie naszej Gminy. Senior, który będzie uczestniczył w zajęciach po zakończeniu szkolenia otrzyma tablet na własność.
Osoby, które chciałyby przystąpić do projektu proszone są o zgłoszenie się w terminie do 10 marca br.(ilość osób ograniczona ) telefonicznie (tel.: 65-517-90-49)
lub osobiście w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywiniu
ul. Generała Chłapowskiego 34.

Informacja o udzieleniu zamówienia

Data publikacji: 2018-01-11

Uprzejmie informuję, iż w odpowiedzi na zapytanie ofertowe na:

Zapewnienie schronienia osobom bezdomnym potrzebującym pomocy z terenu Miasta i Gminy Krzywiń po przez zapewnienie tymczasowego miejsca w schronisku dla bezdomnych i noclegowni
W trybie art. 4 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2017 r., poz. 1579) do tutejszego Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu wpłynęła jedna oferta Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem, ul. Mickiewicza 21
Z powyższym wykonawcą została zawarta umowa w dniu 11 stycznia 2018r

Aleksandra Ślotała
Dyrektor MGOPS w Krzywiniu

Życzenia

Data publikacji: 2017-12-21

logo

Konkurs na udzielenie schronienia osobom bezdomnym

Data publikacji: 2017-12-21

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu ogłasza konkurs ofert na zapewnienie schronienia osobom bezdomnym z terenu Miasta i Gminy Krzywiń.
Termin realizacji zamówienia od dnia 15.01.2018 r. do 31.12.2018 r.
Ofertę można złożyć osobiście u zamawiającego, pocztą, pocztą elektroniczną.
Ofertę należy złożyć do dnia 05.01.2018 r. do godz.15.00
Załączniki:
a) Zapytanie ofertowe
b) załącznik Nr 1 (Formularz oferty)
c) załącznik Nr 2 ( Projekt umowy - schronisko)
d) załącznik Nr 3 (Projekt umowy - noclegownia)
e) załącznik Nr 4 (Oświadczenie)

Załączniki:

 1. załącznik Nr 2 ( Projekt umowy - schronisko) (plik docx 17KB)
 2. załącznik Nr 3 (Projekt umowy - noclegownia) (plik docx 16KB)
 3. załącznik Nr 4 (Oświadczenie) (plik docx 15KB)
 4. załącznik Nr 1 (Formularz oferty) (plik docx 15KB)
 5. Zapytanie ofertowe (plik docx 19KB)

Żywność z Banku Żywności

Data publikacji: 2017-10-24

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu we współpracy ze Stowarzyszeniem Klub DOM w Krzywiniu informuje o realizowanym programie pn. Pomoc żywnościowa od miesiąca października 2017 r.
Produkty żywnościowe pochodzą z Banku Żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa

Program jest skierowany do grupy osób najbardziej potrzebujących to znaczy znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej z powodu:
- niepełnosprawności;
- bezdomności;
- bezrobocia;
- potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności;
- długotrwałej lub ciężkiej choroby;
- inne.
Pomoc żywnościowa skierowana jest dla osób samotnie gospodarujących oraz dla rodzin, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego określonego w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2015 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, tj:
- dla osób samotnie gospodarujących - 1268,00 zł
- dla osoby w rodzinie - 1028,00 zł

Czytaj całość publikacji "Żywność z Banku Żywności"

Żywność z Banku Żywności

INFORMACJA

Data publikacji: 2017-10-16

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że w związku z przeprowadzką na ul. Generała Chłapowskiego 34 w dniach od 30.10 2017 r. do 3.11.2017 r ośrodek nie będzie przyjmował interesantów. Za utrudnienia przepraszamy.

Od dnia 6.11.2017 r. Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie przyjmować interesantów w poniedziałki od 8.00 do 16.00 a od wtorku do piątku od 7.00 do 15.00 przy ul. Generała Chłapowskiego 34 (wejście do ośrodka będzie w dobudowanej części budynku Liceum Ogólnokształcącego od strony parkingu przy cmentarzu).

Informacja dla poszkodowanych w wyniku nawałnic

Data publikacji: 2017-08-24

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że w związku z nawałnicą jaka przeszła w naszej gminie w nocy z 1 na 2 sierpnia 2017 r. oraz w dniu 11 sierpnia 2017 r. osoby które poniosły w wyniku tego kataklizmu straty w gospodarstwach domowych i podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych, a znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, w której nie mogą zaspokoić niezbędnych potrzeb bytowych w oparciu o posiadane środki własne, mogą ubiegać się o zasiłek celowy. Kwota zasiłku nie może przekroczyć 6 tys. zł.
Ponadto w zależności od skali zniszczenia powstałego w gospodarstwie domowym pomoc może być również przyznawana na remont budynku lub lokalu mieszkalnego w kwocie nie większej niż 100 tys. zł. Ewentualna pomoc powinna być poprzedzona szczegółową analizą potrzeb osób i rodzin poszkodowanych w wyniku tych zdarzeń.
Osoby, które zostały poszkodowane w dniu 11 sierpnia 2017 r. w wyniku zdarzeń klęskowych mogą ubiegać się o pomoc na remont lub odbudowę budynku/ lokalu mieszkalnego do kwoty 200 tys. zł., w tym również budynku gospodarczego służącemu do zaspokajania niezbędnych potrzeb bytowych rodziny, w szczególności budynku inwentarskiego do 100 tys. zł.
Podstawą przyznania zasiłków jest ustawa o pomocy społecznej.

Czytaj całość publikacji "Informacja dla poszkodowanych w wyniku nawałnic"

Projekt pn. "Inkubator Rozwoju"

Data publikacji: 2017-08-11

Centrum Szkoleniowe EDUKUS zaprasza do udziału w projekcie Inkubator Rozwoju. Projekt realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020.
Udział w projekcie jest szansą na zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych.
Projekt skierowany jest dla osób:
- niepracujących,
- w wieku od 15 do 64 lat,
- zamieszkujących tereny wiejskie powiatów: grodziskiego, kościańskiego, wolsztyńskiego
- korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa
- niepełnosprawnych.

Czytaj całość publikacji "Projekt pn. "Inkubator Rozwoju""

Projekt pn. Projekt pn.

Stypendia i zasiłki szkolne w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej

Data publikacji: 2017-08-08

Uprzejmie informuję że zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej Krzywinia z dnia 27 czerwca 2017r. zadanie udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym - stypendia i zasiłki szkolne zostało przekazane do realizacji Miejsko - Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Krzywiniu.
Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego będą przyjmowane w naszym Ośrodku od 1 września do 15 września 2017r ( w przypadku słuchaczy kolegiów termin składania wniosków upływa z dniem 16 października 2017r.)

Czytaj całość publikacji "Stypendia i zasiłki szkolne w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej"

Praca za granicą

Data publikacji: 2017-08-07

Agencja pracy Eurokontakt z siedzibą we Wrocławiu poszukuje chętnych do zbioru pieczarek we Francji.
W/w agencja oferuje:
- 2-4 tygodniowe szkolenie zawodowe w oparciu o umowę zlecenie
- gwarancję zatrudnienia w krajach Unii Europejskiej po pomyślnym ukończeniu szkolenia
- bezpłatne zakwaterowanie na miejscu
- wysokie zarobki
- pracę w polskich zespołach pracowników
- pomoc w organizacji przejazdu i wsparcie na miejscu przez opiekuna kontraktu
- kurs języka obcego umożliwiający komfortową pracę
Więcej szczegółowych informacji pod numerami telefonów 733 380 450, 71 362 47 89

Oferta pracy

Data publikacji: 2017-08-01

Dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu
poszukuje osoby do świadczenia usług opiekuńczych dla osób starszych, będących podopiecznymi Ośrodka.

Forma zatrudnienia: umowa zlecenie.
Miejsce świadczenia usług opiekuńczych: w miejscu zamieszkania podopiecznych.

Czytaj całość publikacji "Oferta pracy "

UWAGA - godziny przyjęć wniosków na świadczenia dla rodzin

Data publikacji: 2017-07-27

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu przypomina, iż wnioski o świadczenia rodzinne, alimentacyjne, wychowawcze (500+) można złożyć:
1. osobiście w siedzibie Ośrodka, ul. Generała Chłapowskiego 28,
2. pocztą tradycyjną lub
3. elektronicznie poprzez profil zaufany, portala Empatia, bankowość elektroniczną, PUE ZUS
od 1 sierpnia 2017 r. w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu ul. Generała Chłapowskiego 28 (wejście od ul. Kasztelańskiej), w godzinach urzędowania Ośrodka tj.:
- w poniedziałek w godz. 8.00 do 16.00,
- od wtorku do piątku od 7.00 do 15.00.

Program

Data publikacji: 2017-07-24

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zamieściło aktualne informacje o programie "Rodzina 500+".W związku z nowym okresem zasiłkowym 2017/2018 informujemy, że od dnia 1 sierpnia 2017 r. będą wydawane i przyjmowane wnioski na świadczenie wychowawcze 500 plus.Informacje do pobrania w załączeniu.

Dołączone pliki:

1) Informator "Rodzina 500 plus - krok po kroku"

2) Informator "Rodzina 500 plus"

Załączniki:

 1. Program (plik pdf 460KB)
 2. Program (plik pdf 658KB)

Artystycznie w Kopaszewie

Data publikacji: 2017-05-23

W dniu 17.05.2017 r. w Kopaszewie zorganizowana została druga część warsztatów związana z malowaniem na szkle farbami witrażowymi. Seniorki przygotowały kompozycje ozdobne dla każdej członkini swojego klubu z okazji Dnia Matki. Prace nadzorowała Pani Katarzyna Sobkowiak.

 Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie

Żywność dla potrzebujących

Data publikacji: 2017-05-23

W dniach 16,17 maja 2017 r. wydano ostatnią partię żywności w ramach realizowanego programu Pomoc żywnościowa. Paczki żywnościowe otrzymały 372 osoby z terenu gminy Krzywiń. W podstawowej paczce żywnościowej tym razem znajdowały się takie produkty jak: makaron, herbatniki, mleko, ser, filet, szynka drobiowa, szynka wieprzowa. Łącznie wydano 2678,97 kg żywności.

Żywność dla potrzebujących Żywność dla potrzebujących Żywność dla potrzebujących Żywność dla potrzebujących Żywność dla potrzebujących Żywność dla potrzebujących Żywność dla potrzebujących

VIVA Seniorzy - edycja 2017

Data publikacji: 2017-05-23

Grupa 93 seniorów gminy Krzywiń uczestniczyła w targach pn. Viva seniorzy w Poznaniu w dniu 12.05.2017 r. Oficjalne otwarcie targów nastąpiło przez Panią Marzenę Wodzińska - Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pana Jacka Jaśkowiaka - Prezydenta Miasta Poznania oraz Pana Przemysława Trawę - prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uroczystości towarzyszyło wręczenie dyplomów i statuetek w konkursie Viva Wielkopolski Senior - edycja 2017. W konkursie brała udział Pani Krystyna Sikorska - pełniąca funkcję przewodniczącej Rady Seniorów gminy Krzywiń oraz przewodniczącej Klubu Seniora w Kopaszewie, która została wyróżniona jako osoba wyjątkowo aktywna w działalności na rzecz osób starszych. Po części oficjalnej publiczność obejrzała spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego w Poznaniu Zakonnica w przebraniu. Dużą atrakcją dla seniorów był również spektakl muzyczny BODO tanga w wykonaniu Oksany Hamerskiej i Radosława Elis. Podczas pobytu na targach seniorzy korzystali z ofert firm, instytucji oraz organizacji pozarządowych. Ponadto była możliwość wzięcia udziału w warsztatach artystycznych, wykładach na temat zdrowia oraz zajęciach sportowo - ruchowych. Wyjazd na targi zorganizował Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu.

VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017 VIVA Seniorzy - edycja 2017

Oferta pracy na stanowisko opiekun środowiskowy

Data publikacji: 2017-05-11

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu
zatrudni osobę na stanowisko


Opiekun środowiskowy

Czytaj całość publikacji "Oferta pracy na stanowisko opiekun środowiskowy"

Oferta pracy na stanowisko asystenta rodziny

Data publikacji: 2017-05-11

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu
zatrudni osobę na stanowisko

Asystenta rodziny

Czytaj całość publikacji "Oferta pracy na stanowisko asystenta rodziny"

Komunikat

Data publikacji: 2017-04-26

Informujemy, że w dniu 02.05.2017 r. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu będzie nieczynny.

Życzenia świąteczne

Data publikacji: 2017-04-12

Życzenia świąteczne

Załączniki:

 1. Życzenia świąteczne (plik doc 87KB)

UWAGA! Komunikat świadczenie 500+

Data publikacji: 2017-04-07

W związku z pojawiającymi się pytaniami i wątpliwościami informujemy, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) na nowy okres świadczeniowy tj. 2017/2018 będą przyjmowane od dnia 1 sierpnia 2017r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

Artystycznie w Kopaszewie

Data publikacji: 2017-04-07

W dniu 15.03.2017 r. w Klubie Seniora w Kopaszewie odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego. Przedmiotem zajęć było malowanie na szkle farbami witrażowymi. Prace nadzorowała terapeutka zajęciowa Katarzyna Sobkowiak.

Artystycznie w KopaszewieArtystycznie w KopaszewieArtystycznie w KopaszewieArtystycznie w KopaszewieArtystycznie w Kopaszewie

Produkty z Banku Żywności

Data publikacji: 2017-03-31

W miesiącu marcu 2017 r. z pomocy w formie produktów żywnościowych z Banku Żywności skorzystało 358 osób. Podstawowa paczka żywnościowa składała się z takich produktów jak: ryż, makaron, mleko, herbatniki, szynka, koncentrat pomidorowy, gulasz, filet z makreli, ser żółty, groszek z marchewką, fasola biała. Ponadto osoby, które korzystają z programu od miesiąca marca 2017 r. dodatkowo otrzymały cukier, olej i powidła śliwkowe. Łącznie przekazano 2183,24 kg żywności.

Produkty z Banku Żywności Produkty z Banku Żywności Produkty z Banku Żywności Produkty z Banku Żywności Produkty z Banku Żywności Produkty z Banku Żywności Produkty z Banku Żywności

Przekaż swój 1 % podatku

Data publikacji: 2017-02-28

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu proponuje przekazanie 1% swojego podatku za pośrednictwem Fundacji Słoneczko na rzecz dzieci niepełnosprawnych z terenu naszej gminy Krzywiń. W załączniku załączone są szczegółowe informacje.

Przekaż swój 1 % podatkuPrzekaż swój 1 % podatku

Pomoc żywnościowa

Data publikacji: 2017-02-28

W dniach 21 i 22 luty produkty żywnościowe Z Banku Żywności odebrało 338 osób. Wśród produktów żywnościowych w miesiącu lutym 2017 r. były: makaron, ryż, herbatniki mleko, ser żółty, groszek z marchewką, fasola, koncentrat pomidorowy , powidła, gulasz, filet z makreli, szynka cukier, olej. Łącznie żywności było 3097,15 kg.

Projekt pn. Kierunek Aktywizacja na terenie gminy Krzywiń

Data publikacji: 2017-02-09

efs-logo

Dnia 8 lutego 2017 r. o godzinie 10.00 w sali gminnej w Krzywiniu odbyło się spotkanie rekrutacyjne do projektu pn. Kierunek Aktywizacja realizowany przez Fundację AKME w Poznaniu. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Spotkanie prowadziła pani Izabela Olszewska - Pawęska. Projekt przewidziany jest dla osób nieaktywnych zawodowo powyżej 29 roku życia. Projektem zainteresowało się 24 mieszkańców gminy Krzywiń, z czego 21 osób podpisało deklarację przystąpienia do projektu. Spotkanie miało również charakter organizacyjny w związku z czym przekazane zostały informacje na temat realizacji projektu. W kolejnym tygodniu odbędzie się poradnictwo zawodowe.

Projekt pn. Kierunek Aktywizacja na terenie gminy KrzywińProjekt pn. Kierunek Aktywizacja na terenie gminy KrzywińProjekt pn. Kierunek Aktywizacja na terenie gminy KrzywińProjekt pn. Kierunek Aktywizacja na terenie gminy KrzywińProjekt pn. Kierunek Aktywizacja na terenie gminy Krzywiń

Kolejna żywność

Data publikacji: 2017-02-06

W dniach 31 stycznia i 1 lutego 2017 r. wydano kolejną żywność z Banku Żywności w ramach programu pn. Pomoc żywnościowa. Pomoc w formie produktów otrzymało tym razem 108 rodzin, w tym 342 osoby. Każda osoba otrzymała paczkę żywnościową, która składała z siedmiu produktów tj.: gulasz, filet z makreli, ryż, herbatniki, makaron, koncentrat pomidorowy, ser żółty. Ponadto rodziny, które nie korzystały z pomocy w formie żywnościowej od początku programu, który rozpoczął się we wrześniu 2016 r., otrzymały dodatkowe produkty tj. makaron, ryż, herbatniki, mleko, groszek, fasola, koncentrat pomidorowy, powidła, gulasz, szynka, cukier, olej. Łącznie wydano 1790,72 kg żywności. Kolejna żywność

Spotkanie organizacyjne

Data publikacji: 2017-01-31

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że dnia 8 lutego 2017 r. o godz. 10.00 w sali gminnej przy ulicy Poprzecznej w Krzywiniu odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące projektu pn. "Kierunek Aktywizacja" RPWP.06.02.00-30-0199/15 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizatorem projektu jest Fundacja AKME w Poznaniu. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców gminy Krzywiń, którzy spełniają wymagane warunki.

Kolejny projekt Fudacji AKME, tym razem dla młodych

Data publikacji: 2017-01-31

Fundacja AKME prowadzi nabór uczestników/czek do realizowanego w okresie od 01 listopada 2016 roku do 28 lutego 2018 roku projektu pt.: NOWA SZANSA - WIEDZA, ROZWÓJ, ZAWÓD POWR.01.02.01-30-0183/15
Projekt pt. NOWA SZANSA - WIEDZA, ROZWÓJ, ZAWÓD jest realizowany w ramach Osi Priorytetowej 1 osoby młode na rynku pracy, Działania 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj całość publikacji "Kolejny projekt Fudacji AKME, tym razem dla młodych"

Żywność w ramach programu "Pomoc żywnościowa"

Data publikacji: 2017-01-20

W dniach 10 i 11 stycznia 2017 r. wydano żywność z Banku Żywności w ramach programu Pomoc żywnościowa dla 105 rodzin, w tym 329 osób. Paczka żywnościowa w tym miesiącu składała się z 11 produktów tj.: olej, mleko, cukier, ryż, makaron, powidła, groszek z marchewką, fasola, koncentrat pomidorowy, szynka, herbatniki. Żywność w ramach programu

Rektutacja do projektu

Data publikacji: 2017-01-20

Fundacja AKME w Poznaniu prowadzi nabór uczestników/ czek do realizowanego w okresie od 1 listopada 2016 roku do 31 maja 2018 roku projektu pt. Kierunek - Aktywizacja RPWP.06.02.00-30-0199/15 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem projektu jest wzrost kompetencji i doświadczenia zawodowego osób powyżej 29 roku życia w toku zindywidualizowanego i kompleksowego wsparcia zwiększającego ich aktywność na rynku pracy.

Czytaj całość publikacji "Rektutacja do projektu"

Podziękowania

Data publikacji: 2016-12-29

Z okazji świąt Bożego Narodzenia kilka potrzebujących osób samotnych oraz rodzin z terenu gminy Krzywiń otrzymało prezenty od darczyńców. Organizacje, które przygotowały paczki świąteczne w roku 2016:
- Ochotnicza Straż Pożarna oraz Orkiestra Dęta w Krzywiniu, którzy przygotowali tzw. Szlachetną paczkę w postaci sprzętu gospodarstwa domowego, w tym m.in. mikrofalówki, czajnika elektrycznego, zestawu garnków, zestawu talerzy, szklanek, pościeli, ręczników, sztućców oraz produktów spożywczych.
- Stowarzyszenie Klub DOM w Krzywiniu, które przekazało podarunki w postaci pościeli, ręczników i słodyczy.
- Stowarzyszenie Babki na Maksa, które przekazało prezent w postaci pościeli i ręczników.

Wszystkim organizacjom serdecznie dziękujemy
Dyrektor
Miejsko - Gminnego
Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu

PodziękowaniaPodziękowaniaPodziękowaniaPodziękowaniaPodziękowania

Projekt szansą dla osób nieaktywnych zawodowo

Data publikacji: 2016-12-28

Wielkopolskie Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Obszarów Wiejskich w Środzie Wielkopolskiej realizuje projekt pn. Bądź konkurencyjny na rynku pracy - Twoje życie zawodowe w Twoich rękach współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój
Projekt jest skierowany dla mieszkańców terenu województwa wielkopolskiego w wieku 18 -35 lat, które nie pracują, nie uczą się dziennie i chcą zmienić swoje życie.
Mieszkańcy gminy Krzywiń również mają możliwość uczestnictwa w projekcie!
Udział w projekcie jest bezpłatny!

Czytaj całość publikacji "Projekt szansą dla osób nieaktywnych zawodowo"

Projekt szansą dla osób nieaktywnych zawodowo

Świątecznie...

Data publikacji: 2016-12-21

.Świątecznie...

Kolejna żywność w ramach programu Pomoc żywnościowa

Data publikacji: 2016-12-15

W miesiącu grudniu 2016 r. pomoc w formie produktów żywnościowych z Banku Żywności otrzymało 106 rodzin w tym 326 osób. Tym razem paczka żywnościowa składała się z siedmiu produktów tj. mleko, cukier, makaron, fasola, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła. Kolejna żywność w ramach programu Pomoc żywnościowa

Wielkopolskie obchody Dnia Pracownika Socjalnego

Data publikacji: 2016-12-08

Dnia 23 listopada 2016 roku w Teatrze Muzycznym w Poznaniu obchodzono Wielkopolskie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Na uroczystym spotkaniu zostali uhonorowani pracownicy z najdłuższym stażem pracy w zawodzie pracownika socjalnego z Województwa Wielkopolskiego.
Wśród tych osób znalazł się też pracownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu - Pani Wanda Kaczmarek, która pracuje w tym zawodzie już 32 lata. Wielkopolskie obchody Dnia Pracownika Socjalnego Wielkopolskie obchody Dnia Pracownika Socjalnego

INFORMACJA O WYNIKACH NABORU

Data publikacji: 2016-12-02

1. Nazwa i adres jednostki
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej , ul. Generała Chłapowskiego 28
64-010 Krzywiń

2. Stanowisko urzędnicze
Główny księgowy w ŚDS

3. Imię, nazwisko i adres wybranego kandydata
Joanna Nowaczyk, zam. Os. Awdańców 21 ; 64 - 010 Krzywiń

4. Uzasadnienie dokonanego wyboru
Kandydatka spełniła wszystkie niezbędne wymagania zawarte w ogłoszeniu.
Dyrektor MGOPS
Aleksandra Ślotała

Artystycznie w Łagowie

Data publikacji: 2016-11-29

W Klubie Seniora w Łagowie w dniu 23 listopada 2016 roku odbyły się warsztaty artystyczne. Przedmiotem zajęć były dekoracje skórzane. Prace nadzorowała terapeutka zajęciowa pani Katarzyna Sobkowiak. Artystycznie w Łagowie Artystycznie w Łagowie Artystycznie w Łagowie Artystycznie w Łagowie Artystycznie w Łagowie Artystycznie w Łagowie Artystycznie w Łagowie

Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku

Data publikacji: 2016-11-29

W dniu 19 listopada 2016 roku 20 seniorów gminy Krzywiń wzięło udział w Igrzyskach Olimpijskich III Wieku w Racocie. Głównym organizatorem imprezy był Szkolny Klub Sportowy Jantar w Racocie. Na początku Igrzysk została wciągnięta flaga olimpijska oraz została wniesiona pochodnia z ogniem. Impreza miała na celu integrację poprzez wspólny udział w grach sportowych. Każdy uczestnik miał do wyboru 6 konkurencji, w których liczył się tylko udział, a nie osiągnięty wynik. Ponadto podczas imprezy 8-osobowe reprezentacje wzięły udział w drużynowych zmaganiach. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród, a także otrzymali poczęstunek. Na koniec odbył się pokazowy mecz piłkarski, w którym udział wzięły drużyny złożone z samorządowców oraz olimpijczyków. Sportowe zmagania umilały występy dziewcząt z klubu tańca Poezja z Kościana. Uczestnicy opuścili Igrzyska z pamiątkowym medalem oraz dyplomem. W czasie trwania imprezy można było nabyć losy loterii fantowej, z której dochód został przekazany na cele charytatywne.Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku

Żywność dla potrzebujących

Data publikacji: 2016-11-17

W związku ze współpracą Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu ze Stowarzyszeniem Klub DOM w Krzywiniu od miesiąca września 2016 r. w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa wydawana jest żywność dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Krzywiń. W miesiącu listopadzie 2016 r. paczka żywnościowa dla jednej osoby składała się z 10 produktów tj.: ryż, herbatniki, mleko, groszek z marchewką, fasola, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy, szynka drobiowa, cukier biały. Łącznie wydano 301 paczek dla 96 rodzin. Żywność dla potrzebującychŻywność dla potrzebującychŻywność dla potrzebującychŻywność dla potrzebującychŻywność dla potrzebujących

ZIMA 2016/2017

Data publikacji: 2016-11-17

W związku ze zbliżającą się zimą Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu kieruje apel do wszystkich mieszkańców gminy aby osoby potrzebujące pomocy (np.: samotne, chore, bezdomne, niepełnosprawne), które własnymi staraniami nie radzą sobie z problemami, zwłaszcza w obliczu zbliżającej się zimy, w razie potrzeby kontaktowały się z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krzywiniu osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu: 65 51 79 049 bądź za pośrednictwem innych osób, np.: sołtysów, radnych, sąsiadów.

Czytaj całość publikacji "ZIMA 2016/2017"

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

Data publikacji: 2016-11-16

Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu
ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze
GŁÓWNY KSIĘGOWY
w Środowiskowym Domu Samopomocy
ul. Generała Chłapowskiego 28 ; 64 - 010 Krzywiń

Czytaj całość publikacji "OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE"

10 lecie Klubu Seniora w Jurkowie

Data publikacji: 2016-11-15

Dnia 15 października 2016 roku Klub Seniora w Jurkowie obchodził 10 - lecie swojego istnienia. Klub Seniora w Jurkowie działa od 2006 roku. Głównym organizatorem inicjatywy była przewodnicząca Klubu Pani Gertruda Kaczmarek wraz z zarządem. W uroczystości uczestniczyli członkowie Klubu Seniora w Jurkowie oraz zaproszeni goście. Przyjęcie odbyło się w miłej atmosferze. 10 lat Klubu Seniora w Jurkowie 10 lat Klubu Seniora w Jurkowie 10 lat Klubu Seniora w Jurkowie 10 lat Klubu Seniora w Jurkowie 10 lat Klubu Seniora w Jurkowie

Warsztaty w Klubie Seniora

Data publikacji: 2016-10-14

W dniu 29 września 2016 r. w Klubie Seniora w Łagowie odbyły się warsztaty artystyczne . Na spotkaniu seniorki tworzyły ozdoby metodą patchwork, w której wykorzystane zostały drobne kawałki materiału. Zajęcia prowadziła terapeutka zajęciowa w sali wiejskiej w Łagowie. Spotkanie było celem integracji seniorek oraz zagospodarowania ich czasu wolnego. Kolejne zajęcia rękodzieła artystycznego w Łagowie odbędą się w dniu 16 listopada 2016 r. Warsztaty w Klubie SenioraWarsztaty w Klubie SenioraWarsztaty w Klubie SenioraWarsztaty w Klubie SenioraWarsztaty w Klubie SenioraWarsztaty w Klubie SenioraWarsztaty w Klubie SenioraWarsztaty w Klubie SenioraWarsztaty w Klubie Seniora

Debata o bezpieczeństwie

Data publikacji: 2016-10-14

W dniu 4 października 2016 r. w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyła się debata społeczna dla seniorów powiatu kościańskiego. Organizatorem debaty była Komenda Powiatowa Policji w Kościanie. W spotkaniu uczestniczyło 60 seniorów gminy Krzywiń. Celem spotkania było poznanie potrzeb i oczekiwań seniorów w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Czytaj całość publikacji "Debata o bezpieczeństwie "

Debata o bezpieczeństwie Debata o bezpieczeństwie Debata o bezpieczeństwie Debata o bezpieczeństwie Debata o bezpieczeństwie Debata o bezpieczeństwie Debata o bezpieczeństwie Debata o bezpieczeństwie Debata o bezpieczeństwie Debata o bezpieczeństwie

Pomoc żywnościowa 2016

Data publikacji: 2016-09-14

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu we współpracy ze Stowarzyszeniem KLUB DOM w Krzywiniu informuje, że rozpoczyna się realizacja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Program jest skierowany do grupy osób najbardziej potrzebujących to znaczy znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej z powodu:
- niepełnosprawności;
- bezdomności;
- bezrobocia;
- potrzeby ochrony macierzyństwa;
- długotrwałej lub ciężkiej choroby;
- inne.

Czytaj całość publikacji "Pomoc żywnościowa 2016"

Zaproszenie do wypełnienia ankiety

Data publikacji: 2016-09-07

Uprzejmie informuję , że działając na podstawie art. 17 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej ( tj.:Dz. U. z 2016 r., poz. 930 ) Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu przystąpił do opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Gminy Krzywiń na lata 2016-2020. Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych jest ważnym elementem prowadzania skutecznej polityki społecznej ukierunkowanej na działania lokalne, umożliwiające szybkie i trafne rozpoznanie sytuacji społecznej mieszkańców naszej Gminy. Nie chcemy budować tych dokumentów bez udziału przedstawicieli środowiska lokalnego, w tym osób mających wpływ na kształt lokalnej polityki społecznej. Dlatego też zapraszam do wypełnienia załączonych ankiet, mających na celu identyfikację problemów społecznych w naszej gminie. Ankiety te będą jednym z istotnych materiałów, na których pragniemy oprzeć strategię.


Wypełnione ankiety należy zwrócić do 10.10.2016r pod nasz adres:
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Krzywiniu
ul. Generała Chłapowskiego 28
lub e-mail:opskrzywin@pomost.poznan.pl
Z poważaniem

Aleksandra Ślotała
Dyrektor MGOPS


Ankiety znajdują się w załącznikach

Załączniki:

 1. Problemy społeczne w opinii mieszkańców (plik pdf 56KB)
 2. Równość szans kobiet i mężczyzn (plik pdf 99KB)

Warsztatowo w Klubie Seniora

Data publikacji: 2016-07-01

W dniu 30 czerwca 2016 r. w Klubie Seniora w Łagowie odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego. Przedmiotem zajęć były przedmioty ozdabiane metodą decoupage. Zajęcia prowadziła terapeutka zajęciowa pani Katarzyna Sobkowiak. Warsztatowo w Klubie SenioraWarsztatowo w Klubie SenioraWarsztatowo w Klubie SenioraWarsztatowo w Klubie SenioraWarsztatowo w Klubie SenioraWarsztatowo w Klubie Seniora

Prace społeczno - użyteczne

Data publikacji: 2016-06-28

Od czerwca 2016 r. rozpoczęły się prace społeczno - użyteczne na terenie gminy Krzywiń. Działania te zostały zorganizowane przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy oraz Urzędem Miasta i Gminy Krzywiń. Wykonywane prace na terenie gminy Krzywiń są nadzorowane przez sołtysów z poszczególnych miejscowości. Do wykonywania prac społecznie - użytecznych w roku 2016 zostało skierowanych 8 osób bezrobotnych na okres od czerwca do sierpnia 2016 r. Osoby te są zobowiązane do ich wykonywania 10 godzin tygodniowo. W tym roku prace społecznie użyteczne są wykonywane w miejscowościach: Bieżyń, Kopaszewo, Krzywiń, Wieszkowo, Zbęchy Pole, Żelazno Za wykonywane prace osoby otrzymują niewielkie wynagrodzenie, a prace porządkowe powodują korzyści dla miejscowości.

Wniosek 500+ do 1 lipca - świadczenie od kwietnia

Data publikacji: 2016-06-28

Jeśli złożymy wniosek o świadczenie rodzina 500 plus do 1 lipca włącznie, to otrzymamy pieniądze z wyrównaniem od kwietnia. Później świadczenie będzie przyznawane od miesiąca, w którym wpłynął wniosek.Załączniki:

 1. Wniosek 500+ do 1 lipca - świadczenie od kwietnia (plik doc 145KB)

Kolonie i obozy dla dzieci

Data publikacji: 2016-06-28

W związku ze współpracą Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu z innymi organizacjami i instytucjami, pracownicy socjalni oferowali wypoczynek dla dzieci na okres wakacyjny rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej lub rodzinnej.

Organizowane są niżej wymienione miejsca wypoczynku:

- Obóz harcerski do Ostrowa (nad Morzem Bałtyckim) na okres od 25.07.2016 r. do 4.08.2016 r. organizowany przez Komendę Hufca Pracy ZHP w Kościanie - z wyjazdu skorzysta 10 dzieci z gminy Krzywiń

- Obóz wypoczynkowo - rekreacyjny do Prusimia na okres od 19.07.2016 r. do 29.07.2016 r. organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieżowych LOCK w Czempiniu - z wyjazdu skorzysta 10 dzieci z gminy Krzywiń

- Kolonia do Mrzeżyna (nad Morzem Bałtyckim) na okres od 3.07.2016 r. do 9.07.2016 r. organizowana przez Miejsko - Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzywiniu - z wyjazdu skorzysta 10 dzieci z gminy Krzywiń

- Wypoczynek w Murzasichle (obok Zakopanego) na okres od 4.08.2016 r. do 17.08.2016 r. organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie - z wyjazdu skorzysta 12 dzieci gminy KrzywińKolonie i obozy dla dzieciKolonie i obozy dla dzieciKolonie i obozy dla dzieciKolonie i obozy dla dzieci

Zajęcia artystyczne

Data publikacji: 2016-06-27

W dniu 15.06.2016 r. w Klubie Seniora pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu odbyły się warsztaty artystyczne. Na zajęciach seniorki tworzyły wiklinowe serca. Prace nadzorowała terapeutka zajęciowa pani Katarzyna Sobkowiak. Zajęcia artystyczne Zajęcia artystyczne Zajęcia artystyczne Zajęcia artystyczne

Warsztaty artystyczne

Data publikacji: 2016-05-18

W Klubie Seniora pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu w dniu 11 maja 2016 r. odbyły się zajęcia artystyczne. Tym razem ozdabiane były przedmioty techniką decoupage... Warsztaty artystyczneWarsztaty artystyczneWarsztaty artystyczneWarsztaty artystyczne

VIVA SENIORZY

Data publikacji: 2016-04-29

W dniu 23 kwietnia 2016 r. w sobotę grupa 98 seniorów gminy Krzywiń uczestniczyła na targach poznańskich pn. Viva Seniorzy. Organizatorem targów były Międzynarodowe Targi Poznańskie, Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Podczas zorganizowanych targów firmy stowarzyszenia i inne organizacje promowały swoją ofertę dla seniorów. Program targów obejmował wydarzenia kulturalne, zajęcia rekreacyjne, rękodzieło artystyczne oraz warsztaty. Głównymi atrakcjami dnia były: koncert Tercetu Egzotycznego, Salon Kabaretowy Tadeusza Drozdy oraz Dancing łączący pokolenia Dj Michała Fogg. VIVA SENIORZYVIVA SENIORZYVIVA SENIORZYVIVA SENIORZYVIVA SENIORZYVIVA SENIORZYVIVA SENIORZYVIVA SENIORZYVIVA SENIORZYVIVA SENIORZYVIVA SENIORZYVIVA SENIORZYVIVA SENIORZYVIVA SENIORZYVIVA SENIORZYVIVA SENIORZY

Galanteria skórzana

Data publikacji: 2016-04-29

W dniu 26 kwietnia 2016 r. seniorki Klubu Seniora pn. Spokojna Przystań spotkały się na warsztatach rękodzieła artystycznego. Tym razem tematyką warsztatów były dekoracje skórzane. Prace nadzorowała terapeutka zajęciowa pani Katarzyna Sobkowiak. Kolejne zajęcia odbędą się w dniu 11.05.2016 r. Galanteria skórzana w Klubie Seniora w Krzywiniu Galanteria skórzana w Klubie Seniora w Krzywiniu Galanteria skórzana w Klubie Seniora w Krzywiniu Galanteria skórzana w Klubie Seniora w Krzywiniu Galanteria skórzana w Klubie Seniora w Krzywiniu Galanteria skórzana w Klubie Seniora w Krzywiniu

Warsztatowo w Kopaszewie

Data publikacji: 2016-04-22

W dniu 6 kwietnia 2016 r. seniorki w Kopaszewie spotkały się na zajęciach rękodzieła artystycznego. Członkinie klubu tym razem ozdabiały przedmioty metodą decoupage. Prace nadzorowała terapeutka zajęciowa pani Katarzyna Sobkowiak. Kolejne zajęcia ustalone zostały na 18 maja 2016 roku. Warsztatowo w KopaszewieWarsztatowo w KopaszewieWarsztatowo w KopaszewieWarsztatowo w KopaszewieWarsztatowo w KopaszewieWarsztatowo w Kopaszewie

Zajęcia artystyczne w Łagowie

Data publikacji: 2016-04-22

W Klubie Seniora w Łagowie w dniu 14 kwietnia 2016 roku odbyły się warsztaty artystyczne. Przedmiotem zajęć było tworzenie serc z papierowej wikliny oraz ich malowanie. Kolejne zajęcia zaplanowane są na 30 czerwca 2016 r. Zajęcia artystyczne w ŁagowieZajęcia artystyczne w ŁagowieZajęcia artystyczne w ŁagowieZajęcia artystyczne w ŁagowieZajęcia artystyczne w ŁagowieZajęcia artystyczne w ŁagowieZajęcia artystyczne w Łagowie

Bezpłatny kurs komputerowy

Data publikacji: 2016-04-20

efs-logo

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że Stowarzyszenie HUMANEO w ramach działania 8.2. pn. Uczenie się przez całe życie zaprasza na bezpłatne szkolenie komputerowe dla osób 50+ w ramach projektu E - kompetentni .
Celem projektu jest zdobycie umiejętności komputerowych potwierdzonych certyfikatem ECCC Digital Competences. Kurs będzie obejmował 120 godzin.
Uczestnikami projektu mogą zostać osoby, które łącznie spełniają następujące warunki:
- wiek aktywności zawodowej 50 -64,
- posiadają wykształcenie co najwyżej średnie,
- nie uczestniczyły we wsparciu LLL w ramach PO KL
- są z własnej inicjatywy zainteresowane nabyciem podstawowych umiejętności komputerowych
- pracują, są nieaktywne zawodowo lub bezrobotne.
W związku z nawiązaniem kontaktu ze Stowarzyszeniem, tut. Ośrodek prowadzi nabór do projektu dla 15 osób. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty w siedzibie Ośrodka. W załączniku dołączamy deklarację udziału w projekcie.
Szkolenie odbędzie się na terenie gminy Krzywiń po stworzeniu 15 - osobowej grupy.

Czytaj całość publikacji "Bezpłatny kurs komputerowy "

Załączniki:

 1. Deklaracja udziału w projekcie (plik pdf 79KB)

Życzenia świąteczne

Data publikacji: 2016-03-25

Życzenia świąteczne

Załączniki:

 1. Życzenia świąteczne (plik doc 93KB)

Program 500 +

Data publikacji: 2016-03-23

W Gminie Krzywiń realizatorem Programu będzie Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu, ul. Generała Chłapowskiego 28 tel. 65 5179 049

Formularze wniosków o świadczenia wychowawcze można pobrać od dnia 22 marca 2016r.:
1. w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu ul. Generała Chłapowskiego 28
2. ze strony internetowej MGOPS (www.mgopskrzywin.opsinfo.pl / zakładka Druki- Świadczenia wychowawcze Rodzina 500 plus).

Wnioski o świadczenie wychowawcze będzie można składać od 1 do 30 kwietnia 2016r w Sali narad
Urzędu Miasta i Gminy w Krzywiniu ul. Rynek 1 a od 1 maja 2016r w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu ul. Generała Chłapowskiego 28


Czytaj całość publikacji "Program 500 + "

Program 500 +

INFORMACJA O WYNIKACH NABORU

Data publikacji: 2016-03-21

1. Nazwa i adres jednostki
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej , ul. Generała Chłapowskiego 28
64-010 Krzywiń

2. Stanowisko urzędnicze
Referent/inspektor

3. Imię, nazwisko i adres wybranych kandydatów
- Kinga Woźniak, zam. Rąbiń
- Natalia Marciniak, zam. Czerwona Wieś

4. Uzasadnienie dokonanego wyboru
Kandydatki spełniły wszystkie niezbędne wymagania zawarte w ogłoszeniu oraz uzyskały najlepsze wyniki w trakcie II etapu naboru.
Dyrektor MGOPS
Aleksandra Ślotała

Warsztaty rękodzieła artystycznego w Krzywiniu

Data publikacji: 2016-03-08

W dniu 7 marca 2016 r. w Klubie Seniora pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu odbyły się warsztaty artystyczne. Na zajęciach malowano jajka wielkanocne. Warsztaty odbyły się w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu. Kolejne zajęcia odbędą się dnia 25 kwietnia 2016 r. Warsztaty rękodzieła artystycznego w KrzywiniuWarsztaty rękodzieła artystycznego w KrzywiniuWarsztaty rękodzieła artystycznego w KrzywiniuWarsztaty rękodzieła artystycznego w KrzywiniuWarsztaty rękodzieła artystycznego w KrzywiniuWarsztaty rękodzieła artystycznego w KrzywiniuWarsztaty rękodzieła artystycznego w KrzywiniuWarsztaty rękodzieła artystycznego w Krzywiniu

Warsztatowo w Kopaszewie

Data publikacji: 2016-03-07

Zajęcia artystyczne w Kopaszewie odbyły się w dniu 17 lutego 2016 r. W zajęciach uczestniczyły członkinie Klubu Seniora w Kopaszewie. Przedmiotem zajęć były przedmioty plecione z papierowej wikliny, tj. koszyki oraz pudełka. Zajęcia prowadzone były przez terapeutkę zajęciową panią Katarzyną Sobkowiak. Kolejne zajęcia w klubie odbędą się dnia 6 kwietnia 2016 r. Warsztatowo w KopaszewieWarsztatowo w KopaszewieWarsztatowo w KopaszewieWarsztatowo w KopaszewieWarsztatowo w KopaszewieWarsztatowo w KopaszewieWarsztatowo w KopaszewieWarsztatowo w Kopaszewie

Zajęcia artystyczne w Łagowie

Data publikacji: 2016-03-07

W dniu 25 lutego 2016 r. w Klubie Seniora w Łagowie odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego. Na zajęciach seniorki malowały jajka oraz tworzyły słomiane koszyki. Tematyka zajęć sprawiła świąteczną atmosferę. Prace nadzorowała terapeutka zajęciowa Pani Katarzyna Sobkowiak. Kolejne zajęcia artystyczne odbędą się w dniu 14 kwietnia 2016 r. Zajęcia artystyczne w Łagowie Zajęcia artystyczne w Łagowie Zajęcia artystyczne w Łagowie Zajęcia artystyczne w Łagowie Zajęcia artystyczne w Łagowie Zajęcia artystyczne w Łagowie Zajęcia artystyczne w Łagowie Zajęcia artystyczne w Łagowie Zajęcia artystyczne w Łagowie

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

Data publikacji: 2016-03-03

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu
ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze ( 2 osoby )
REFERENT / INSPEKTOR
w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej
ul. Generała Chłapowskiego 28 ; 64 - 010 Krzywiń

Czytaj całość publikacji "Nabór na wolne stanowisko urzędnicze "

Załączniki:

 1. Kwestionariusz osobowy (plik doc 32KB)

Punkt konsultacyjny dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Data publikacji: 2016-02-15

Informujemy, iż w dniu 25 lutego 2015 r., tj. w czwartek od 11.30 do 12.30 w siedzibie Ośrodka będzie pełniony dyżur dla osób pokrzywdzonych przestępstwem dla mieszkańców gminy Krzywiń w ramach programu pn. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Celem programu jest interdyscyplinarny charakter pomocy osobom pokrzywdzonym. Dyżur pełnić będą funkcjonariusze Posterunku Policji w Krzywiniu oraz pracownicy socjalni Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu.

Bezpłatne konsultacje dla par i rodziców

Data publikacji: 2016-02-11

Informujemy, iż Ośrodek Metero w Kościanie organizuje bezpłatne konsultacje dla par borykających się z trudnościami w związku, które odbędą się w dniu 29.02.2016 r. oraz bezpłatne konsultacje dla rodziców, którzy mają problemy wychowawcze z dziećmi w dniu 18.02.2016 r. Szczegóły znajdują się w załącznikach. Bezpłatne konsultacje dla par i rodzicówBezpłatne konsultacje dla par i rodziców

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym - nabór wniosków 2016

Data publikacji: 2016-02-11

Informujemy, iż rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES.
Nabór wniosków trwa do 20 marca br. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonych materiałach oraz na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl
Wnioski przyjmowane są wyłącznie w postaci elektronicznej, do dostępnej przez stronę www.spes.org.pl/stypendia bazy danych.
Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym - nabór wniosków 2016Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym - nabór wniosków 2016

Załączniki:

 1. Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym - nabór wniosków 2016 (plik pdf 123KB)

Zajęcia artystycze

Data publikacji: 2016-02-10

W dniu 8 lutego 2016 roku seniorki Klubu Seniora pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu spotkały się na warsztatach rękodzieła artystycznego w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu. Tematyką zajęć były skórzane róże. Zapraszamy seniorki na kolejne warsztaty, które odbędą się 7 marca 2016 r. Zajęcia artystyczeZajęcia artystyczeZajęcia artystyczeZajęcia artystyczeZajęcia artystyczeZajęcia artystyczeZajęcia artystycze

Rzeczy niepotrzebne przydatne innym

Data publikacji: 2016-02-09

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu przypomina, iż posiada magazyn odzieży dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Krzywiń.
Jeżeli posiadają Państwo w domu niepotrzebną odzież, meble, sprzęt RTV i AGD lub inne rzeczy w dobrym stanie, które mogą Państwo przekazać dla innych osób potrzebujących, prosimy o nawiązanie kontaktu z pracownikami M-GOPS pod numerem telefonu 65 5179 049.
Magazyn czynny jest w poniedziałki w godzinach od 10.00 do 15.00. W tych godzinach można składać odzież lub drobne sprzęty gospodarstwa domowego.
W nawiązaniu do powyższej informacji tut. Ośrodek obecnie poszukuje telewizor dla mieszkańca gminy Krzywiń.
Wszystkim osobom, które zechcą przekazać niepotrzebne rzeczy serdecznie dziękujemy.

Warsztatowo

Data publikacji: 2016-01-25

Dnia 11 stycznia 2015 roku w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego. W pracach uczestniczyły seniorki Klubu Seniora w Krzywiniu pn. Spokojna Przystań. Przedmiotem zajęć były kotyliony, które wykorzystano na spotkanie z okazji Dnia Babci. Celem warsztatów było miłe spędzenie czasu wolnego oraz integracja seniorek. Zajęcia prowadziła terapeutka zajęciowa pani Katarzyna Sobkowiak. Kolejne zajęcia odbędą się 8 lutego 2016 roku. Warsztatowo Warsztatowo Warsztatowo Warsztatowo Warsztatowo Warsztatowo Warsztatowo Warsztatowo

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Data publikacji: 2015-12-31

Uprzejmie informuję, iż w odpowiedzi na zapytanie ofertowe na:

Przygotowanie i dostawa ciepłych posiłków obiadowych dla dzieci w Zespole Szkół w Krzywiniu i Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubiniu w roku 2016
wpłynęło 5 ofert:

1. MILARCZYK Miłosz Milarczyk 64-111 Lipno, Gronówko 25 - 5,00 zł cena netto za jeden posiłek, 5,40 zł brutto za jeden posiłek
2. WAYKIKI Waldemar Zawidzki, 64-100 Leszno, ul.Narutowicza 119 - 3,98 zł cena netto za jeden posiłek, 4,30 zł brutto za jeden posiłek
3. Restauracja Parkowa Jolanta Popowicz, 64-010 Krzywiń, ul. Kościańska 11 - 4,63 zł cena netto za jeden posiłek, 5,00 zł brutto za jeden posiłek
4. CHEGARS S.C. 63-800, Gostyń, ul. W.Witosa 1 - 6,94 zł cena netto za jeden posiłek, 7,50 zł brutto za jeden posiłek
5. Z.M.D. Bianek s.c. 63-100 Śrem, ul. Kochanowskiego 2 - 5,54 zł cena netto za jeden posiłek, 5,98 zł brutto za jeden posiłek


W wyniku oceny złożonych ofert wybrano najkorzystniejszą ofertę cenową za jeden posiłek obiadowy:
WAYKIKI Waldemar Zawidzki, 64-000-Leszno, ul.Narutowicza 119 - cena netto 3,98zł, brutto 4,30 zł

Aleksandra Ślotała
Dyrektor MGOPS w Krzywiniu

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej

Data publikacji: 2015-12-31

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że od 1 stycznia 2016 roku w siedzibie Ośrodka udzielana będzie nieodpłatna pomoc prawna od wtorku do piątku od godz. 7.00 do godz. 11.00 przez radcę prawnego i adwokatów.

Czytaj całość publikacji "Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej "

UWAGA

Data publikacji: 2015-12-21

INFORMUJEMY, ŻE W ZWIĄZKU Z KONIECZNOŚCIĄ UDZIELENIA DNIA WOLNEGO OD PRACY W ZAMIAN ZA DZIEŃ ŚWIĄTECZNY PRZYPADAJĄCY W WOLNĄ SOBOTĘ (26 GRUDNIA) DNIA 24 GRUDNIA 2015r. MIEJSKO - GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W KRZYWINIU BĘDZIE NIECZYNNY

Z okazji nadchodzących świąt....

Data publikacji: 2015-12-21

Pełnych pokoju Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego co najlepsze w każdym dniu
nadchodzącego Nowego Roku życzy

W imieniu własnym i pracowników
Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Krzywiniu
Aleksandra Ślotała

Załączniki:

 1. Z okazji nadchodzących świąt.... (plik doc 268KB)

Świąteczne podarunki

Data publikacji: 2015-12-18


W dniach 4 i 5 grudnia 2015 roku Wolontariusze Zespołu Szkół w Krzywiniu zorganizowali Mikołajkową Zbiórkę Żywności pn. Zostań Świętym Mikołajem. Zbiórka żywności prowadzona była w sklepach na terenie gminy Krzywiń oraz w markecie Dino w Jerce. Zebraną żywność przekazano Miejsko - Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Krzywiniu. Zebrano 668 kg produktów żywnościowych oraz 45 l napoi, z których sporządzono 70 paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Krzywiń. W zbiórce żywnościowej znalazły się produkty żywnościowe tj : cukier, mąką, kasza, ryż, makaron, konserwy, przetwory, kawa, herbata, olej, margaryna, produkty do pieczenia ciast, czekolady, ciastka, pierniki, figurki czekoladowe oraz wiele innych. Wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji serdecznie dziękujemy.
Dyrektor MGOPS w Krzywiniu
Aleksandra Ślotała
Świąteczne podarunkiŚwiąteczne podarunkiŚwiąteczne podarunkiŚwiąteczne podarunkiŚwiąteczne podarunkiŚwiąteczne podarunkiŚwiąteczne podarunkiŚwiąteczne podarunkiŚwiąteczne podarunkiŚwiąteczne podarunki

Prezenty dla dzieci

Data publikacji: 2015-12-18

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla każdej rodziny. Święta to czas radości, ciepła rodzinnego, wspólnych spotkań, a także prezentów. Dzięki ofiarności mieszkańców gminy Krzywiń prezenty świąteczne otrzymają także dzieci z rodzin ubogich.
Prezenty świąteczne przygotowali:
- Państwo Sylwia i Maciej Markiewicz ze Zglińca przekazali prezenty świąteczne dla pięciu dzieci z gminy Krzywiń w postaci zabawek oraz słodyczy
- Państwo Agnieszka i Dominik Nowak z Jerki przekazali prezenty dla dwójki dzieci w postaci przyborów szkolnych oraz zabawek edukacyjnych
- Stowarzyszenie pn. Babki na maksa w Krzywiniu przekazało kilka kilogramów cukierków
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy
Dyrektor MGOPS w Krzywiniu
Aleksandra Ślotała

Prezenty dla dzieci Prezenty dla dzieci Prezenty dla dzieci Prezenty dla dzieci Prezenty dla dzieci

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Data publikacji: 2015-12-17

Od końca 2014 r. w Polsce realizowany jest Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ). Program współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived - FEAD).
Program został opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 223/2014 z dnia 11 marca 2014 r. w sprawie Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Czytaj całość publikacji "Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020"

Świąteczne zajęcia artystyczne

Data publikacji: 2015-12-14

Dnia 7 grudnia 2015 r. odbyły się zajęcia rękodzieła artystycznego w klubie seniora pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu. Przedmiotem zajęć były świąteczne słomiane choinki. Spotkanie nastroiło na święta Bożego Narodzenia. Podczas wykonywania prac seniorki śpiewały kolędy co sprawiło miłą atmosferę. Warsztaty prowadziła terapeutka zajęciowa Pani Katarzyna Sobkowiak. Zajęcia odbyły się w sali gminnej. Kolejne zajęcia odbędą się dnia 11 stycznia 2016 roku na które serdecznie zapraszamy seniorów. Świąteczne zajęcia artystyczne Świąteczne zajęcia artystyczne Świąteczne zajęcia artystyczne Świąteczne zajęcia artystyczne Świąteczne zajęcia artystyczne Świąteczne zajęcia artystyczne Świąteczne zajęcia artystyczne Świąteczne zajęcia artystyczne

Zapytanie ofertowe

Data publikacji: 2015-12-01

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu 64-010 Krzywiń, ul. Generała Chłapowskiego 28, tel/fax. 65 51 79 049, e-mail opskrzywin@pomost.poznan.pl zaprasza do złożenia oferty cenowej na zadanie pn. Przygotowanie i dostawa ciepłych posiłków obiadowych dla dzieci w Zespole Szkół w Krzywiniu i Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubiniu w roku 2016

Czytaj całość publikacji "Zapytanie ofertowe"

Załączniki:

 1. Oświadczenie wykonawcy (plik doc 12KB)
 2. Projekt umowy (plik doc 25KB)
 3. Formularz oferty (plik doc 13KB)

Seniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w Racocie

Data publikacji: 2015-11-18

W dniu 14 listopada 2015 r. w Racocie odbyły się III Igrzyska Trzeciego Wieku. Głównym organizatorem Igrzysk był Szkolny Klub Sportowy Jantar w Racocie. Celem imprezy była integracja słuchaczy Uniwersytetów III Wieku oraz członków Klubów Seniora poprzez gry i zabawy rekreacyjno - sportowe. Zaproszonych gości oraz seniorów witał Prezes SKS Jantar Pan Wojciech Ziemniak. W Igrzyskach uczestniczyły Kluby Seniora gminy Kościan, słuchacze Uniwersytetów III Wieku, a także pozostałe Kluby Seniora powiatu kościańskiego. Gminę Krzywiń reprezentowali przedstawiciele Klubów Seniora: Bieżynia, Jurkowa, Kopaszewa, Krzywinia, Lubinia i Świńca.

Czytaj całość publikacji "Seniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w Racocie"

Seniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w RacocieSeniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w RacocieSeniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w RacocieSeniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w RacocieSeniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w RacocieSeniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w RacocieSeniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w RacocieSeniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w RacocieSeniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w RacocieSeniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w RacocieSeniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w RacocieSeniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w RacocieSeniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w RacocieSeniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w RacocieSeniorzy gminy Krzywiń na Igrzyskach III Wieku w Racocie

Zajęcia artystyczne

Data publikacji: 2015-11-10

Dnia 9 listopada 2015 roku odbyły się zajęcia rękodzieła artystycznego, w których brały udział seniorki Klubu Seniora w Krzywiniu pn. Spokojna Przystań. Przedmiotem zajęć były słomiane stroiki świąteczne. Zajęcia odbyły się w siedzibie tut. Ośrodka. Koordynatorem zajęć była terapeutka zajęciowa Pani Katarzyna Sobkowiak. Kolejne zajęcia odbędą się 7 grudnia 2015 r. Zajęcia artystyczne Zajęcia artystyczne Zajęcia artystyczne Zajęcia artystyczne Zajęcia artystyczne Zajęcia artystyczne Zajęcia artystyczne Zajęcia artystyczne Zajęcia artystyczne Zajęcia artystyczne

NOWE KRYTERIA DOCHODOWE POMOCY SPOŁECZNEJ I ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH

Data publikacji: 2015-09-25

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 29 lipca 2015 r. (Dz. U. z 2015, poz. 1058) od 1 października 2015 r. ulegają zmianie kryteria dochodowe uprawniające do korzystania ze świadczeń z pomocy społecznej.
Również od 1 listopada 2015r. na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2015 r (Dz.U.poz.1238) ulega zmianie kryterium dochodowe uprawniające do zasiłku rodzinnego.

Czytaj całość publikacji "NOWE KRYTERIA DOCHODOWE POMOCY SPOŁECZNEJ I ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH "

Zajęcia w klubie seniora

Data publikacji: 2015-09-08

Dnia 7 września 2015 roku w Klubie Seniora pn. Spokojna Przystań odbyły się zajęcia rękodzieła artystycznego. Przedmiotem zajęć były kompozycje z suszonych kwiatów. Zajęcia prowadziła terapeutka zajęciowa Pani Katarzyna Sobkowiak w sali gminnej przy wiatraku Koźlak. Kolejne zajęcia odbędą się dnia 5 października 2015 r. Zajęcia w klubie seniora Zajęcia w klubie seniora Zajęcia w klubie seniora Zajęcia w klubie seniora Zajęcia w klubie seniora Zajęcia w klubie seniora Zajęcia w klubie seniora Zajęcia w klubie seniora Zajęcia w klubie seniora Zajęcia w klubie seniora Zajęcia w klubie seniora Zajęcia w klubie seniora Zajęcia w klubie seniora

Porady Prawne w ramach akcji "Niebieski Parasol"

Data publikacji: 2015-09-03

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, iż w dniu 16 września 2015 r. w godzinach od 9.00 do 15.00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie, przy ul. Gostyńskiej 38, będą udzielane bezpłatne porady prawne w ramach akcji Niebieski Parasol.

Załączniki:

 1. Porady Prawne w ramach akcji (plik pdf 6845KB)

Artystycznie w Krzywiniu

Data publikacji: 2015-08-04

Dnia 3 sierpnia 2015 r. członkinie klubu seniora pn. "Spokojna Przystań" spotkały się na warsztatach rękodzieła artystycznego. Na zajęciach seniorki zakończyły prace rozpoczęte na wcześniejszym spotkaniu z papierowej wikliny oraz wykonały ozdobne motyle. Prace nadzorowała terapeutka zajęciowa Pani Katarzyna Sobkowiak w sali gminnej przy wiatraku Koźlak. Kolejne zajęcia zaplanowane są na 7 września 2015 r. Artystycznie w Krzywiniu Artystycznie w Krzywiniu Artystycznie w Krzywiniu Artystycznie w Krzywiniu Artystycznie w Krzywiniu Artystycznie w Krzywiniu Artystycznie w Krzywiniu Artystycznie w Krzywiniu

Wakacyjnie dla dzieci

Data publikacji: 2015-07-03

Nadszedł okres wakacji. Wakacje to czas wypoczynku, atrakcji, a także mile spędzonego czasu szczególnie dla dzieci. Dla dzieci gminy Krzywiń zostały zorganizowane atrakcyjne niżej wymienione wyjazdy.

Czytaj całość publikacji "Wakacyjnie dla dzieci"

Warsztaty w klubie seniora pn. Spokojna Przystań

Data publikacji: 2015-06-16

Dnia 15 czerwca 2015 r. seniorki z klubu seniora pn. Spokojna Przystań spotkały się na kolejnych zajęciach rękodzieła artystycznego. Podczas warsztatów panie wykonały przedmioty wyposażenia wnętrz z papierowej wikliny tj. pudełka, wazony. Na kolejnych zajęciach przedmioty te zostaną pomalowane. Zajęcia przeprowadzone zostały przez terapeutkę zajęciową panią Katarzynę Sobkowiak w sali gminnej przy wiatraku Koźlak. Kolejne zajęcia ustalone zostały na dzień 3.08.2015 r. Warsztaty w klubie seniora pn. Spokojna PrzystańWarsztaty w klubie seniora pn. Spokojna PrzystańWarsztaty w klubie seniora pn. Spokojna PrzystańWarsztaty w klubie seniora pn. Spokojna PrzystańWarsztaty w klubie seniora pn. Spokojna PrzystańWarsztaty w klubie seniora pn. Spokojna PrzystańWarsztaty w klubie seniora pn. Spokojna PrzystańWarsztaty w klubie seniora pn. Spokojna PrzystańWarsztaty w klubie seniora pn. Spokojna PrzystańWarsztaty w klubie seniora pn. Spokojna PrzystańWarsztaty w klubie seniora pn. Spokojna PrzystańWarsztaty w klubie seniora pn. Spokojna Przystań

Poradnictwo prawne

Data publikacji: 2015-05-28

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu nawiązał współpracę z Fundacją Restart w Poznaniu. Fundacja jest realizatorem projektu pn. Temida. W ramach projektu tut. Ośrodek zaprasza mieszkańców gminy Krzywiń na bezpłatne porady prawne w każdy wtorek w godzinach od 12.00 do 14.00. w okresie od czerwca do listopada 2015 r. Poradnictwo prawne odbywać się będzie w siedzibie Ośrodka. Porady udzielane będą przez prawników kancelarii prawnej pn. Kompensata. Projekt współfinansowany jest przez Wojewodę Wielkopolskiego. Poradnictwo prawne

Kolejna żywność dla potrzebujących

Data publikacji: 2015-05-27

W związku ze współpracą Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu ze Stowarzyszeniem Klub DOM w Krzywiniu tut. Ośrodek w dniach 20 - 21 maja 2015 r. wydał żywność oraz napoje dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Krzywiń. Objętych pomocą w formie żywności zostały 73 rodziny (253 osoby). Przekazano rodzinom jabłka, marchew, cukier, napoje, wafle. Produkty żywnościowe pochodzą z Banku Żywnośći z Leszna.Kolejna żywność dla potrzebujących Kolejna żywność dla potrzebujących Kolejna żywność dla potrzebujących Kolejna żywność dla potrzebujących Kolejna żywność dla potrzebujących

Warsztaty malowania na szkle w klubie seniora w Krzywiniu

Data publikacji: 2015-05-26


Dnia 18 maja 2015 r. w Klubie Seniora pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu odbyły się zajęcia rękodzieła artystycznego. Tematyką zajęć było tym razem malowanie na szkle. Panie ozdabiały szklane butelki i wazoniki. Zajęcia odbyły się w sali gminnej przy wiatraku Koźlak. Prace nadzorowała terapeutka zajęciowa Pani Katarzyna Sobkowiak. Kolejne zajęcia zaplanowano na dzień 15.06.2015 r.
Warsztaty malowania na szkle w klubie seniora w KrzywiniuWarsztaty malowania na szkle w klubie seniora w KrzywiniuWarsztaty malowania na szkle w klubie seniora w KrzywiniuWarsztaty malowania na szkle w klubie seniora w KrzywiniuWarsztaty malowania na szkle w klubie seniora w KrzywiniuWarsztaty malowania na szkle w klubie seniora w KrzywiniuWarsztaty malowania na szkle w klubie seniora w Krzywiniu

Kolejne zajęcia w klubie seniora pn. : "Złota Jesień"

Data publikacji: 2015-05-13

Dnia 12 maja 2015 r członkinie klubu seniora pn. Złota Jesień kończyły prace rozpoczęte na wcześniejszych zajęciach. Panie wykonały ozdobne, malowane miski, które mogą być wykorzystane do różnych celów: jako naczynia gospodarstwa domowego lub jako ozdoby wyposażenia wnętrz. Prace nadzorowała terapeutka zajęciowa Pani Katarzyna Sobkowiak. Zajęcia odbyły się w sali gminnej w Krzywiniu przy ulicy Poprzecznej. Kolejne zajęcia w klubie seniora pn. : Kolejne zajęcia w klubie seniora pn. : Kolejne zajęcia w klubie seniora pn. : Kolejne zajęcia w klubie seniora pn. : Kolejne zajęcia w klubie seniora pn. : Kolejne zajęcia w klubie seniora pn. : Kolejne zajęcia w klubie seniora pn. : Kolejne zajęcia w klubie seniora pn. : Kolejne zajęcia w klubie seniora pn. : Kolejne zajęcia w klubie seniora pn. :

Malowanie na szkle w klubie seniora w Kopaszewie

Data publikacji: 2015-05-04

Dnia 29 kwietnia 2015 r. członkinie klubu seniora w Kopaszewie spotkały się na warsztatach rękodzieła artystycznego. Tym razem przedmiotem zajęć było malowanie na szklanych naczyniach.
Zajęcia prowadziła terapeutka zajęciowa Pani Katarzyna Sobkowiak. Malowanie na szkle w klubie seniora w Kopaszewie Malowanie na szkle w klubie seniora w Kopaszewie Malowanie na szkle w klubie seniora w Kopaszewie Malowanie na szkle w klubie seniora w Kopaszewie Malowanie na szkle w klubie seniora w Kopaszewie Malowanie na szkle w klubie seniora w Kopaszewie Malowanie na szkle w klubie seniora w Kopaszewie Malowanie na szkle w klubie seniora w Kopaszewie Malowanie na szkle w klubie seniora w Kopaszewie Malowanie na szkle w klubie seniora w Kopaszewie

Poradnictwo prawne

Data publikacji: 2015-05-04

W Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywiniu można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych
w każdy wtorek w godzinach od 12.00 do 14.00 w okresie od czerwca do listopada 2015 r.
Porad udzielają prawnicy z kancelarii prawnej KOMPENSATA
Poradnictwo prawne

Zajęcia szycia w klubie pn. Spokojna Przystań

Data publikacji: 2015-04-28

Dnia 27 kwietnia 2015 r. odbyły się zajęcia szycia w klubie seniora pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu. Panie na warsztatach uszyły maskotki. Tym razem zajęcia odbyły się w sali gminnej przy wiatraku Koźlak. Zajęcia przeprowadziła Pani Katarzyna Sobkowiak. Kolejne zajęcia w klubie ustalono na 18 maja 2015 r. Zajęcia szycia w klubie pn. Spokojna PrzystańZajęcia szycia w klubie pn. Spokojna PrzystańZajęcia szycia w klubie pn. Spokojna PrzystańZajęcia szycia w klubie pn. Spokojna PrzystańZajęcia szycia w klubie pn. Spokojna PrzystańZajęcia szycia w klubie pn. Spokojna PrzystańZajęcia szycia w klubie pn. Spokojna PrzystańZajęcia szycia w klubie pn. Spokojna PrzystańZajęcia szycia w klubie pn. Spokojna PrzystańZajęcia szycia w klubie pn. Spokojna PrzystańZajęcia szycia w klubie pn. Spokojna Przystań

Żywność dla potrzebujących

Data publikacji: 2015-04-22

W związku ze współpracą Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu ze Stowarzyszeniem Klub DOM w Krzywiniu tut. Ośrodek w dniach 20 - 21 kwietnia 2015 r. wydał żywność oraz napoje dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Krzywiń. Objętych pomocą w formie żywności zostały 72 rodziny ( 260 osób). Tym razem przekazano 2440 kg jabłek, 72 kostki smalcu, a także 260 butelek wody Arctic oraz 260 butelek wody Bio Minerale.Żywność dla potrzebujących Żywność dla potrzebujących Żywność dla potrzebujących Żywność dla potrzebujących Żywność dla potrzebujących

Warsztatowo w Klubie Seniora w Krzywiniu

Data publikacji: 2015-04-22

Dnia 21 kwietnia 2015 r. w Klubie Seniora pn. Złota Jesień odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego. Zajęcia odbyły się w salce gminnej w Krzywiniu. Warsztaty przeprowadziła terapeutka zajęciowa Pani Katarzyna Sobkowiak. Przedmiotem zajęć były miski ozdobne. Prace zostaną zakończone na kolejnych zajęciach w dniu 12 maja 2015 r. Warsztatowo w Klubie Seniora w KrzywiniuWarsztatowo w Klubie Seniora w KrzywiniuWarsztatowo w Klubie Seniora w KrzywiniuWarsztatowo w Klubie Seniora w KrzywiniuWarsztatowo w Klubie Seniora w KrzywiniuWarsztatowo w Klubie Seniora w KrzywiniuWarsztatowo w Klubie Seniora w Krzywiniu

Z okazji nadchodzących świąt ....

Data publikacji: 2015-04-03

Zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych
smacznego jajka, mokrego dyngusa
a także odpoczynku w rodzinnym gronie
życzy
W imieniu własnym i pracowników
Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Krzywiniu
Aleksandra ŚlotałaZ okazji nadchodzących świąt ....

Aktywni seniorzy na targach poznańskich

Data publikacji: 2015-04-02

W dniach 27 marca (tj. piątek) i 28 marca (tj. sobota) 2015 r. seniorzy gminy Krzywiń uczestniczyli w targach pn. Aktywni 50+ Rozsmakuj się w zdrowiu w Poznaniu. Organizatorem targów były Międzynarodowe Targi Poznańskie, Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.
W dniu 27 marca 2015 r. z oferty skorzystało 45 seniorów z klubów seniora gminy Krzywiń z następujących miejscowości: Bieżyń, Krzywiń, Lubiń, Łagowo. Podczas zorganizowanych targów firmy stowarzyszenia i inne organizacje promowały swoją ofertę dla seniorów. Program targów obejmował: prelekcje zdrowotne, wykłady na temat bezpieczeństwa, warsztaty rękodzieła artystycznego, zajęcia ruchowe. Największe zainteresowanie wzbudziły wydarzenia kulturalne, tj. występy artystyczne Kapeli zza Winkla, operetkowe Teatru Muzycznego w Poznaniu, pokaz taneczny Orle Gniazdo pn. Terapia Tańcem. Raj Seniora. Główną atrakcją targów w tym dniu był koncert Wojciecha Gąsowskiego. Członkowie klubów seniora byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Aktywni seniorzy na targach poznańskichAktywni seniorzy na targach poznańskichAktywni seniorzy na targach poznańskichAktywni seniorzy na targach poznańskichAktywni seniorzy na targach poznańskichAktywni seniorzy na targach poznańskichAktywni seniorzy na targach poznańskichAktywni seniorzy na targach poznańskichAktywni seniorzy na targach poznańskichAktywni seniorzy na targach poznańskichAktywni seniorzy na targach poznańskichAktywni seniorzy na targach poznańskichAktywni seniorzy na targach poznańskichAktywni seniorzy na targach poznańskichAktywni seniorzy na targach poznańskich

Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim

Data publikacji: 2015-04-02

Dnia 28 marca 2015 r. (tj. w sobotę) w targach pn. Aktywni 50+ Rozsmakuj się w zdrowiu w Poznaniu uczestniczyło 47 członków klubów seniora gminy Krzywiń z miejscowości: Jurkowo, Kopaszewo, Lubiń, Świniec. Uczestnicy targów również korzystali z promocji firm, stowarzyszeń i innych organizacji. Program targów obejmował: prelekcje zdrowotne, wykłady na temat bezpieczeństwa, warsztaty rękodzieła artystycznego, zajęcia ruchowe. W programie wydarzeń kulturalnych zaprezentowano: taniec country, taniec w kręgu, krakowski salon poezji, tańce Ludwika Kochman pn. Słoneczne dziewczyny i księżycowi chłopcy, pokaz zespołu pn. Happy Ladies Cheerleaders 50 plus, występ Dj Wiki - Wirgini Szmyt. Atrakcją targów w tym dniu był koncert Eleni. Członkowie klubów seniora wyrazili chęć wyjazdu na targi pn. Aktywni 50+ w kolejnym roku. Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim Aktywni seniorzy na targach w dniu drugim

Złota Jesień przystąpiła do warsztatów

Data publikacji: 2015-04-01

Dnia 24 marca 2015 r. odbyły się pierwsze zajęcia rękodzieła artystycznego w Klubie Seniora pn. Złota Jesień w Krzywiniu. Klubowiczki wykonywały koszyki wielkanocne oraz kwiaty wiosenne. Zajęcia prowadziła Pani Katarzyna Sobkowiak, terapeutka zajęciowa. Spotkanie odbyło się w sali gminnej w Krzywiniu przy ulicy Poprzecznej. Członkinie Klubu wyraziły pozytywne opinie na temat przeprowadzonych zajęć, w związku z czym ustalono kolejne zajęcia w klubie pn. Złota Jesień na dzień 21.04.2015 r. Złota Jesień przystąpiła do warsztatów Złota Jesień przystąpiła do warsztatów Złota Jesień przystąpiła do warsztatów Złota Jesień przystąpiła do warsztatów Złota Jesień przystąpiła do warsztatów Złota Jesień przystąpiła do warsztatów Złota Jesień przystąpiła do warsztatów Złota Jesień przystąpiła do warsztatów Złota Jesień przystąpiła do warsztatów Złota Jesień przystąpiła do warsztatów

Koszyki wielkanocne w Kopaszewie

Data publikacji: 2015-03-31

Dnia 19 marca 2015 r. w Klubie Seniora w Kopaszewie przeprowadzono zajęcia artystyczne, przedmiotem których były koszyki wielkanocne, a także kwiaty wiosenne. Zajęcia przeprowadzono w miejscu zamieszkania seniorek w Kopaszewie. Zajęcia prowadziła terapeutka zajęcowa Pani Katarzyna Sobkowiak. Kolejne zajęcia w Klubie Seniora w Kopaszewie ustalono na dzień 29.04.2015 r. Koszyki wielkanocne w Kopaszewie Koszyki wielkanocne w Kopaszewie Koszyki wielkanocne w Kopaszewie Koszyki wielkanocne w Kopaszewie Koszyki wielkanocne w Kopaszewie Koszyki wielkanocne w Kopaszewie Koszyki wielkanocne w Kopaszewie Koszyki wielkanocne w Kopaszewie Koszyki wielkanocne w Kopaszewie Koszyki wielkanocne w Kopaszewie

Zajęcia artystyczne w Krzywiniu

Data publikacji: 2015-03-30

Dnia 16 marca 2015 r seniorki Klubu pn. Spokojna Przystań kończyły prace rozpoczęte na wcześniejszych zajęciach. Tym razem miski, które były przedmiotem zajęć, przybrały różnorodne barwy. Następnie Panie przygotowały malowane jajka wielkanocne i kwiaty wiosenne. Prace nadzorowała terapeutka zajęciowa Pani Katarzyna Sobkowiak. Zajęcia odbyły się w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu. Kolejne zajęcia z Klubem ustalono na 27.04.2015 r. Zajęcia artystyczne w Krzywiniu Zajęcia artystyczne w Krzywiniu Zajęcia artystyczne w Krzywiniu Zajęcia artystyczne w Krzywiniu Zajęcia artystyczne w Krzywiniu Zajęcia artystyczne w Krzywiniu Zajęcia artystyczne w Krzywiniu Zajęcia artystyczne w Krzywiniu

Kolejne warsztaty artystyczne w Krzywiniu

Data publikacji: 2015-03-03

Dnia 16 lutego 2015 r. członkinie Klubu Seniora pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu wzięły udział w warsztatach rękodzieła artystycznego. Zajęcia odbyły się w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu. Zajęcia prowadziła terapeutka zajęciowa Pani Katarzyna Sobkowiak. Przedmiotem zajęć były miski ozdobne, które zostaną skończone na kolejnych zajęciach w dniu 16 marca 2015 r. Kolejne warsztaty artystyczne w KrzywiniuKolejne warsztaty artystyczne w KrzywiniuKolejne warsztaty artystyczne w KrzywiniuKolejne warsztaty artystyczne w KrzywiniuKolejne warsztaty artystyczne w KrzywiniuKolejne warsztaty artystyczne w KrzywiniuKolejne warsztaty artystyczne w KrzywiniuKolejne warsztaty artystyczne w Krzywiniu

Punkt konsultacyjny dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Data publikacji: 2015-02-13

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, iż w dniach 26 lutego 2015 r., tj. w czwartek w godzinach od 10.00 do 12.00 oraz 27 lutego 2015 r., tj. w piątek w godzinach od 10.00 do 12.00 w siedzibie Ośrodka będzie pełniony dyżur dla osób pokrzywdzonych przestępstwem dla mieszkańców gminy Krzywiń w ramach programu pn. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Celem programu jest interdyscyplinarny charakter pomocy osobom pokrzywdzonym. Dyżur pełnić będą funkcjonariusze Posterunku Policji w Krzywiniu oraz pracownicy socjalni Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu.

Artystycznie w Kopaszewie

Data publikacji: 2015-02-12

Dnia 5 lutego 2015 r. klubowiczki w Kopaszewie spotkały się na warsztatach artystycznych. Zajęcia prowadziła terapeutka zajęciowa Pani Katarzyna Sobkowiak. Przedmiotem zajęć były róże z materiałów skórzanych. Kolejne zajęcia w Klubie odbędą się dnia 19.03.2015 r. Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie Artystycznie w Kopaszewie

Rękodzieło artystyczne w Krzywiniu

Data publikacji: 2015-02-11

Dnia 19 stycznia 2015 r. seniorki Klubu Seniora pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu spotkały się w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu na warsztatach rękodzieła artystycznego. Klubowiczki wykonały koszyczki z papierowej wikliny. Zajęcia prowadziła terapeutka zajęciowa Pani Katarzyna Sobkowiak. Kolejne zajęcia ustalone są dla Klubu Seniora w Krzywiniu w dniu 16.02.2015 r. Rękodzieło artystyczne w KrzywiniuRękodzieło artystyczne w KrzywiniuRękodzieło artystyczne w KrzywiniuRękodzieło artystyczne w KrzywiniuRękodzieło artystyczne w KrzywiniuRękodzieło artystyczne w KrzywiniuRękodzieło artystyczne w KrzywiniuRękodzieło artystyczne w KrzywiniuRękodzieło artystyczne w KrzywiniuRękodzieło artystyczne w KrzywiniuRękodzieło artystyczne w Krzywiniu

Dla dzieci i dla dorosłych

Data publikacji: 2015-02-09

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Klub DOM w Krzywiniu realizuje program dotyczący pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. W miesiącu styczniu 2015 r. rozdaliśmy najbardziej potrzebującym paczki żywnościowe, w których były takie produkty jak makaron, mleko, olej, jabłka, mielonka, soki, cukier, mąka, ptasie mleczko, prażynki, płatki kukurydziane, chałwa.

Czytaj całość publikacji "Dla dzieci i dla dorosłych"

Dla dzieci i dla dorosłychDla dzieci i dla dorosłychDla dzieci i dla dorosłychDla dzieci i dla dorosłychDla dzieci i dla dorosłychDla dzieci i dla dorosłychDla dzieci i dla dorosłychDla dzieci i dla dorosłychDla dzieci i dla dorosłychDla dzieci i dla dorosłychDla dzieci i dla dorosłychDla dzieci i dla dorosłychDla dzieci i dla dorosłychDla dzieci i dla dorosłychDla dzieci i dla dorosłych

Dzień Babci i Dziadka w Jurkowie

Data publikacji: 2015-02-06

Seniorzy Klubu w Jurkowie obchodzili swoje święto w dniu 22.01.2015 r. Podczas spotkania wystąpiły dzieci z zespołu Alemana, działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń. Wydarzenie zorganizowała przewodnicząca Klubu Seniora Pani Gertruda Kaczmarek. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Dzień Babci i Dziadka w JurkowieDzień Babci i Dziadka w JurkowieDzień Babci i Dziadka w JurkowieDzień Babci i Dziadka w JurkowieDzień Babci i Dziadka w JurkowieDzień Babci i Dziadka w JurkowieDzień Babci i Dziadka w JurkowieDzień Babci i Dziadka w Jurkowie

Warsztatowo w Łagowie

Data publikacji: 2015-01-16

Dnia 15.01.2015 r. odbyły się kolejne warsztaty rękodzielnicze w Klubie Seniora w Łagowie. Klubowiczki tworzyły róże z materiałów skórzanych. Wykonywanie prac nadzorowała Pani Katarzyna Sobkowiak. Każda Pani wykonała jednego kwiatka. Kolejne zajęcia w Łagowie odbędą się w marcu 2015 r.Warsztatowo w ŁagowieWarsztatowo w ŁagowieWarsztatowo w ŁagowieWarsztatowo w ŁagowieWarsztatowo w ŁagowieWarsztatowo w ŁagowieWarsztatowo w ŁagowieWarsztatowo w ŁagowieWarsztatowo w ŁagowieWarsztatowo w ŁagowieWarsztatowo w ŁagowieWarsztatowo w ŁagowieWarsztatowo w ŁagowieWarsztatowo w Łagowie

Spotkanie opłatkowe w Krzywiniu

Data publikacji: 2014-12-30

Dnia 18 grudnia 2014 r. w Sali Domu Strażaka odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez uczestników oraz pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywiniu. Zaproszono przedstawicieli władz samorządowych gminy Krzywiń oraz rodziców i opiekunów uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy.

Czytaj całość publikacji "Spotkanie opłatkowe w Krzywiniu"

Spotkanie opłatkowe w KrzywiniuSpotkanie opłatkowe w KrzywiniuSpotkanie opłatkowe w KrzywiniuSpotkanie opłatkowe w KrzywiniuSpotkanie opłatkowe w KrzywiniuSpotkanie opłatkowe w KrzywiniuSpotkanie opłatkowe w KrzywiniuSpotkanie opłatkowe w KrzywiniuSpotkanie opłatkowe w KrzywiniuSpotkanie opłatkowe w Krzywiniu

Życzenia świąteczne

Data publikacji: 2014-12-22

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
składamy serdeczne życzenia
wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery,
ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.
Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia,
poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia
towarzyszą Państwu przez cały Nowy Rok.

Dyrektor oraz pracownicy
Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu Życzenia świąteczne

Spotkanie opłatkowe w Jurkowie

Data publikacji: 2014-12-19

Dnia 18 grudnia 2014 r. seniorzy w Jurkowie podzielili się opłatkiem w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Spotkanie zorganizowała przewodnicząca Klubu Seniora Pani Gertruda Kaczmarek wraz z innymi klubowiczkami. Spotkanie odbyło się w świątecznej atmosferze wraz z życzeniami i kolędami. Spotkanie opłatkowe w Jurkowie Spotkanie opłatkowe w Jurkowie Spotkanie opłatkowe w Jurkowie Spotkanie opłatkowe w Jurkowie

ŚWIĄTECZNE PODARUNKI

Data publikacji: 2014-12-18

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla każdej rodziny. Święta kojarzą się z radością, miłością, ciepłem rodzinnym, dostatkiem na stole i wzajemnym obdarowywaniem.
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu obdarował 72 rodziny paczkami świątecznymi. Udało nam się je przygotować dzięki ofiarności mieszkańców naszej gminy. Zebraliśmy produkty żywnościowe, słodycze, środki czystości, zabawki.

Czytaj całość publikacji "ŚWIĄTECZNE PODARUNKI "

ŚWIĄTECZNE PODARUNKI ŚWIĄTECZNE PODARUNKI ŚWIĄTECZNE PODARUNKI ŚWIĄTECZNE PODARUNKI ŚWIĄTECZNE PODARUNKI ŚWIĄTECZNE PODARUNKI ŚWIĄTECZNE PODARUNKI ŚWIĄTECZNE PODARUNKI ŚWIĄTECZNE PODARUNKI ŚWIĄTECZNE PODARUNKI ŚWIĄTECZNE PODARUNKI

Wigilijnie w Kopaszewie

Data publikacji: 2014-12-15

W dniu 14 grudnia 2014 r. w Klubie Seniora w Kopaszewie odbyło się spotkanie opłatkowe. W tym uroczystym dniu uczestniczyli klubowicze, a także zaproszeni goście. Spotkanie zorganizowała przewodnicząca Klubu w Kopaszewie Pani Krystyna Sikorska wraz z innymi seniorkami. Spotkaniu towarzyszyła świąteczna atmosfera, życzenia, kolędy. Atrakcją spotkania była wizyta Mikołaja, który rozdał wszystkim upominki. Wigilijnie w Kopaszewie Wigilijnie w Kopaszewie Wigilijnie w Kopaszewie Wigilijnie w Kopaszewie Wigilijnie w Kopaszewie Wigilijnie w Kopaszewie

Choinki świąteczne w Kopaszewie

Data publikacji: 2014-12-11

Dnia 9 grudnia 2014 r. w Klubie Seniora w Kopaszewie odbyły się zajęcia rękodzieła artystycznego, które przeprowadziła Pani Katarzyna Sobkowiak. Przedmiotem zajęć były słomiane choinki. Choinki świąteczne w KopaszewieChoinki świąteczne w KopaszewieChoinki świąteczne w KopaszewieChoinki świąteczne w KopaszewieChoinki świąteczne w KopaszewieChoinki świąteczne w KopaszewieChoinki świąteczne w KopaszewieChoinki świąteczne w KopaszewieChoinki świąteczne w Kopaszewie

Kolejne warsztaty w Łagowie

Data publikacji: 2014-12-10

W dniu 2 grudnia 2014 r. klubowiczki w Łagowie wykonywały kwiaty betlejemskie w związku nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Zajęcia przeprowadziła terapeutka zajęciowa Pani Katarzyna Sobkowiak. Kolejne warsztaty w ŁagowieKolejne warsztaty w ŁagowieKolejne warsztaty w ŁagowieKolejne warsztaty w ŁagowieKolejne warsztaty w ŁagowieKolejne warsztaty w ŁagowieKolejne warsztaty w ŁagowieKolejne warsztaty w ŁagowieKolejne warsztaty w ŁagowieKolejne warsztaty w ŁagowieKolejne warsztaty w Łagowie

Rzeczy niepotrzebne przydatne innym

Data publikacji: 2014-12-09

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, iż posiada magazyn odzieży dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Krzywiń. Jeżeli posiadają Państwo w domu niepotrzebną odzież, meble, sprzęt  RTV i AGD lub inne rzeczy w dobrym stanie, które mogą Państwo przekazać dla innych osób potrzebujących, prosimy o nawiązanie kontaktu z pracownikami M-GOPS pod numerem telefonu 65 5179 049. Magazyn czynny jest w poniedziałki w godzinach od 10.00 do 15.00. W tych godzinach można składać odzież lub drobne sprzęty gospodarstwa domowego.
W nawiązaniu do powyższej informacji tut. Ośrodek obecnie poszukuje piec węglowy dla potrzebującej mieszkanki gminy Krzywiń.
Wszystkim osobom, które zechcą przekazać niepotrzebne rzeczy serdecznie dziękujemy.

Warszataty w Klubie Seniora w Łagowie

Data publikacji: 2014-12-02

W dniu 27 listopada 2014 r. w Klubie Seniora w Łagowie odbyły się warsztaty artystyczne prowadzone przez terapeutę zajęciowego Panią Katarzynę Sobkowiak. Klubowiczki wykonały świąteczne choinki. Warszataty w Klubie Seniora w Łagowie   Warszataty w Klubie Seniora w Łagowie   Warszataty w Klubie Seniora w Łagowie   Warszataty w Klubie Seniora w Łagowie   Warszataty w Klubie Seniora w Łagowie   Warszataty w Klubie Seniora w Łagowie   Warszataty w Klubie Seniora w Łagowie   Warszataty w Klubie Seniora w Łagowie   Warszataty w Klubie Seniora w Łagowie   Warszataty w Klubie Seniora w Łagowie   Warszataty w Klubie Seniora w Łagowie   Warszataty w Klubie Seniora w Łagowie

Zajęcia w ramach projektu Szansa 50+

Data publikacji: 2014-12-01

efs-logo

Od listopada 2014 r. grupa 10 osobowa z gminy Krzywiń uczestniczy aktywnie w działaniach projektu pn. Szansa 50+. Grupa uczestnicząca w projekcie to osoby bezrobotne oraz nieaktywne zawodowo. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Obszarów Wiejskich w Środzie Wielkopolskiej. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj całość publikacji "Zajęcia w ramach projektu Szansa 50+"

Zajęcia w ramach projektu Szansa 50+Zajęcia w ramach projektu Szansa 50+Zajęcia w ramach projektu Szansa 50+Zajęcia w ramach projektu Szansa 50+Zajęcia w ramach projektu Szansa 50+Zajęcia w ramach projektu Szansa 50+Zajęcia w ramach projektu Szansa 50+

10 - lecie Klubu Seniora w Łagowie

Data publikacji: 2014-11-28

Dnia 22 listopada 2014 r. odbyło się uroczyste przyjęcie seniorów w Łagowie z okazji 10 - lecia działalności klubu. Klub Seniora w Łagowie działa od 2004 roku. Organizatorem uroczystości była przewodnicząca klubu Pani Krystyna Olejniczak wraz z zarządem. Spotkanie odbyło się w sali wiejskiej w Łagowie.

Czytaj całość publikacji "10 - lecie Klubu Seniora w Łagowie "

10 - lecie Klubu Seniora w Łagowie 10 - lecie Klubu Seniora w Łagowie 10 - lecie Klubu Seniora w Łagowie 10 - lecie Klubu Seniora w Łagowie 10 - lecie Klubu Seniora w Łagowie 10 - lecie Klubu Seniora w Łagowie 10 - lecie Klubu Seniora w Łagowie 10 - lecie Klubu Seniora w Łagowie 10 - lecie Klubu Seniora w Łagowie 10 - lecie Klubu Seniora w Łagowie 10 - lecie Klubu Seniora w Łagowie 10 - lecie Klubu Seniora w Łagowie

Kolejna żywność z Banku Żywności

Data publikacji: 2014-11-27

W miesiącu listopadzie 2014 r. przekazano najuboższym kolejną żywność w ramach programu pn. Pomoc żywnościowa dla najuboższych. Tym razem wśród produktów żywnościowych były: jabłka, marchewka, soki, ryże, zupy, cukier, kaszki i obiadki dla dzieci.
Kolejna żywność z Banku Żywności Kolejna żywność z Banku Żywności Kolejna żywność z Banku Żywności Kolejna żywność z Banku Żywności Kolejna żywność z Banku Żywności Kolejna żywność z Banku Żywności Kolejna żywność z Banku Żywności

Projekt pn. Szansa 50+

Data publikacji: 2014-11-12

efs-logo

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu nawiązał współpracę z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Rozwoju i Promocji Obszarów Wiejskich w Środzie Wielkopolskiej. Stowarzyszenie jest realizatorem projektu pn. Szansa dla 50+ Tut. Ośrodek przeprowadził rekrutację dla 10 osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń.

Czytaj całość publikacji "Projekt pn. Szansa 50+ "

Projekt pn. Szansa 50+ Projekt pn. Szansa 50+ Projekt pn. Szansa 50+ Projekt pn. Szansa 50+

Warsztaty rękodzieła artystycznego w Klubie Seniora w Jurkowie

Data publikacji: 2014-11-07

W dniu 6.11.2014 r. w Klubie Seniora w Jurkowie odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego. Zajęcia prowadziła Pani Katarzyna Sobkowiak, terapeuta zajęciowy. Udział w zajęciach wzięło15 klubowiczek. Przedmiotem zajęć były słomiane choinki świąteczne.Warsztaty rękodzieła artystycznego w Klubie Seniora w Jurkowie Warsztaty rękodzieła artystycznego w Klubie Seniora w Jurkowie Warsztaty rękodzieła artystycznego w Klubie Seniora w Jurkowie Warsztaty rękodzieła artystycznego w Klubie Seniora w Jurkowie Warsztaty rękodzieła artystycznego w Klubie Seniora w Jurkowie Warsztaty rękodzieła artystycznego w Klubie Seniora w Jurkowie Warsztaty rękodzieła artystycznego w Klubie Seniora w Jurkowie Warsztaty rękodzieła artystycznego w Klubie Seniora w Jurkowie

Kolejna żywność dla najuboższych

Data publikacji: 2014-11-03

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu przekazał najuboższym kolejną partię żywności w ramach programu pn. Pomoc żywnościowa dla najuboższych. Tym razem wśród produktów żywnościowych były: jabłka, mleko, czekoladki, ciastka, jogurty, kaszki. Kolejna żywność dla najuboższych Kolejna żywność dla najuboższych Kolejna żywność dla najuboższych Kolejna żywność dla najuboższych Kolejna żywność dla najuboższych Kolejna żywność dla najuboższych

Dzień Seniora w Jurkowie

Data publikacji: 2014-11-03

Dnia 16.10.2014 r. seniorzy w Klubie Seniora w Jurkowie obchodzili swoje święto. Organizatorem spotkania była przewodnicząca Klubu Pani Gertruda Kaczmarek, która przywitała wszystkich członków, jak i zaproszonych gości. Atrakcjami Dnia Seniora były występy zespołów muzycznych Zespołu Szkół w Krzywiniu jak również występ kabaretu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzywiniu.
Dzień Seniora w JurkowieDzień Seniora w JurkowieDzień Seniora w JurkowieDzień Seniora w JurkowieDzień Seniora w JurkowieDzień Seniora w JurkowieDzień Seniora w JurkowieDzień Seniora w JurkowieDzień Seniora w Jurkowie

Konkurs

Data publikacji: 2014-10-30

Regionalny Ośrodek EFS w Lesznie przy Centrum PISOP ogłosił Konkurs "Wolontariat na medal 2014!"

    Zapraszamy do udziału w Konkursie Wolontariat na medal na najciekawszą inicjatywę zorganizowaną na rzecz lokalnej społeczności. Co to będzie za inicjatywa? To zależy od inwencji zgłaszających. Jedynym warunkiem jest, aby w jej organizację byli zaangażowani dzieci i młodzież bądź dorośli i seniorzy. Na najciekawsze inicjatywy czekają atrakcyjne nagrody.


   

Czytaj całość publikacji "Konkurs "

Konkurs

Warzywa i owoce dla najuboższych

Data publikacji: 2014-10-14

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu przystąpił do programu pn. Pomoc żywnościowa dla najuboższych. Realizatorem programu jest Bank Żywności, który przekazuje żywność w postaci owoców i warzyw. Tutejszy Ośrodek już przekazał najuboższym pierwszą otrzymaną partię żywności tj. jabłka i kapusta. Warzywa i owoce dla najuboższych Warzywa i owoce dla najuboższych Warzywa i owoce dla najuboższych Warzywa i owoce dla najuboższych

Akcja pn. "Podziel się posiłkiem"

Data publikacji: 2014-10-14

W dniach 3 i 4 października 2014 roku na terenie gminy Krzywiń odbyła się Zbiórka Żywności w ramach ogólnopolskiej akcji Podziel się posiłkiem. Podczas zbiórki zebrano ponad 200 kg produktów, m.in. cukier, mąkę, ryż, makarony i inne. Zbiórkę zorganizowali wolontariusze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzywiniu pod kierunkiem pedagoga szkolnego Pana Rafała Szłapki. Produkty zebrane przekazano najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy Krzywiń.

Dziękujemy wszystkim którzy przyłączyli się do akcji. Akcja pn. Akcja pn. Akcja pn.

Spotkanie seniorów klubu pn. Złota Jesień w Krzywiniu z pielęgniarką środowiskową.

Data publikacji: 2014-09-30

Dnia 23.09.2014 r. w Klubie Seniora pn. Złota Jesień w Krzywiniu zagościła pielęgniarka środowiskowa Pani Urszula Antkowiak. Pani Antkowiak zaprezentowała ćwiczenia na stopy, powiedziała parę słów dotyczących choroby cukrzycy, a także pokazała kosmetyki pielęgnujące stopy. Seniorzy zadawali pytania, na które pani Urszula chętnie udzieliła odpowiedzi.
Spotkanie seniorów klubu pn. Złota Jesień w Krzywiniu z pielęgniarką środowiskową. Spotkanie seniorów klubu pn. Złota Jesień w Krzywiniu z pielęgniarką środowiskową. Spotkanie seniorów klubu pn. Złota Jesień w Krzywiniu z pielęgniarką środowiskową. Spotkanie seniorów klubu pn. Złota Jesień w Krzywiniu z pielęgniarką środowiskową. Spotkanie seniorów klubu pn. Złota Jesień w Krzywiniu z pielęgniarką środowiskową. Spotkanie seniorów klubu pn. Złota Jesień w Krzywiniu z pielęgniarką środowiskową. Spotkanie seniorów klubu pn. Złota Jesień w Krzywiniu z pielęgniarką środowiskową.

Wizyta pielęgniarki środowiskowej w Klubie Seniora pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu

Data publikacji: 2014-09-30

W dniu 18 września 2014 r. na spotkanie Klubu Seniora pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu zaproszono pielęgniarkę środowiskową Panią Urszulę Antkowiak. Pani Urszula wygłosiła pogadankę na temat cukrzycy, a także poleciła produkty kosmetyczne pielęgnujące stopy. Podczas spotkania przeprowadzone zostały również ćwiczenia na stopy. Pielęgniarka środowiskowa odpowiadała na pytania seniorów. Wizyta pielęgniarki środowiskowej w Klubie Seniora pn. Spokojna Przystań w KrzywiniuWizyta pielęgniarki środowiskowej w Klubie Seniora pn. Spokojna Przystań w KrzywiniuWizyta pielęgniarki środowiskowej w Klubie Seniora pn. Spokojna Przystań w KrzywiniuWizyta pielęgniarki środowiskowej w Klubie Seniora pn. Spokojna Przystań w KrzywiniuWizyta pielęgniarki środowiskowej w Klubie Seniora pn. Spokojna Przystań w KrzywiniuWizyta pielęgniarki środowiskowej w Klubie Seniora pn. Spokojna Przystań w KrzywiniuWizyta pielęgniarki środowiskowej w Klubie Seniora pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu

Terminy składania wniosków o świadczenia rodzinne

Data publikacji: 2014-07-17

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że w przypadku złożenia wniosku o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy wraz z wymaganymi dokumentami

Czytaj całość publikacji "Terminy składania wniosków o świadczenia rodzinne "

Przypomnienie o konieczności dostarczenia zaświadczeń ze szkoły

Data publikacji: 2014-07-17

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu przypomina, osobom uprawnionym do świadczeń rodzinnych w okresie zasiłkowym 2013/2014,

Czytaj całość publikacji "Przypomnienie o konieczności dostarczenia zaświadczeń ze szkoły"

Wykaz dokumentów do wniosku o świdczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego

Data publikacji: 2014-07-17

Składając wniosek o świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego należy przedłożyć m.in.:

Czytaj całość publikacji "Wykaz dokumentów do wniosku o świdczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego"

Karta Dużej Rodziny

Data publikacji: 2014-07-01

W Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywiniu można już składać wnioski o przyznanie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.

Czytaj całość publikacji "Karta Dużej Rodziny"

Kolejna wizyta policjanta, tym razem w Klubie Seniora w Mościszkach

Data publikacji: 2014-06-25

W dniu 20 czerwca 2014 r. w Klubie Seniora w Mościszkach złożyli wizytę funkcjonariusze Posterunku Policji w Krzywniu Pan Paweł Włodarczak oraz Pani Patrycja Ślotała. Dzielnicowy przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz zasad ruchu drogowego. Seniorzy chętnie zadawali pytania funkcjonariuszom, jak również podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z ruchem drogowym.Kolejna wizyta policjanta, tym razem w Klubie Seniora w MociszkachKolejna wizyta policjanta, tym razem w Klubie Seniora w MociszkachKolejna wizyta policjanta, tym razem w Klubie Seniora w MociszkachKolejna wizyta policjanta, tym razem w Klubie Seniora w MociszkachKolejna wizyta policjanta, tym razem w Klubie Seniora w Mociszkach

Spotkanie członków Klubu Seniora Złota Jesień w Krzywiniu z policjantem

Data publikacji: 2014-06-25

Dnia 17 czerwca 2014 r. w Klubie Seniora Złota Jesień w Krzywiniu dzielnicowy sierż. sztab. Pan Paweł Włodarczak przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa. Policjant omówił działania oszustów, a także wspomniał o przepisach ruchu drogowego. Seniorzy zadawali pytania, na które dzielnicowy udzielił odpowiedzi. Spotkanie członków Klubu Seniora w Krzywiniu pn. Złota Jesień z policjantem Spotkanie członków Klubu Seniora w Krzywiniu pn. Złota Jesień z policjantem Spotkanie członków Klubu Seniora w Krzywiniu pn. Złota Jesień z policjantem Spotkanie członków Klubu Seniora w Krzywiniu pn. Złota Jesień z policjantem Spotkanie członków Klubu Seniora w Krzywiniu pn. Złota Jesień z policjantem Spotkanie członków Klubu Seniora w Krzywiniu pn. Złota Jesień z policjantem Spotkanie członków Klubu Seniora w Krzywiniu pn. Złota Jesień z policjantem

Wizyta policjanta w Klubie Seniora Spokojna Przystań w Krzywiniu

Data publikacji: 2014-06-25

W dniu 12 czerwca 2014 r. członkowie Klubu Seniora Spokojna Przystań w Krzywiniu spotkali się z dzielnicowym mł. asp. Panem Rafałem Krupką. Funkcjonariusz omówił zagadnienia związane z działaniem domokrążców i oszustów , a także przepisy o ruchu drogowym. Policjant odpowiadał na liczne pytania seniorów.Wizyta policjanta w Klubie Seniora w Krzywiniu pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu Wizyta policjanta w Klubie Seniora w Krzywiniu pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu Wizyta policjanta w Klubie Seniora w Krzywiniu pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu Wizyta policjanta w Klubie Seniora w Krzywiniu pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu Wizyta policjanta w Klubie Seniora w Krzywiniu pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu Wizyta policjanta w Klubie Seniora w Krzywiniu pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu

Wizyty funkcjonariuszy Policji w Klubach Seniora

Data publikacji: 2014-05-12

W związku z działalnością Klubów Seniora w gminie Krzywiń, Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu nawiązał współpracę z Posterunkiem Policji w Krzywiniu w celu przeprowadzenia w klubach prelekcji na temat bezpieczeństwa.
Główne zagadnienia prelekcji to: działania kieszonkowców i domokrążców, oszustów, przepisy o ruchu drogowym w zakresie jazdy rowerem oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Wyjazd na targi pn. "Aktywni 50+"

Data publikacji: 2014-04-14

Dnia 5 kwietnia 2014 r. w sobotę zorganizowawano wyjazd na targi pn. Aktywni 50+. Chęć udziału w wyjeździe wyraziło 48 członków następujących klubów seniora z gminy Krzywiń, tj: klubu pn. Złota Jesień w Krzywiniu, klubu pn. Spokojna Przystań w Krzywiniu, klubu w Kopaszewie, klubu w Jurkowie, klubu w Lubiniu, klubu w Bieżyniu, klubu w Mościszkach oraz klubu w Łagowie. Podczas imprezy odbywały się występy kulturalne, warsztaty, prelekcje zdrowotne, wykłady, zajęcia sportowe.

Czytaj całość publikacji "Wyjazd na targi pn. "Aktywni 50+""

Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn. Wyjazd na targi pn.

Życzenia świąteczne

Data publikacji: 2013-12-23

Załączamy życzenia świąteczne

Czytaj całość publikacji "Życzenia świąteczne"

Załączniki:

 1. Życzenia świąteczne (plik doc 232KB)

Mikołajkowa zbiórka żywności

Data publikacji: 2013-12-23

W dniach 7 i 8 grudnia 2013 roku na terenie gminy Krzywiń odbyła się Mikołajkowa Zbiórka Żywności. Podczas zbiórki zebrano ponad 500 kg produktów, m.in. słodycze, cukier, mąkę, makarony i inne. Ziórkę zorganizowali wolontariusze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzywiniu. Produkty zebrane przekazano najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy Krzywiń.

Czytaj całość publikacji "Mikołajkowa zbiórka żywności "

Mikołajkowa zbiórka żywności Mikołajkowa zbiórka żywności Mikołajkowa zbiórka żywności Mikołajkowa zbiórka żywności

Apel

Data publikacji: 2013-12-23

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym i potrzebą zapewnienia bezpiecznych warunków egzystencji mieszkańcom Gminy Krzywiń, zwracam się do Państwa z apelem o czujność i wrażliwość w stosunku do osób zagrożonych i potrzebujących pomocy. W szczególności dotyczy to osób samotnie mieszkających, starszych, niesamodzielnych, niepełnosprawnych i bezdomnych. Zależy nam, aby wszyscy bezpiecznie przetrwali okres zimowy, dlatego nie bądźmy obojętni na ich sytuację. Wierzę, że z Państwa pomocą uda nam się dotrzeć do potrzebujących mieszkańców i otoczyć ich opieką.
Jeżeli widzicie Państwo w swoim otoczeniu osoby potrzebujące, pozbawione dachu nad głową, opału, ciepłego posiłku czy w inny sposób zagrożone, proszę o kontakt z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej - nr tel. 65 5179049
dyrektor MGOPS w Krzywiniu
Aleksandra Ślotała

Zestawienie finansowe projektu 2009 - 2013

Data publikacji: 2013-12-23

efs-logo

W załączniku dołączamy zestawienie projektów systemowych realizowanych w okresie 2009 - 2013

Załączniki:

 1. Zestawienie finansowe projektu 2009 - 2013 (plik doc 30KB)

Konferencja kończąca realizację projektu

Data publikacji: 2013-12-23

efs-logo

W dniu 5 grudnia 2013 r. odbyło się uroczyste zakończenie V edycji projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w Gminie Krzywiń realizowanego przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu w okresie od stycznia do grudnia 2013 r. Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W spotkaniu uczestniczyły osoby, które zakończyły udział w projekcie, Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu, pracownicy zaangażowani w realizację projektu oraz zaproszeni goście - Skarbnik Urzędu Miasta i Gminy Krzywiń Pani Honorata Krupka, Przewodnicząca Rady Gminy - Pani Joanna Ziętkiewicz oraz przedstawiciel firmy szkolącej Centrum Edukacji i Rehabilitacji z Ostrowa Wielkopolskiego Pan Artur Zydorowicz
Na spotkaniu przedstawione zostały cele i działania w jakich w 2013 roku wzięły udział uczestniczki projektu. Prezentację przedstawił koordynator projektu Katarzyna Klupczyńska

Czytaj całość publikacji "Konferencja kończąca realizację projektu "

Konferencja kończąca realizację projektu Konferencja kończąca realizację projektu Konferencja kończąca realizację projektu Konferencja kończąca realizację projektu Konferencja kończąca realizację projektu Konferencja kończąca realizację projektu Konferencja kończąca realizację projektu Konferencja kończąca realizację projektu Konferencja kończąca realizację projektu Konferencja kończąca realizację projektu Konferencja kończąca realizację projektu Konferencja kończąca realizację projektu Konferencja kończąca realizację projektu Konferencja kończąca realizację projektu Konferencja kończąca realizację projektu

Terapia psychologiczna w ramach projektu

Data publikacji: 2013-12-20

efs-logo

W miesiącu maju i czerwcu 2013 r. odbyły się zajęcia psychologiczne w wymiarze 40 godzin w ramach realizacji V edycji projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj całość publikacji "Terapia psychologiczna w ramach projektu"

Terapia psychologiczna w ramach Terapia psychologiczna w ramach Terapia psychologiczna w ramach Terapia psychologiczna w ramach Terapia psychologiczna w ramach Terapia psychologiczna w ramach

Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe w ramach projektu

Data publikacji: 2013-12-20

efs-logo

Zajęcia z doradcą zawodowym odbyły się w lipcu 2013 r., obejmowały 60 godzin w ramach realizacji projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń Zajęcia przeprowadzone zostały przez Centrum Rekrutacyjno Szkoleniowe.

Czytaj całość publikacji "Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe w ramach projektu "

Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe w ramach projektu Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe w ramach projektu Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe w ramach projektu Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe w ramach projektu Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe w ramach projektu Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe w ramach projektu Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe w ramach projektu Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe w ramach projektu Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe w ramach projektu Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe w ramach projektu Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe w ramach projektu Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe w ramach projektu Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe w ramach projektu

Trening kompetencji i umiejętności społecznych w ramach projektu

Data publikacji: 2013-12-20

efs-logo

Kolejne zajęcia w ramach realizacji projektu odbyły się w miesiącu czerwcu 2013 r. i obejmowały 24 godziny. Wykonane zostały przez Fundację Akademia Kompetencji Europejskich z Warszawy.

Czytaj całość publikacji "Trening kompetencji i umiejętności społecznych w ramach projektu"

Trening kompetencji i umiejętności społecznych w ramach projektuTrening kompetencji i umiejętności społecznych w ramach projektuTrening kompetencji i umiejętności społecznych w ramach projektuTrening kompetencji i umiejętności społecznych w ramach projektuTrening kompetencji i umiejętności społecznych w ramach projektuTrening kompetencji i umiejętności społecznych w ramach projektuTrening kompetencji i umiejętności społecznych w ramach projektu

Warsztaty zarządzania budżetem domowym w ramach projektu

Data publikacji: 2013-12-20

efs-logo

Warsztaty zarządzania budżetem domowym odbyły się w miesiącu lipcu i sierpniu i obejmowały 24 godziny. Prowadzone były przez Fundację Akademia Kompetencji Europejskich z Warszawy.

Czytaj całość publikacji "Warsztaty zarządzania budżetem domowym w ramach projektu "

Warsztaty zarządzania budżetem domowym w ramach projektu Warsztaty zarządzania budżetem domowym w ramach projektu Warsztaty zarządzania budżetem domowym w ramach projektu Warsztaty zarządzania budżetem domowym w ramach projektu

Warsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektu

Data publikacji: 2013-12-20

efs-logo

Warsztaty autoprezentacji odbyły się w miesiącu lipcu 2013 r. i obejmowały 24 godziny. Prowadzone przez Fundację Akademia Kompetencji Europejskich z Warszawy.

Czytaj całość publikacji "Warsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektu"

Warsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektuWarsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektuWarsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektuWarsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektuWarsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektuWarsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektuWarsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektuWarsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektuWarsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektuWarsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektuWarsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektuWarsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektuWarsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektuWarsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektuWarsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku w ramach projektu

Kurs rękodzieła artystycznego w ramach projektu

Data publikacji: 2013-12-20

efs-logo

Zajęcia odbyły się w miesiącu sierpniu i obejmowały 40 godzin w ramach projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń
Prowadzone przez Centrum Edukacji i Rehabilitacji Neurofeedback z Ostrowa Wielkopolskiego.

Czytaj całość publikacji "Kurs rękodzieła artystycznego w ramach projektu"

Kurs rękodzieła artystycznego w ramach projektuKurs rękodzieła artystycznego w ramach projektuKurs rękodzieła artystycznego w ramach projektuKurs rękodzieła artystycznego w ramach projektuKurs rękodzieła artystycznego w ramach projektuKurs rękodzieła artystycznego w ramach projektuKurs rękodzieła artystycznego w ramach projektuKurs rękodzieła artystycznego w ramach projektuKurs rękodzieła artystycznego w ramach projektuKurs rękodzieła artystycznego w ramach projektuKurs rękodzieła artystycznego w ramach projektuKurs rękodzieła artystycznego w ramach projektuKurs rękodzieła artystycznego w ramach projektuKurs rękodzieła artystycznego w ramach projektuKurs rękodzieła artystycznego w ramach projektuKurs rękodzieła artystycznego w ramach projektuKurs rękodzieła artystycznego w ramach projektu

Kurs informatyczny w ramach projektu

Data publikacji: 2013-12-20

efs-logo

Kurs informatyczny przeprowadzony został w miesiącu wrześniu i obejmował 80 godzin w ramach projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń.
Prowadzone przez Centrum Edukacji i Rehabilitacji Neurofeedback z Ostrowa Wielkopolskiego.

Czytaj całość publikacji "Kurs informatyczny w ramach projektu "

Kurs informatyczny w ramach projektu Kurs informatyczny w ramach projektu Kurs informatyczny w ramach projektu Kurs informatyczny w ramach projektu Kurs informatyczny w ramach projektu Kurs informatyczny w ramach projektu Kurs informatyczny w ramach projektu

Kurs kroju i szycia w ramach projektu

Data publikacji: 2013-12-20

efs-logo

Kurs kroju i szycia to kurs podnoszący kwalifikacje zawodowe zgodny z Indywidualnym Planem Działania
Kurs odbył się w okresie od października do listopada i obejmował 80 godzin w ramach projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń . Prowadzony przez Centrum Edukacji i Rehabilitacji Neurofeedback z Ostrowa Wielkopolskiego.

Czytaj całość publikacji "Kurs kroju i szycia w ramach projektu"

Kurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektuKurs kroju i szycia w ramach projektu

Wykaz dokumentów do wniosku o świdczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego

Data publikacji: 2013-08-29

Składając wniosek o świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego należy przedłożyć:

Czytaj całość publikacji "Wykaz dokumentów do wniosku o świdczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego"

Terminy składania wniosków o świadczenia rodzinne

Data publikacji: 2013-08-28

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że w przypadku złożenia wniosku o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy wraz z wymaganymi dokumentami w terminie od dnia 1 września 2013 r. do dnia 30 września 2013 r., świadczenia rodzinne przysługujące za listopad 2013 r.
zostaną wypłacone w listopadzie 2013 r.

Czytaj całość publikacji "Terminy składania wniosków o świadczenia rodzinne "

Przypomnienie o konieczności dostarczenia zaświadczeń ze szkoły

Data publikacji: 2013-08-28

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu przypomina, osobom uprawnionym do świadczeń rodzinnych w okresie zasiłkowym 2012/2013,

Czytaj całość publikacji "Przypomnienie o konieczności dostarczenia zaświadczeń ze szkoły "

Oferta pracy

Data publikacji: 2013-07-26

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu
zatrudni osobę na stanowisko:
Opiekuna w Środowiskowym Domu Samopomocy

Czytaj całość publikacji "Oferta pracy"

Zapytanie ofertowe na realizację zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia kursów aktywizacji edukacyjnej.

Data publikacji: 2013-07-10

efs-logo

Zapytanie ofertowe na realizację zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia kursów aktywizacji edukacyjnej w ramach projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Czytaj całość publikacji "Zapytanie ofertowe na realizację zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia kursów aktywizacji edukacyjnej. "

Załączniki:

 1. formularz ofertowy (plik doc 30KB)
 2. wykaz zrealizowanych zajęć o tematyce przedmiotu zamówienia (plik doc 67KB)
 3. proponowany program przeprowadzenia zajęć (plik doc 41KB)
 4. oświadczenie wykonawcy o braku powiązań z beneficjentem (plik doc 24KB)
 5. życiorys zawodowy (plik doc 48KB)

Spotkanie organizacyjne V edycji projektu pt. " Aktywizacja społeczno-zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń"

Data publikacji: 2013-06-11

efs-logo

W dniu 17 maja 2013 r. w sali Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu odbyło się spotkanie organizacyjne w związku z realizacją V edycji projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W trakcie rekrutacji wyłoniono 10 kobiet z gminy Krzywiń, które podjęły chęć uczestnictwa w projekcie. Kobiety podpisały kontrakty socjalne określające sposób współpracy w ramach uczestnictwa w projekcie.

Czytaj całość publikacji "Spotkanie organizacyjne V edycji projektu pt. " Aktywizacja społeczno-zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń""

nr 1nr 2nr 3

Zapytanie ofertowe na realizację indywidualnegi i grupowego doradztwa zawodowego

Data publikacji: 2013-06-07

efs-logo Zapytanie ofertowe na realizację zamówienia przeprowadzenia zajęć: Indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe w ramach aktywizacji zawodowej w ramach projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Czytaj całość publikacji "Zapytanie ofertowe na realizację indywidualnegi i grupowego doradztwa zawodowego"

Załączniki:

 1. formularz ofertowy (plik doc 41KB)
 2. wykaz zrealizowanych zajęć o tematyce przedmiotu zamówienia (plik doc 43KB)
 3. proponowany program przeprowadzenia zajęć (plik doc 42KB)
 4. oświadczenie wykonawcy o braku powiązań z beneficjentem (plik doc 40KB)
 5. życiorys zawodowy (plik doc 50KB)

Zapytanie ofertowe na realizację przeprowadzenia zajęć aktywizacji społecznej.

Data publikacji: 2013-05-28

efs-logo Zapytanie ofertowe na realizację zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia zajęć aktywizacji społecznej w ramach projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Czytaj całość publikacji "Zapytanie ofertowe na realizację przeprowadzenia zajęć aktywizacji społecznej."

Załączniki:

 1. formularz ofertowy (plik doc 41KB)
 2. wykaz zrealizowanych zajęć o tematyce przedmiotu zamówienia (plik doc 46KB)
 3. proponowany program przeprowadzenia zajęć (plik doc 47KB)
 4. oświadczenie wykonawcy o braku powiązań z beneficjentem (plik doc 40KB)
 5. życiorys zawodowy (plik doc 50KB)

Zapytanie ofertowe na realizację zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia indywidualnej terapii psychologicznej

Data publikacji: 2013-05-09

efs-logo Zapytanie ofertowe na realizację zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia indywidualnej terapii psychologicznej dla uczestniczek w ramach aktywizacji zdrowotnej w ramach projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Czytaj całość publikacji "Zapytanie ofertowe na realizację zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia indywidualnej terapii psychologicznej"

Załączniki:

 1. Formularz ofertowy (plik doc 41KB)
 2. Wykaz zrealizowanych zajęć o tematyce zamówienia (plik doc 43KB)
 3. Proponowany program przeprowadzenia terapii indywidualnej (plik doc 42KB)
 4. Oświadczenie wykonawcy o braku powiązań z beneficjentem (plik doc 40KB)
 5. Życiorys zawodowy (plik doc 95KB)

Unieważnienie zapytania ofertowego z dnia 22.04.2013 r. na realizację zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia indywidualnej terapii psychologicznej

Data publikacji: 2013-05-09

efs-logo Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że unieważnia zapytanie ofertowe z dnia 22.04.2013 r. na realizację zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia indywidualnej terapii psychologicznej dla uczestniczek w ramach projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń.

Czytaj całość publikacji "Unieważnienie zapytania ofertowego z dnia 22.04.2013 r. na realizację zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia indywidualnej terapii psychologicznej "

Zapytanie ofertowena realizację usługi cateringowej

Data publikacji: 2013-04-22

efs-logo Zapytanie ofertowe na realizację usługi cateringowej dla uczestniczek projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Czytaj całość publikacji "Zapytanie ofertowena realizację usługi cateringowej"

Załączniki:

 1. oświadczenie wykonawcy o braku powiązań z beneficjentem (plik doc 40KB)
 2. wykaz zrealizowanych usług cateringowych podczas szkoleń (plik doc 42KB)
 3. proponowany zakres usługi cateringowej (plik doc 42KB)
 4. formularz ofertowy (plik doc 41KB)

Zapytanie ofertowe na realizację zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia indywidualnej terapii psychologicznej

Data publikacji: 2013-04-22

efs-logo Zapytanie ofertowe na realizację zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia indywidualnej terapii psychologicznej dla uczestniczek w ramach aktywizacji zdrowotnej w ramach projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Czytaj całość publikacji "Zapytanie ofertowe na realizację zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia indywidualnej terapii psychologicznej "

Załączniki:

 1. formularz ofertowy (plik doc 41KB)
 2. wykaz zrealizowanych zajęć o tematyce przedmiotu zamówienia (plik doc 43KB)
 3. proponowany program przeprowadzenia zajęć (plik doc 42KB)
 4. oświadczenie wykonawcy o braku powiązań z beneficjentem (plik doc 40KB)
 5. życiorys zawodowy (plik doc 73KB)

Szkolenie informacyjno-rekrutacyjne dot. spółdzielni socjalnych

Data publikacji: 2013-04-09

W załączniku znajduje się informacja dla osób zainteresowanych możliwością skorzystania z bezzwrotnej dotacji na założenie spółdzielni socjalnej

Załączniki:

 1. Szkolenie informacyjno-rekrutacyjne dot. spółdzielni socjalnych (plik pdf 534KB)

Informacja w sprawie zmian dotyczących świadczenia pielęgnacyjnego obowiązujących od dnia 1 stycznia 2013 r.

Data publikacji: 2013-02-19

Działając na podstawie art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2012 r. poz.1548) oraz Upoważnienia Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń z dnia 01.09.2008 r. udzielonego Dyrektorowi Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu do prowadzenia postępowania w sprawach świadczeń rodzinnych a także wydawania w tych sprawach decyzji administracyjnych Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu, informuje, iż z dniem 1 stycznia 2013 roku weszła w życie w/w ustawa, która wprowadza następujące zmiany w świadczeniu pielęgnacyjnym:

Czytaj całość publikacji "Informacja w sprawie zmian dotyczących świadczenia pielęgnacyjnego obowiązujących od dnia 1 stycznia 2013 r."

Aktualna rekrutacja do projektu w 2013 r.

Data publikacji: 2013-02-19

efs-logo Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Krzywiniu
Ogłasza nabór do projektu systemowego
Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń

Czytaj całość publikacji "Aktualna rekrutacja do projektu w 2013 r."

Rekrutacja do projektu

Data publikacji: 2013-01-04

efs-logo Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Krzywiniu
Ogłasza nabór do projektu systemowego
Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń

Czytaj całość publikacji "Rekrutacja do projektu"

Przystąpienie do projektu w 2013 roku

Data publikacji: 2013-01-03

efs-logo Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, iż
od stycznia br. roku przystąpił do realizacji V edycji projektu systemowego Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń

Czytaj całość publikacji "Przystąpienie do projektu w 2013 roku"

Uroczyste zakończenie realizacji projektu w 2012 roku.

Data publikacji: 2012-12-31

efs-logo W dniu 18 grudnia 2012r. odbyło się uroczyste zakończenie IV edycji projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w Gminie Krzywiń realizowanego przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu w okresie od stycznia do grudnia 2012 r. Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj całość publikacji "Uroczyste zakończenie realizacji projektu w 2012 roku."

Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.Uroczyste zakończenie projektu w 2012 roku.

Kurs prawa jazdy kat. B w ramach projektu

Data publikacji: 2012-12-28

efs-logo Kurs prawa jazdy kat. B w ramach projektu

Czytaj całość publikacji "Kurs prawa jazdy kat. B w ramach projektu"

Kurs prawa jazdy kat. B w ramach projektuKurs prawa jazdy kat. B w ramach projektuKurs prawa jazdy kat. B w ramach projektuKurs prawa jazdy kat. B w ramach projektuKurs prawa jazdy kat. B w ramach projektuKurs prawa jazdy kat. B w ramach projektuKurs prawa jazdy kat. B w ramach projektuKurs prawa jazdy kat. B w ramach projektuKurs prawa jazdy kat. B w ramach projektuKurs prawa jazdy kat. B w ramach projektu

Trening kompentencji i umiejętności społecznych w ramach projektu

Data publikacji: 2012-12-28

efs-logo Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że w miesiącu październiku odbył się TRENING KOMPETENCJI I UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH w ramach realizacji projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj całość publikacji "Trening kompentencji i umiejętności społecznych w ramach projektu"

Trening kompentencji i umiejętności społecznych w ramach projektuTrening kompentencji i umiejętności społecznych w ramach projektuTrening kompentencji i umiejętności społecznych w ramach projektuTrening kompentencji i umiejętności społecznych w ramach projektu

Kurs decupeage i rękodzieła artystycznego

Data publikacji: 2012-12-28

efs-logo Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że w okresie od listopada do grudnia 2012 r. odbył się KURS DECUPEAGE I RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO w ramach realizacji projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj całość publikacji "Kurs decupeage i rękodzieła artystycznego"

Kurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznegoKurs decupeage i rękodzieła artystycznego

Kurs kroju i szycia w ramach projektu

Data publikacji: 2012-12-28

efs-logo W miesiącu listopadzie 2012 r. zakończył się kurs kroju i szycia w ramach realizacji projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj całość publikacji "Kurs kroju i szycia w ramach projektu "

Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu

Warsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektu

Data publikacji: 2012-12-28

efs-logo Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że w miesiącu listopadzie 2012 r. odbył się KURS WIZAŻU, STYLIZACJI I AUTOPREZENTACJI w ramach realizacji projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj całość publikacji "Warsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektu"

Warsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektuWarsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektuWarsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektuWarsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektuWarsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektuWarsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektuWarsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektuWarsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektuWarsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektuWarsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektuWarsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektuWarsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektuWarsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektuWarsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektuWarsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektuWarsztaty wizażu, stylizacji i autoprezentacji w ramach projektu

Kurs kroju i szycia w ramach projektu

Data publikacji: 2012-09-25

efs-logo Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że od miesiąca września 2012 r. trwa szkolenie zawodowe - KURS KROJU I SZYCIA w ramach realizacji projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkolenie zgodne jest z potrzebami uczestniczek.

Czytaj całość publikacji "Kurs kroju i szycia w ramach projektu "

Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu Kurs kroju i szycia w ramach projektu

Szkolenie informatyczne i obsługa kasy fiskalnej w ramach projektu

Data publikacji: 2012-09-25

efs-logo

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że w okresie od sierpnia do września odbyło się jedno ze szkoleń aktywizacji edukacyjnej - SZKOLENIE INFORMATYCZNE I OBSŁUGA KASY FISKALNEJ w ramach realizacji projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj całość publikacji "Szkolenie informatyczne i obsługa kasy fiskalnej w ramach projektu "

Szkolenie informatyczne i obsługa kasy fiskalnej w ramach projektu Szkolenie informatyczne i obsługa kasy fiskalnej w ramach projektu Szkolenie informatyczne i obsługa kasy fiskalnej w ramach projektu Szkolenie informatyczne i obsługa kasy fiskalnej w ramach projektu Szkolenie informatyczne i obsługa kasy fiskalnej w ramach projektu Szkolenie informatyczne i obsługa kasy fiskalnej w ramach projektu Szkolenie informatyczne i obsługa kasy fiskalnej w ramach projektu Szkolenie informatyczne i obsługa kasy fiskalnej w ramach projektu Szkolenie informatyczne i obsługa kasy fiskalnej w ramach projektu Szkolenie informatyczne i obsługa kasy fiskalnej w ramach projektu Szkolenie informatyczne i obsługa kasy fiskalnej w ramach projektu Szkolenie informatyczne i obsługa kasy fiskalnej w ramach projektu

Pierwsze zajęcia w ramach projektu

Data publikacji: 2012-09-25

efs-logo Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że w okresie od lipca do września odbyły się INDYWIDUALNE I GRUPOWE USŁUGI WSPIERAJĄCE AKTYWIZACJĘ ZAWODOWĄ oraz TERAPIA INDYWIDUALNA I GRUPOWA DLA OSÓB LUB RODZIN W RAMACH AKTYWIZACJI ZDROWOTNEJ w ramach realizacji projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj całość publikacji "Pierwsze zajęcia w ramach projektu "

Pierwsze zajęcia w ramach projektu Pierwsze zajęcia w ramach projektu Pierwsze zajęcia w ramach projektu Pierwsze zajęcia w ramach projektu Pierwsze zajęcia w ramach projektu Pierwsze zajęcia w ramach projektu Pierwsze zajęcia w ramach projektu Pierwsze zajęcia w ramach projektu Pierwsze zajęcia w ramach projektu Pierwsze zajęcia w ramach projektu

Nowe kwoty kryteriów dochodowych i wysokości świadczeń rodzinnych od dnia 1 listopada 2012 r.

Data publikacji: 2012-08-28

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 sierpnia 2012 r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę do ubiegania się o zasiłek rodzinny oraz wysokości świadczeń rodzinnych (Dz. U. poz. 959), od 1 listopada 2012 r. podwyższone zostaną kwoty kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń rodzinnych oraz wysokość zasiłku rodzinnego.

Czytaj całość publikacji "Nowe kwoty kryteriów dochodowych i wysokości świadczeń rodzinnych od dnia 1 listopada 2012 r."

Terminy składania wniosków

Data publikacji: 2012-08-08

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że w przypadku złożenia wniosku o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy wraz z wymaganymi dokumentami w terminie od dnia 1 września 2012 r. do dnia 30 września 2012 r., świadczenia rodzinne przysługujące za listopad 2012 r. zostaną wypłacone w listopadzie 2012 r.

Czytaj całość publikacji "Terminy składania wniosków"

Przypomnienie o konieczności dostarczenienia zaświadczeń potwierdzających podjęcie lub kontynuację nauki

Data publikacji: 2012-08-08

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu przypomina, osobom uprawnionym do świadczeń rodzinnych w okresie zasiłkowym 2011/2012,

Czytaj całość publikacji "Przypomnienie o konieczności dostarczenienia zaświadczeń potwierdzających podjęcie lub kontynuację nauki"

Nowe kryteria w pomocy społecznej od 1 października 2012r.

Data publikacji: 2012-07-20

Dnia 17 lipca 2012 r. opublikowano Rozporządzenie w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (Dz. U. z dnia 17 lipca 2012 r.).

Czytaj całość publikacji "Nowe kryteria w pomocy społecznej od 1 października 2012r. "

Załączniki:

 1. Rozporządzenie (Dz.U.z 2012r. poz. 823) (plik pdf 31KB)

Przedłużenie terminu składania wniosków o przyznanie pomocy na podstawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne

Data publikacji: 2012-06-14

Termin do składania wniosków o przyznanie pomocy na podstawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od kwietnia do czerwca 2012 r., został przedłużony do dnia do 30 czerwca 2012 r.

Komunikat w sprawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od kwietnia do czerwca 2012 r.

Data publikacji: 2012-05-30

Rada Ministrów 9 maja 2012 r. przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne oraz rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne (Dz. U. z dnia 18 maja 2012 r., poz. 551).

Czytaj całość publikacji "Komunikat w sprawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od kwietnia do czerwca 2012 r. "

Załączniki:

 1. Wniosek o udzielnie pomocy (plik doc 36KB)

Komunikat w sprawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne

Data publikacji: 2012-01-13

Z dniem 1 stycznia 2012 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.

Czytaj całość publikacji "Komunikat w sprawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne"

Załączniki:

 1. Wniosek o udzielenie pomocy finansowej realizowanej w ramach rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne (plik docx 13KB)

Ogłoszenie o naborze do projektu systemowego

Data publikacji: 2012-01-09

efs-logo Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Krzywiniu
Ogłasza nabór do projektu systemowego
Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Priorytet VII Promocja integracji społecznej,
Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji,
Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Czytaj całość publikacji "Ogłoszenie o naborze do projektu systemowego"

Informacja o realizowanym projekcie

Data publikacji: 2012-01-05

efs-logo Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, iż
w bieżącym roku przystąpił do realizacji IV edycji projektu systemowego Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w gminie Krzywiń

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Priorytet VII Promocja integracji społecznej,
Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji,
Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Czytaj całość publikacji "Informacja o realizowanym projekcie"

Spotkanie kończące realizację projektu systemowego

Data publikacji: 2011-12-30

W dniu 29 grudnia 2011r. odbyło się uroczyste zakończenie III edycji projektu pt. Aktywizacja społeczno - zawodowa osób nieaktywnych zawodowo w Gminie Krzywiń realizowanego przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu w okresie od stycznia do grudnia 2011 r.

Czytaj całość publikacji "Spotkanie kończące realizację projektu systemowego "

Spotkanie kończące realizację projektu systemowego Spotkanie kończące realizację projektu systemowego Spotkanie kończące realizację projektu systemowego Spotkanie kończące realizację projektu systemowego Spotkanie kończące realizację projektu systemowego Spotkanie kończące realizację projektu systemowego Spotkanie kończące realizację projektu systemowego Spotkanie kończące realizację projektu systemowego Spotkanie kończące realizację projektu systemowego Spotkanie kończące realizację projektu systemowego Spotkanie kończące realizację projektu systemowego Spotkanie kończące realizację projektu systemowego

Mikołajkowa zbiórka żywności

Data publikacji: 2011-12-22

W dniach 2 i 3 grudnia 2011 r. odbyła się mikołajkowa zbiórka żywności zorganizowana przez Wolontariuszy działających przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kajetana Morawskiego w Krzywiniu pod kierunkiem pedagoga szkolnego Pana Rafała Szłapki.

Czytaj całość publikacji "Mikołajkowa zbiórka żywności"

Świąteczna zbiórka żywnościŚwiąteczna zbiórka żywnościŚwiąteczna zbiórka żywnościŚwiąteczna zbiórka żywności

Komunikat w sprawie rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne

Data publikacji: 2011-10-11

Rada Ministrów w dniu 27 września 2011 r. przyjęła uchwałę ustanawiającą rządowy program wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.

Czytaj całość publikacji "Komunikat w sprawie rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne"

Załączniki:

 1. Wniosek o udzielenie pomocy finansowej realizowanej w ramach rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne (plik docx 13KB)

Informacja o zbiórce

Data publikacji: 2011-09-06

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu prowadzi zbiórkę odzieży oraz mebli i sprzętu gospodarstwa domowego dla potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

Czytaj całość publikacji "Informacja o zbiórce"


Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"